Sportovní

O nejkrásnější alej roku soutěží tři stromořadí z regionu. Hlasujte!

Foto Zdeněk Honest

Celkem tři stromořadí z Prostějovska bojují letos v Olomouckém kraji o titul nejoblíbenější aleje roku. V třináctém ročníku ankety Alej roku, kterou pořádá organizace Arnika, soutěží 83 alejí a stromořadí z celé České republiky. Hlasování začalo tento týden a končí v lednu.

V Olomouckém kraji se o titul Alej roku 2023 uchází zámecká alej v Hluchově. „Alej má zajímavý příběh – když jsme se dozvěděli, že původně na Zámečku byla stromořadí třešní, přemýšleli jsme, jak vypadaly a jak je obnovit. A tohle jsme pak sázeli s našima holkama.

Strážníci našli na „Želízkách“ muže v celostátním pátrání

ilustrační foto Městská policie

Minulý pátek v odpoledních hodinách si strážníci, provádějící kontrolní činnost na ulici Sportovní, v areálu bývalého stadionu, povšimli muže, o kterém jim bylo z místní a osobní znalosti známo, že se jedná o celostátně hledanou osobu.

"Dotyčný muž, žijící mezi místními bezdomovci byl zkontaktován a vyzván k prokázání totožnosti. Pátrání po hledaném muži bylo potvrzeno přes operační středisko městské policie," uvedla strážník Tereza Greplová. Sedmašedesátiletý muž byl předveden na služebnu policie ČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. (red)