recese

Věda a recese, ruku v ruce v ulicích

ilustrační foto

Masarykovo náměstí se včera, už po deváté, otevřelo vědním oborům. Akce Věda v ulicích nabídla jak ukázky zajímavých pokusů, tak výsledky práce studentů. Cílem bylo lidem ukázat, že i na první pohled nezajímavé vědní obory mohou přinést nejen poučení, ale i notný ranec zábavy.

„Nejdříve šlo o takový opatrný nástup, kdy se k nám postupně, rok za rokem, přidávaly jednotlivé střední školy. Teď už se naší Vědy v ulicích například zúčastňují všechna gymnázia. Novinkou, kterou tady má třeba hvězdárna, je moderní, barevný globus Měsíce,“ popsal vedoucí Astronomického oddělení Muzea Prostějovska v Prostějově Jiří Prudký. Průmyslová škola představila své robotické hračky a studenti z Cyrilometodějského gymnázia chemické pokusy. Reálka se pochlubila jak chemií tak fyzikou. Nechyběla ani nezbytná dávka studentských vtípků.

Chceme větší parkoviště! Nebo radši ne?

ilustrační foto

Jako na houpačce si mohou připadat radní po té, co vyšli vstříc obyvatelům sídliště E. Beneše, kteří volali po zvětšení místního parkoviště. Magistrát souhlasil a začal pracovat na pořízení projektové dokumentace. Počet parkovacích míst se měl zvýšit asi o padesátku. Nakonec jde vše k ledu. Obyvatelé, kteří navýšení požadovali, zcela otočili a parkoviště tady nechtějí!

Není to tak dávno, co magistrát zveřejnil nákresy s novou podobou parkoviště na sídlišti E. Beneše. Pro zamýšlenou stavbu měl možnost získat dotační peníze. Zdejší obyvatelé už dlouhý čas navýšení parkovacích míst po radnici požadovali. Stavět se ale nakonec nic nebude!

Důvodem jsou právě lidé ze sídliště, kteří poněkud změnili názor. Dvě družstva vlastníků z tohoto sídliště se odvolala proti územnímu rozhodnutí, což znamená, že město dotaci čerpat nemůže.