tvarůžkový festival

Tip na víkend. Tvarůžkový festival v Olomouci nabídne dobroty, show i koncerty

Foto plakát

Víkend po Velikonocích ožije centrum Olomouce gastronomickým festivalem. Už pošesté bude město patřit Olomouckému tvarůžkovému festivalu. Těšit se na něj můžete v sobotu 15. a neděli 16. dubna. Kromě tvarůžkových dobrot nabídne i pestrý doprovodný program.

Gastronomický festival plný pokrmů z olomouckých tvarůžků, doplněný o nabídku regionálních piv a zpestřený prodejem řemeslných výrobků má v olomouckém kalendáři akcí už své stálé místo. První víkend po Velikonocích bude proto i letos centrum města patřit více než čtyřem desítkám prodejců s nabídkou gastronomických specialit a více než třem desítkám stánků s regionálními produkty a výrobky zn. Haná – regionální produkt. "Je to vůbec největší počet prodejců od začátku konání festivalu," vyzdvihuje vedoucí odboru cestovního ruchu a kultury olomouckého magistrátu Karin Vykydalová.

Staňte se součástí Olomouckého tvarůžkového festivalu!

ilustrační foto

Gastronomický svátek, Olomoucký tvarůžkový festival, láká do centra města už tradičně tisíce návštěvníků. Letošní ročník se na Horním a Dolním náměstí odehraje 15. a 16. dubna. Zapojit a prezentovat se mohou i gastro podniky.

Možnost představit návštěvníkům speciální a nezapomenutelné gastronomické zážitky a stát se tak součástí šestého ročníku festivalu, nabízí restauracím a gastro podnikům město, jako tradiční pořadatel svátku na oslavu tohoto pro Olomouc typického pokrmu. „Restauratérům a gastro podnikům chceme dát možnost zapojit se do programu. Pokud mají zájem, mohou posílat své nabídky a následně prezentovat své kulinářské umění tuzemským i zahraničním návštěvníkům v přímo v historickém centru města,“ vybízí Karin Vykydalová, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu olomouckého magistrátu.