směna

Směna pozemků přinese prospěch fotbalu i nakupujícím

ilustrační foto

Radní kývli na návrh směny pozemků, která přinese fotbalistům a jejich fanouškům více místa. Zákazníci pekařství zase získají možnost parkování.

Fotbalové hřiště u Sportcentra se dočká svého rozšíření a nakupující v Rudolfově pekařství zase místa k parkování. Pomůže tomu vzájemná dohoda o směně pozemků, kterou magistrát dojednal s jejich majiteli. Parcely u hřiště patří společnosti Rudolfovo pekařství s.r.o. a jsou de facto volně propojeny s plochou fotbalových hřišť.

Jak směnit dovolenkové peníze a neprohloupit

ilustrační foto

Dovolená a směna financí jdou ruku v ruce a je tedy dobré vědět, kde a za kolik vyměníme. Většina běžných výletníků míří do Chorvatska, další do zemí, kde mohou použít eura.

Nejdříve musí být ale jasno, zda zvolíme banku nebo směnárnu. Pečlivě si musíme předem rozhodnout, kolik financí vyměníme - zpětně směňovat peníze je totiž nevýhodné. V zahraničí můžeme použít i známou platební kartu. Banky na svých pobočkách nabízejí většinou tu nejčastější měnu. Naše tabulka je výběrem dvou platidel – EUR a HRK (Chorvatské kuny). Počítat ale musíme i s poplatky, které si každá jednotlivá banka účtuje jinak. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

Nová kuželna – vizualizace k nahlédnutí

ilustrační foto

Jakou podobu bude mít střed náměstí T. G. Masaryka? Jaké osvětlení a dlažba na nás čeká? Co si radnice od revitalizace slibuje? Vizualizace na mnohé otázky odpoví.

Kuželnu náměstí čeká revitalizace. Pokud se magistrátu podaří dosáhnout na dotační peníze, opravy budou zahájeny. Měnit se má dlažba, přibude zeleň, lavičky i nové osvětlení. Budoucí podoba středu náměstí vychází předválečných časů.

„Nejde o to kopírovat zcela podobu náměstí té doby, to by ani nešlo, ale držíme se tehdejšího nápadu, který myslel mimo jiné na plochu, kde se dají pořádat kulturně společenské akce, trhy a podobně,“ nechala se před nedávnem slyšet náměstkyně Ivana Hemerková (ODS).