pekařství

Další invaze hlodavců. Inspekce ji odhalila v Rudolfově pekařství

Foto SZPI

Tentokrát se pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vypravili do prodejny Rudolfovo pekařství v Olomoucké ulici v Prostějově. I tam je čekal pohled na mrtvolky hlodavců špína.

Inspektoři proto 1. února provozovnu uzavřeli. Jako důvody uvedli výskyt trusu hlodavců, mrtvé hlodavce a stopy po jejich působení a výskytu, plísně v chladicích zařízeních, výrazně zanedbaný úklid a nečistoty na podlaze.

Provozovatelé ale urychleně zjednali nápravu, a tak inspekce prodejnu hned druhý den, 2. února, otevřela. (red)

Prostějovanka Hana Zatloukalová se svým dortem na Letovické kachli pátá!

ilustrační foto

V Letovicích se dnes konal historický jarmark pořádaný k 80. výročí města Letovice. Kromě báječného programu, kdy po celý den vystupovaly kapely, lidé se bavili při vystoupení šermířů, kejklířů či dobových tanečníků, se konala soutěž o nejlepší Letovickou kachli, tedy o nejlépe vypadající i chutnající dort. Prostějovanka Hana Zatloukalová, jediná ze soutěžících, která nebyla místní, získala krásné páté místo.

"Do soutěže mě pozvala kamarádka, vůbec jsem o této akci nevěděla. Nejdříve se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem se s dortem, dle mého, popasovala dobře. V soutěži soutěžilo bylo nahlášeno 21 soutěžních dortů. a to ve sladké i slané variantě. Já získala páté místo a jsem velmi pyšná", napsala nám do redakce Hanka. Hančin dort můžete vidět pod číslem 12. A mezi námi, vypadá nádherně!

Směna pozemků přinese prospěch fotbalu i nakupujícím

ilustrační foto

Radní kývli na návrh směny pozemků, která přinese fotbalistům a jejich fanouškům více místa. Zákazníci pekařství zase získají možnost parkování.

Fotbalové hřiště u Sportcentra se dočká svého rozšíření a nakupující v Rudolfově pekařství zase místa k parkování. Pomůže tomu vzájemná dohoda o směně pozemků, kterou magistrát dojednal s jejich majiteli. Parcely u hřiště patří společnosti Rudolfovo pekařství s.r.o. a jsou de facto volně propojeny s plochou fotbalových hřišť.