strážníci

Strážníci hledali domov. Opilému muži a patnáctileté dívce

ilustrační foto

27. května řešili prostějovští městští strážníci hned dva případy. V prvním figuroval opilec, v druhém mladá slečna. Oběma pomohli najít domov. 

"Přes linku 112 nám byla oznámena opilá osoba, ležící na zemi. Strážníci na místě nalezli jednašedesátiletého muže. Ten opakovaně padal na zem, nekomunikoval a nebyl schopen se sám, bez cizí pomoci, pohybovat. Byl přivolán lékař k posouzení zdravotního stavu," uvedla strážníkTereza Greplová s tím, že muž ohrožen na životě nebyl. Po nějaké době se hlídce podařilo zjistit bydliště a manželku muže. Poté byl doveden domů a předán ženě.

Odjíždějící vozidlo se strážníky pronásledoval s tím, že je to vůz jeho ženy

ilustrační foto

V úterý 9. května v odpoledních hodinách kontaktoval okolo jedoucí hlídku prostějovských strážníků vystrašený muž. Strážníkům ukázal na vozidlo odjíždějící z parkoviště u supermarketu Albert s tím, že je to vůz jeho ženy a právě byl odcizen.

"Vůz směřoval do centra města po Plumlovské ulici. I s dotyčným byl zmíněný automobil pronásledován a následně zastaven. Pětasedmdesátiletý řidič nechápal, co se stalo. Osmačtyřicetiletý muž, jedoucí s hlídkou, si spletl jeho vozidlo. To považoval za vlastní, jelikož mělo stejnou barvu, litá kola a dokonce i RZ byla hodně podobná. Omyl si uvědomil, až při zastavení vozidla, hlídkou," uvedla strážník Tereza Greplová. Nic netušícímu řidiči i hlídce se  muž za vzniklé nedopatření omluvil. Nakonec se oba s úsměvem rozešli. (red)

Ženě ukradli kolo. Strážníci jej během hodiny našli!

ilustrační foto

Ve středu 3. května před půl pátou odpoledne přijali prostějovští strážníci oznámení o krádeži jízdního kola. 

Do uvedené lokality byla vyslána hlídka a kontaktována Policie ČR. "Na jejich žádost byla žena převezena na Obvodní oddělení k podání oznámení. Zde předložila fotografii zcizeného bicyklu. Necelou hodinu po nahlášení události se strážníkům podařilo kolo nalézt," uvedla strážník Tereza Greplová. Hlídka provedla kontrolu depa za místním nádražím, kde byl spatřen sedmadvacetiletý muž s kolem odpovídajícího popisu. Dotyčný se zrovna pokoušel na něm pozměnit poznávací znaky. K odcizení dopravního prostředku se přiznal.

Porušení tržního řádu vynese pokutu až třicet tisíc

ilustrační foto

Ve čtrvrtek 4. května v poledne byl prostějovským strážníkům nahlášen podomní prodej v Janáčkově ulici.  

"Byla vyslána hlídka, která na uvedeném místě už nikoho nezastihla. Strážníci proto provedli kontrolu okolí a v Sokolské ulici zastihli dva muže ve věku 28 let. Zvonili na zvonky přilehlých nemovitostí a nabízeli levnější energie", informovala strážník Tereza Greplová. Za nedodržení podmínek uvedených v Tržním řádu jsou oba pánové podezřelí z přestupku dle § 46/1 Zákona o přestupcích. O tom byli hlídkou poučeni. U správního orgánu jim hrozí pokuta do třiceti tisíc korun. (red)

Strážníci asistovali hasičům. U výtahu, vody i ježka

ilustrační foto

Na žádost hasičů vyjížděli prostějovští strážníci v minulých dnech hned k několika případům, které řešili hasiči.

Osmadvacátého dubna byli strážníci v podvečer povoláni na sídliště Svornosti k vyproštění osob z výtahu. "Na místě byla zjištěna porucha tohoto zařízení, uvnitř kterého se nacházely dvě osoby. Ty hasiči z prostoru vyprostili. Vše se obešlo bez zranění," popsala první případ strážník Tereza Greplová.

Plivl bývalé přítelkyni do tváře. Několikrát. Zasahovali strážníci

ilustrační foto Ber

30. dubna v podvečer vyjížděli prostějovští strážníci na oznámení do provozovny na Vrahovické ulici, kde mělo dojít k potyčce mezi mužem a ženou. 

"Hlídku na místě kontaktovala devětadvacetiletá žena. Uvedla, že se nepohodla s bývalým přítelem. Ten ji začal slovně urážet a dokonce jí několikrát plivl do tváře. Poté z místa odešel. To potvrdili i přítomní svědci," uvedla strážník Tereza Greplová. Hlídce se podařilo pětadvacetiletého muže kontaktovat v nedalekém místě bydliště. Ke konfliktu se přiznal. Svým jednáním se dopustil několika přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. Věc byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Všichni zúčastnění o tom byli hlídkou poučeni. (red)

Odskočil si a zavřeli jej v restauraci v centru města

ilustrační foto internet

22. dubna v brzkých ranních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci ke kuriosnímu případu. Hlídku si na pomoc přivolal pětadvacetiletý muž, kterého omylem uzamkli v restauraci v centru města. 

"K nechtěné události došlo tak, že si před zavírací dobou odskočil na toaletu a obsluha si toho nevšimla. Po pracovní době byla provozovna uzamčena a personál odešel domů. Mladému muži nezbylo nic jiného, než se obrátit na městskou policii," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místo byl  přivolán majitel restaurace, který následně uvězněného hosta pustil ven. Podobná událost se stala o dva dny později, ve večerních hodinách na hřbitově. Zde byly po dvacáté hodině uzamknuty dvě osoby.

V nesnázích na sebe upozornil hlasitým křičením o pomoc

ilustrační foto

V pondělí 24. dubna půl hodiny po půlnoci prostějovští strážníci asistovali hasičům při otevření bytu sedmapadesátiletého muže. Oznamovatelka, která případ nahlásila, se náhradními klíči nemohla dostat dovnitř. Z bytu se ozývalo volání o pomoc, proto přivolala na místo strážníky.

"I za jejich přítomnosti bylo na chodbě volání o pomoc slyšet. Muž měl uzamčené dveře s klíčem ponechaným v zámku. Jelikož hlídka pojala důvodné podezření, že se uvnitř nachází zraněná osoba, nebo může být ohrožena na životě, bylo rozhodnuto o otevření bytu a přes operační středisko MP přivolání hasiči," uvedla strážník Tereza Greplová. Po otevření dveří byl zjištěn muž, ležící ve vaně. "Zraněný nebyl, lékařské ošetření nepožadoval, pouze se nemohl sám zvednout," dodala Greplová. (red)

 

Strážníci dopadli skupinku, která poničila obložení budovy

ilustrační foto

Případ nahlásila ostraha objektu prostějovským strážníkům 27. dubna před osmou hodinou večer. 

"Oznamovatel je hlídce podrobně popsal. Strážníci zmíněnou skupinku zastihli nedaleko místa činu. Jednalo se o tři muže a jednu ženu, ve věku 21 až 29 let. Nikdo z nich se k poškození nepřiznal," uvedla strážník Tereza Greplová. Na místo byla, z důvodu podezření na trestný čin, přivolána hlídka Policie ČR. Ta si celou událost převzala k dalšímu šetření. (red)

Hned čtyři spory mezi partnery řešili strážníci. I dvě agresivní ženy

ilustrační foto

Během velikonočních svátků byli prostějovští strážníci čtyřikrát přivoláni na spory mezi partnery. Ve dvou případech se jednalo o napadení muže ženou.

První nahlášená událost se stala hodinu po půlnoci 14. dubna. "Dotyčný, jednapadesátiletý muž, devatětřicetileté ženě sprostě nadával a i před přítomnými strážníky ji neustále urážel," uvedla k případu strážník Tereza Greplová.

Po půl hodině vyjížděla hlídka na podobné oznámení. V tomto případě byla útočníkem dvaadvacetiletá žena. Dle slov osmadvacetiletého muže bylo její chování velice agresivní. Z důvodné obavy o svoje zdraví použil proti podnapilé partnerce slzný sprej a poté utekl ven.