ocet

Zbavit auto námrazy na skle může ocet i cibule

Ilustrační foto pixabay.com

Pokud jako já parkujete tuto zimu venku, často se v zimním období potýkáte s namrzlými skly. Samozřejmě, existují nejrůznější chemické přípravky, jenže co dělat, když je nemáte po ruce.  Místo pracného škrabání můžete použít metodu „lidodomo“.

Chcete-li si ráno ušetřit čas a vyhnout se škrábání zamrzlého skla, večer ho zvenku zakryjte kartonem nebo starou dekou, za pár korun si též můžete pořídit speciální clonu na čelní sklo. Ono se to dobře řekne, jenže jsme lidé zapomnětliví. A tak nám musí stačit třeba ocet. Stačí smíchat tři díly octa a jeden díl vody a naplnit tekutinou nádobu k ostřikovačům. Směs totiž dokáže námrazu rychle rozpustit. A jestli jste doma nenašli ocet, stejně tak lze použít i půlku rozkrojené cibule. Tou okno večer přetřete a ráno vás žádné zdlouhavé čištění skel čekat nebude.

Jablečný ocet. Všestranný pomocník nejen při hubnutí

Ilustrační foto pixabay.com

Existuje několik potravin, které nám pomáhají s hubnutím, a jednou z nejúčinnějších je jablečný ocet. Můžeme ho užívat pravidelně a dlouhodobě. Stačí dodržovat jen pár pravidel a kýžené výsledky se dostaví.

Zdraví prospěšné účinky jablečného octa jsou známé už tisíce let. Jednou z důležitých informací je, že snižuje hladinu cukru v krvi.

Jablečný ocet se vyrábí fermentačním procesem a tradiční výroba trvá asi měsíc. Kyselina octová je jeho hlavní aktivní složkou a tvoří zhruba 5–6 %. Jedna polévková lžíce (15 ml) jablečného octa má asi 3 kalorie a neobsahuje žádné sacharidy.