Foto MPP
O tom se přesvědčil osmašedesátiletý muž, venčící 14. března svého dobrmana na sídlišti Hloučela bez vodítka. Pes mu utekl a pobíhal po sídlišti. Volnost přišla majitele draho, zaplatil pokutu.
"Celého jednání si povšimla oznamovatelka a událost nahlásila na linku 156. Dále uvedla, že muž odchází směrem domů a psa nechává pobíhat po venku bez dozoru. Na místo byla vyslána hlídka. V době, kdy strážníci prověřovali okolí a hledali psa i jeho majitele, sdělila na tísňovou linku jiná oznamovatelka, že se k ní přidal dobrman a nyní je i s ním u Dětského dopravního hřiště," popsala incident strážník Tereza Greplová. Strážníci se dostavili na místo, psa odchytli a následně převezli na služebnu, kde byl umístěn do odchytového kotce. Za hodinu se dostavil majitel dobrmana.