sto let

Primátor pogratuloval stoleté dámě

Foto MMP

Stoleté jubilantce Larise Šimekové dnes popřál primátor města Prostějova František Jura.

Primátor František Jura dnes (14.12.2020) předal oslavenkyni gratulaci k jejímu životnímu jubileu. Ke krásným stým narozeninám oslavenkyni předal kytici a balíček. Vitalitu a elán paní Larisy Šimekové můžeme opravdu závidět. K přání všeho nejlepšího se rádi připojujeme a gratulujeme! (red) 

Věra Rozbrojová oslavila stoleté narozeniny!

Foto MMP

Skromnost a střídmost. To je recept paní Věry Rozbrojové na dlouhověkost! S kyticí a dárkovým balíčkem přišli 3. března 2017 poblahopřát Věře Rozbrojové zástupci města a magistrátu k jejím krásným stým narozeninám. 

Pozitivní přístup k životu, skromnost, střídmost a také stálá aktivita stojí podle pečovatelů z Centra sociálních služeb za dlouhověkostí této sympatické dámy. K přání všeho nejlepšího paní Rozbrojové se rádi připojujeme. (red)

Oprava fasády radnice bude stát miliony a nejspíš se trochu protáhne

ilustrační foto

Radní města včera oznámili sumu, kterou si vyžádá oprava fasády radnice. Jde o 26 milionů korun. Práce se navíc možná nestihnou dokončit do chystaného termínu oslav sta let staré budovy.

„Výška té sumy mě překvapila. Tak vysokou částku jsem nečekal,“ řekl na včerejší tiskové konferenci primátor Miroslav Pišťák.  Navíc! Ve vedení města panuje obava, že oprava fasády se nestihne dokončit k termínu zahájení oslav sta let radnice. Dalším mínusem, který hrozí jsou vícenáklady. Přesný rozsah poškození fasády totiž odhalí až revize, která vyžaduje instalaci lešení. První průzkumné kontroly, které probíhaly pomocí horolezecké techniky zatím upozornily na poškozené římsy oken.