stadion

Zimní stadion se může chlubit novými šatnami a sociálkou

ilustrační foto MMP

Zbrusu nové sociálky a šatny poslouží návštěvníkům a sportovcům prostějovského Zimního stadionu. Toalety jsou opatřeny novou technologií, která se stará o čistotu a je odolná vůči vandalismu. Městskou kasu rekonstrukce přišla na více než 3,5 milionu korun.

Staré, nevyhovující a poničené sociální zařízení už je na zimním stadionu minulostí. Stavbaři dokončili práce na kompletní obnově nejen toalet pro veřejnost, ale také šaten pro mládež. Opraveny jsou dvě sociální zařízení určená pro veřejnost. Součástí stavebních prací bylo i vybudování nového vstupu do prostoru šaten pod tribunou, za střídačkami. Řada přišla taky na rekonstrukci dvou šaten pro mládež včetně vybaven. 

Zimním stadionem bude kroužit nová rolba

Foto MMP

 

Nová rolba na úpravu ledové plochy dorazila v úterý do Prostějova. Moderní zařízení je na elektrický pohon z akumulátorů, čímž bude zabezpečen naprosto ekologický provoz. Stroj měl být původně k dispozici až na podzim, ale zkrácená dodací lhůta umožní přípravu rolby na zahájení nové sezony.

Milovníci ledního hokeje a bruslení se mohou těšit na perfektně upravenou ledovou plochu. Na zimní stadion včera dorazila zbrusu nová rolba, která nahradí starý stroj. Ten bude zakonzervován a bude sloužit jako záloha rolby nové.

Rolbu město koupilo za 2,3751 milionu korun (bez DPH) od společnosti Chráněná dílna TiRO Blansko. Dodavatel poskytl 60 měsíční záruku. (red)

Rekonstrukce zimního stadionu je o penězích

ilustrační foto MMP

 

Nových sociálních zařízení a šatny pro juniory se dočká prostějovský zimní stadion. Jenže to nebude tak rychle. Vše je o penězích. Vítěz výběrového řízení, firma z Kroměříže, totiž odstoupil.

„Odstoupila i druhá firma v pořadí, takže je řada na třetí firmě. Jenže ta už nabídla cenu o 190 tisíc vyšší, než původní vítěz,“ konstatoval náměstek primátora Zdeněk Fišer. Fanoušci ani hokejisté se ale obávat nemusí, rekonstruovat a stavět se na zimním stadionu bude. (ber)

Pojďme si zabruslit!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Protože deštivé počasí příliš pobytu venku nepřeje, je třeba najít alternativní řešení trávení volného času. Jednou z variant je i bruslení.

Zimní stadion v Prostějově je otevřen v úterý 5. listopadu od 9 do 10 hodin, kdy je ledová plocha volná nejen pro veřejnost, ale i pro školy a školky. Vstupné je 10 Kč. V sobotu je stadion otevřen pro veřejnost od 13,30 do 15,30 hodin, v neděli od 10,15 do 12,15 hodin. Vstupné je v těchto dnech pro dospělé 35,- Kč / 2 hod,  děti do 15 let 30,- Kč / 2 hod a doprovod 10,- Kč / vstup. (red)