školení

Zaměstnanci Magistrátu absolvovali bezpečnostní seminář s Policií České republiky

Foto Magistrát města Prostějova

Zaměstnanci Magistrátu města Prostějova se zúčastnili bezpečnostního semináře vedeného Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje.

Statutární město Prostějov společně s Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje v úterý 14. března zrealizovali v prostorách kina Metro70 bezpečnostní metodický seminář „Ozbrojený útočník“ pro téměř 200 zaměstnanců Magistrátu města Prostějova. Obdobné semináře zacílené na školní prostředí město společně s policií realizovali v předchozích letech také v některých prostějovských základních školách pro pedagogický a nepedagogický personál, bez přítomnosti žáků těchto škol.

Zdravotníci se školili v policejní středisku u Plumlovské přehrady

Foto ZZS Olomouckého kraje

Ve dnech 11. a 12. 10. 2022 proběhlo školení nově příchozích zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby v problematice mimořádné události s hromadným postižením zdraví.

V úvodu probrali teoretickou část, kdy  mimořádnou událost uvedli napřed ze strany zdravotnického operačního střediska, kdy detailně probrali postupy, které ZOS musí dodržet a provést. Dále  krok po kroku prošli samotnou práci posádky, která k mimořádné události přijede na místo jako první. Zopakovali hlášení METHANE a třídění formou START.