PET víčka

Víčka se stále sbírají. Tentokrát pro Patričku

Foto PvNovinky.cz, FB víčka pro Patričku

Okrašlovací spolek města Prostějov provozuje na území města již několik let sběrná místa víček od PET lahví. Ta následně putují k nejrůznějším příjemcům, na Charitu, do psích útulků, k potřebným dětem. V současné době se víčka vozí do Pohořelic, kde pomáhají těžce nemocné osmileté Patricii Ševčíkové.

"Na Prostějovsku jsme víčka sbírali pro Davídka ze Ptení, tam ale firma, která je odebírala, ukončila činnost. Takže teď putují do Pohořelic," vysvětlila předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Firma dává za víčka rodičům finanční prostředky, které oni investují do věcí potřebných pro Patricii.

Celý příběh Patriciiny choroby a léčení naleznete na 

https://www.facebook.com/pg/VickaProPatricku/about/?ref=page_internal.

Odběrná místa pro PET vršky se rozrostou! Pomožme potřebným!

Foto ber

 

Před časem jsme informovali o sbírce víček z PET lahví, kterou organizuje Charita Prostějov. Nápad nadchl radní Miladu Sokolovou a tak se sběrné kontejnerky objeví hned v pěti obchodech.

„Hodně lidí nemá možnost vršky nikde odevzdávat, tak mě napadlo jim to umožnit. Vyšli mi vstříc v několika obchodech, kde kontejnery mohu umístit,“ řekla Sokolová PvNovinkám s tím, že zajistí i svoz plných nádob.

Vršky tak v nejbližší době budete moci odevzdat v potravinách v Hané, Moravě, U Modrého lva, v potravinách U Machalů v Kostelecké ulici a v potravinách CBA v ulici Dobrovského.

Proměňme Prostějov v město PET vršků! Posloužíme dobré věci

Foto ber

 

Před nedávnem jsme informovali o stálé sbírce Charity Prostějov, která se týká víček z PET lahví. Myšlenka sbírky se zalíbila radní Miladě Sokolové, která s nápadem na její rozšíření oslovila i náměstkyni primátora Alenu Raškovou.

 

"Dnes je doba, kdy se jen těžko loučíme s financemi, všelijakých výběrčích na cokoli je tak nějak pořád víc. Plastové vršky od limonád, mléka či oleje, ale doma máme všichni. Tak proč by nemohly pomoci těm, kdo to potřebují," vysvětlila Milada Sokolová, která by ráda do sbírky zapojila co největší množství lidí. "Našla jsem si několik typů kontejnerů, které by se mohly umístit ve školách, obchodech i nejrůznějších institucích," dodala radní.

Charita sbírá PET víčka, pomozme!

Foto ber

 

Obyčejná víčka z PET láhví opět pomáhají dětem i dospělým. Po jednorázových akcích, kdy se sbírka týkala určité osoby, se v Prostějově opět sbírají ve velkém. Odevzdat je můžeme v Charitě v Polišenského ulici.

 

"Sbírali sjem víčka pro jednu malou holčičku na zakoupení speciálního kočárku. Sbírka skončila a nám doma zůstala taška vršků, které odkládáme už tak nějak automaticky. Takže jsem sedla k netu a našla informaci na stránkách prostějovské Charity a jsem tady,"  uvedla paní Věra, kterou jsme u odevzdávání vršků zastihli. Výnos ze sbírky, která je dlouhodobá, bude podle Lenky Prokopové z Charity použit k nákupu pomůcek pro zdravotně znevýhodněné osoby. "Navíc peníze použijeme i v nejrůznějších aktivitách, které mají podpořit sociální cítění v dětech i dospělých," dodala Prokopová.