sklo

Zbavit auto námrazy na skle může ocet i cibule

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud jako já parkujete tuto zimu venku, často se v zimním období potýkáte s namrzlými skly. Samozřejmě, existují nejrůznější chemické přípravky, jenže co dělat, když je nemáte po ruce.  Místo pracného škrabání můžete použít metodu „lidodomo“.

Chcete-li si ráno ušetřit čas a vyhnout se škrábání zamrzlého skla, večer ho zvenku zakryjte kartonem nebo starou dekou, za pár korun si též můžete pořídit speciální clonu na čelní sklo. Ono se to dobře řekne, jenže jsme lidé zapomnětliví. A tak nám musí stačit třeba ocet. Stačí smíchat tři díly octa a jeden díl vody a naplnit tekutinou nádobu k ostřikovačům. Směs totiž dokáže námrazu rychle rozpustit. A jestli jste doma nenašli ocet, stejně tak lze použít i půlku rozkrojené cibule. Tou okno večer přetřete a ráno vás žádné zdlouhavé čištění skel čekat nebude.

Výrostci rozbili okno od bytu, jiný v afektu prokopl výlohu

ilustrační foto internet

 

Hned dvakrát vyjížděli městští strážníci v souvislosti se sklem. V prvním případě to bylo rozbité okno, v druhém výloha.

První případ byl nahlášen po jednadvacáté hodině, kdy skupina pěti mladíků rozbila okno od bytu. "Poškozený za nimi vyběhl a jednoho z nich se mu podařilo chytit před nákupním střediskem v Okružní ulici. Kumpáni mu ale pomohli utéct," uvedla strážník Jana Adámková. Přibližně za pětatřicet minut byl zadržen mladík odpovídající popisu na čerpací stanici v ulici Brněnská. Jelikož se potvrdilo, že jde o jednoho z výtečníků, byli na místo přivoláni policisté, kteří si událost převzali.