odbor dopravy

Magistrát hledá referenta Odboru dopravy

Ilustrační foto ber

Pověřený tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice na dobu neurčitou referentka registru vozidel-technik Odboru dopravy Magistrátu města Prostějovu.

Požadavkem je, mimo jiné, vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, výhodou pak praxe ve veřejné správě a zkouška odborné způsobilosti při správním rozhodování o registračních úkonech v oblasti provozu silničních vozidel.

Termín pro podání přihlášky je do 12. 7. 2021, předpokládaný nástup srpen 2021, příp. dle možností vybraného uchazeče. Bližší informace o pracovním místě podá Jitka Zatloukalová, na telefonním čísle 582 329 822 nebo Zdeňka Bendová, personalistka, na telefonu 582 329 162.

Město hledá vedoucího oddělení vozidel odboru dopravy

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Pověřený tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice na dobu neurčitou vedoucí oddělení vozidel Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova.

Podmínkou je vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu, výhodou, mimo jiné, zaměření studia na oblast dopravy nebo veřejné správy a praxe ve veřejné správě.

Termín pro podání přihlášky je do 7.5.2021, předpokládaný nástup červen, příp. dle možností vybraného uchazeče.  Bližší informace o pracovním místě podá Jan Vejmělek, na telefonním čísle 602 36 37 27 nebo Zdeňka Bendová, personalistka, na telefonu 582 329 162. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu. (red)

Šéfem Odboru dopravy bude Jan Vejmělek

ilustrační foto odbor dopravy

Dlouholetý šéf Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal odchází k poslednímu dubnu do starobního důchodu. Nahradí jej vítěz výběrového řízení, Jan Vejmělek.

Jan Vejmělek pracuje na Odboru dopravy rovněž řadu let, v současné době jako vedoucí oddělení vozidel a technik. Odbor převezme k 1. květnu 2021. (ber)

Pozor! Registr řidičů je uzavřen!

ilustrační foto

S účinností od středy 14. 4. 2021 je z technických důvodů uzavřen registr řidičů Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova, a to pro veškeré činnosti.

Výjimkou je výdej hotových řidičských průkazů. Informace o výdeji těchto dokladů na tel.: 582329817.

Otevření registru řidičů se předpokládá od 22.4.2021. Žadatelé o úkony registru řidičů mohou využít okolních úřadů, které vedou registr řidičů.

„Za způsobené komplikace se omlouváme,“ vzkazuje magistrát. (red)

Odbor dopravy hlídá termokamera

ilustrační foto MMP

Odbor dopravy prostějovského magistrátu spustil ostrý provoz termokamery pro měření teploty příchozích klientů. Jde o opatření, kterým se bude eliminovat případné rozšiřování nákazy COVID-19. Naměřené hodnoty nebudou nijak evidovány či ukládány, nebude ani docházet ke zpracování osobních údajů. Termokamera bude sloužit po dobu nouzového stavu, či za zhoršení situace s COVID-19.

„Proč právě tento odbor?

Pozor! Uzavření registru řidičů odboru dopravy

ilustrační foto

Odbor bude uzavřen ve čtvrtek 28. 6. 2018 od 13 hodin a dále v pátek 29. 6. 2018 po celý den.

Důvodem je vypnutí elektronické části centrálního registru řidičů kvůli přechodu na nový software. V uvedenou dobu nebude možné přijímat žádosti ani vydávat nové doklady. (red) 

Odbor dopravy bude v pátek uzavřen!

ilustrační foto iprostejov.cz

Potřebujete-li vyřídit úkony na odboru dopravy, je nutné, abyste to stihli do čtvrtka tohoto týdne.

Magistrát totiž informuje, že v pátek 22. 4. 2016 bude po celý den uzavřen z provozních důvodů Odbor dopravy Magistrátu města Prostějova, Křížkovského ulice 7. (red)

Pozor na odstávku na odboru dopravy! Ať nejdete zbytečně

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Magistrát upozorňuje občany, že dne 24.9.2015 bude na Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova, Křížkovského ulice, po celý den přerušena dodávka el. energie.

"Z tohoto důvodu bude odbor dopravy uzavřen. Děkujeme za pochopení," sděluje magistrát. (red)

 

Registry vozidel musí nově skenovat doklady, přináší to problémy

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Odbory registrů vozidel mají na některých místech republiky problémy. Od července musejí nově skenovat některé doklady. Týká se to třeba technického průkazu nebo protokolu o technické prohlídce. Úředníci proto nestačí odbavit stejný počet klientů, jako byli zvyklí před změnou.

Úředníci mají od 1. července povinnost skenovat některé dokumenty. Jde například o velký technický průkaz a další platné doklady, které řidič musí předložit kvůli jakékoli změně.

Odbor dopravy bude uzavřen

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Pokud potřebujete něco vyřídit na Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova, vynechte příští středu. Bude zavřeno. 

"Dne 29. 5. 2015 bude Odbor dopravy  pro veřejnost z technických důvodů uzavřen," sděluje magistrát. (red)