nehoda

Cyklista havaroval ve Vrahovické, skončil v nemocnici. Měl v dechu 3,5 promile

ilustrační foto PČR

Zraněním skončila v sobotu 25. dubna 2020 večer jízda opilého pětatřicetiletého cyklisty v Prostějově. Když na Vrahovické ulici směrem z centra města podjel dálniční most, řízení jízdního kola dále nezvládl a upadl na silnici. 

Poté ještě pěšky pokračoval dál do centra, ale po chvíli se rozhodl přivolat si zdravotnickou pomoc. Na místo rovněž dorazila hlídka policistů, která u cyklisty provedla dechovou zkoušku. Ta u muže prokázala značné ovlivnění alkoholem. Opakovaným měřením policisté zjistili hodnoty přes 3,4‰ a 3,5‰ alkoholu v dechu. Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil. Poté byl s lehkým zraněním převezen na ošetření do nemocnice. "Okolnosti dopravní nehody dále prošetřujeme," doplnila policejní mluvčí Lenka Vanková. (red)

Muže zavalil traktor. Do nemocnice jej z Plumlova transportoval vrtulník!

Foto Jan Soldán

O velkém štěstí může mluvit jednašedesátiletý řidič, když včerejšího dne, tj. 22. dubna 2020, odpoledne převážel hnůj naložený na přívěsu za traktorem. Když projížděl obcí Plumlov směrem na obec Soběsuky po rovném úseku, vyjel z dosud nezjištěných příčin mimo silnici a narazil do příkopu, kde se traktor převrátil na levý bok. 

"Muž zůstal po dopravní nehodě zaklíněn pod traktorem, odkud jej museli vyprostit hasiči pomocí speciálního zařízení. Poté byl s lehkým zraněním letecky transportován do nemocnice v Olomouci," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Dechová zkouška u něj vyloučila předchozí ovlivnění alkoholem. Škoda vzniklá v důsledku dopravní nehody byla předběžně vyčíslena na částku přes 200 000 Kč. Okolnostmi nehody se policisté dále zabývají. (red)

 

Klády létaly po silnici jako sirky

Foto PČR

V úterý 21. dubna 2020 před sedmou hodinou ranní mezi obcemi Šebetov a Pohora řídil dvacetiletý řidič nákladní automobil Scania s přívěsem s nákladem dřevní kulatiny. Z důvodu nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky došlo při projíždění levotočivou zatáčkou k převrácení plně naloženého přívěsu na pravý bok. Klády se z převráceného přívěsu vysypaly a poškodily vzrostlý strom, silnici, zábradlí mostu přes potok a svodidla podél komunikace.

Ke zranění osob při havárii nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 352 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení.

"Komunikace v místě byla zcela uzavřena až do odklizení následků nehody. Plně zprůjezdněna byla v poledne," doplnil prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Srna na dálnici. Uhynula, automobil utrpěl škody

ilustrační foto

V neděli 19. dubna 2020 před šestou hodinou ranní řídila třiatřicetiletá žena osobní automobil Kia Ceed po dálnici D46 ve směru od Prostějova k Olomouci. Přibližně na třicátém kilometru jí náhle z levé strany přes svodidla do jízdní dráhy skočila srna.

"Žena střetu již neměla šanci zabránit a srnu levou přední částí vozidla porazila. Ke zranění osob při nehodě nedošlo, srna však uhynula. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 51 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že alkohol u řidičky policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Uhynulou srnu z místa odstranil správce komunikace. (red)

Opilý řidič zdemoloval auta. Policisté mu museli pohrozit zbraní

Foto PČR

Včerejšího dne, 20.4., třiačtyřicet minut po půlnoci při vykonávání hlídkové činnosti si olomoučtí policisté všimli Škody Fabie, která jela v protisměru jednosměrnou komunikací v ulici náves Svobody v Šumerku. Když se policisté vozidlo pokusili zastavit, jeho řidič jejich pokyn nerespektoval a naopak se pokusil z místa ujet.

"Po ujetí několika stovek metrů řidič při odbočení na parkoviště v ulici U Cukrovaru nezvládl řízení a narazil do levého boku zaparkovaného Opelu Astra. Opel byl nárazem odhozen na vedle něho stojící Renault a ten byl odhozen na vedle stojící Škodu Superb. Pod hrozbou namířené střelné zbraně řidič Fabie vystoupil a podrobil se opatřením policistů. Jedním z nich byla i dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu. Tou policisté u muže změřili hodnotu 1,82 ‰ alkoholu v dechu," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Motorkář nepřežil střet s autem

ilustrační foto HZS

Za střet s osobním autem zaplatil v sobotu v Moravském Berouně na Olomoucku motocyklista. Životem.

Nehoda se stala po patnácté hodině na Opavské ulici. „Motocyklista, který se střetl s osobním autem, přes veškerou snahu záchranářů na místě nehody svým zraněním podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že z prvotního vyšetřování vyplývá, že řidič osobního auta pravděpodobně nedal při odbočování vlevo přednost jedoucímu motocyklu. Okolnosti a přesná příčina této tragické nehody jsou nadále předmětem vyšetřování. (red)

Namol opilá řidička havarovala. Skončila v péči lékařů!

Foto PČR

V pondělí 13. dubna 2020 v 11:00 hodin došlo na komunikaci mezi obcemi Dobrochov a Brodek u Prostějova k havárii osobního automobilu Hyundai.

"Šestačtyřicetiletá řidička zřejmě vlivem požitého alkoholu nezvládla řízení a při jízdě levotočivou zatáčkou vyjela vlevo mimo komunikaci. Tam vozidlo narazilo do svahu a převrátilo se přes střechu na pravý bok. Zaklíněnou a zraněnou řidičku vyprostili hasiči a před odjezdem do nemocnice se podrobila dechovým zkouškám. Těmi u ní policisté změřili hodnoty 2,82 a 2,66 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že žena požití alkoholu před jízdou přiznala. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

Zdrogovaný řidič policistům neujel! Havaroval

Foto PČR

V pátek 9. dubna 2020 v 14:00 hodin řídil třiadvacetiletý muž Škodu Octavii ve směru od obce Drahany k Plumlovu. Na komunikaci mezi obcemi Žárovice a Soběsuky se vozidlo a řidiče rozhodli zkontrolovat policisté obvodního oddělení Plumlov. Řidič pokyn policistů k zastavení neuposlechl, ale naopak zrychlil rychlost jízdy a policistům se pokusil ujet.

Nedojel však daleko, protože hned v obci Soběsuky při pokusu o odbočení doprava k obci Krumsín nezvládl řízení. V důsledku toho vyjel vlevo mimo komunikaci, přejel přes chodník pro chodce, porazil dopravní značku, najel na další chodník a narazil do betonového plotu. Od toho se vozidlo odrazilo a až poté zastavilo.

Po pádu z elektrokola skončil muž v nemocnici. Přepravil jej vrtulník

Foto Horská služba Jeseníky

Šedesátiletý muž na elektrokole spadl v pátek odpoledne na cyklostezce nad Pekařovem, přivodil si těžký úraz hlavy a letěl pro něj vrtulník z Olomouce.

Na vyjížďku vyrazil ještě s dalšími přáteli a ti ihned zavolali pomoc. Nás pak kontaktoval dispečink linky 155 Olomouckého kraje. Na místě nehody jsme se pak setkali s posádkou sanitního vozu Zdravotnické záchranné služby. Muž, který po pádu upadl do bezvědomí, v tu dobu už se záchranáři komunikoval,“ uvedl k výjezdu Roman Fišnar, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Sedla za volant. A zničila svod

Foto PČR

Řízení motorového vozidla Škoda Felicia nezvládla dne 8. 4. 2020 odpoledne na Vodní ulici v Konici osmnáctiletá žena. Její jízda skončila nárazem do svodu dešťové vody. 

Policisté zjistili, že žena není držitelkou žádného řidičského oprávnění. Dechová zkouška vyloučila předchozí ovlivnění alkoholem. Incident se naštěstí obešel bez zranění. Došlo však k hmotné škodě na vozidle i na svodu dešťové vody v předběžné výši 3 000 Kč. "Žena je podezřelá ze spáchání přestupku v dopravě, který bude po zaevidování oznámen k projednání příslušnému správnímu orgánu," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. (red)