Veleslavínská

Notebook v Mercedesu přilákal o vánoční noci zloděje

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z 25. na 26. prosince se dosud nezjištěný pachatel vloupal do osobního automobilu Mercedes-Benz, zaparkovaného ve Veleslavínské ulici v Prostějově.

Po rozbití zadního levého okna měl pachatel z vozidla odcizit textilní brašnu s notebookem Sony a plastovou hokejovou sadu značky Winnwell. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 7 200 korun. "Policisté věc šetří pro podezření ze zločinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Veleslavínská opět na tapetě. Propadá se dlažba

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská stavba století, rekonstrukce Veleslavínské ulice, nakonec dospěla ke svému konci. Stavba započala 24.8.2016, hotova měla být do 30. 10.2016, stavbaři ji dokončili o víc než měsíc a půl později. Konečné vyúčtování s dodavatelem stavby ale stále není hotovo. A do práce se dali i právníci. Jenže firma je v insolvenci. 

Náměstek Zdeněk Fišer už před časem potvrdil, že výdělek firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín bude minimální. Denně jí totiž běží penále za nesplnění termínu. „Firma nedodržela termíny, které měla ve smlouvě a potom ty, které měla na odstranění nedodělků a závad. Celková výše smluvních pokut, které jim naběhly za tu dobu, je asi 1 780 000 korun,“ uvedl Fišer. Podle něj mělo město přitom platit za práci zhruba milion korun. Stavební firmě proto nezaplatí nic a peníze investuje do dalších oprav už jednou opravené ulice.

Veleslavínská opět na tapetě. Kvůli účtování

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská stavba století, rekonstrukce Veleslavínské ulice, nakonec dospěla ke svému konci. Stavba započala 24.8.2016, hotova měla být do 30.10.2016, stavbaři ji dokončili o víc než měsíc a půl později. Konečné vyúčtování s dodavatelem stavby ale stále není hotovo. A do práce se dali i právníci.

Náměstek Zdeněk Fišer už před časem potvrdil, že výdělek firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín bude minimální. Denně jí totiž běželo penále za nesplnění termínu. "Penále činí víc než milion korun, firma navíc stále neopravila nedodělky, kterých je několik desítek. Účtovala nám ale naopak některé práce opakovaně", vysvětlil Fišer. Konečné slovo tak podle náměstka budou mít právníci. (ber)

 

Účtování za Veleslavínskou bude složité

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská stavba století nakonec dospěla ke svému konci. V minulých dnech byla otevřena Veleslavínská ulice, jejíž rekonstrukce započala 24.8.2016. Hotova měla být původně do 30.10.2016, stavbaři ji dokončili o víc než měsíc a půl později. Konečné vyúčtování s dodavatelem stavby město provede v lednu 2017.

Náměstek Zdeněk Fišer už před časem potvrdil, že výdělek firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín bude minimální. Denně jí totiž běželo penále za nesplnění termínu. "Počátkem ledna bude probíhat konečné vyúčtování s dodavatelem. Jeho rychlejšímu ukončení brání problematické jednání o fakturaci, na základě skutečně provedených prací a velmi špatná komunikace se zástupci firmy," sdělil v úterý PvNovinkám Fišer s tím, že reálná smluvní pokuta dle SOD se bude pohybovat v řádech statisíců. (ber)

 

Veleslavínská konečně otevřená. Stále je obousměrná

Foto ber

Prostějovská stavba století nakonec dospěla ke svému konci. V minulých dnech byla otevřena Veleslavínská ulice, jejíž rekonstrukce započala 24.8.2016. Hotova měla být původně do 30.10.2016, stavbaři ji dokončili o víc než měsíc a půl později. Žádosti obyvatel o její zjednosměrnění ale nebylo vyhověno.   

Náměstek Zdeněk Fišer už před časem potvrdil, že výdělek firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín bude minimální. Denně jí totiž běželo penále za nesplnění termínu. Obyvatelé kratičké a úzké ulice Magistrát žádali o její zjednosměrnění. Dopravní komise se žádostí zabývala, změnu nedoporučila. (ber)

 

Veleslavínská opět rozkopaná

Foto ber

Prostějovská stavba století zřejmě nebude tento rok vůbec dokončena. Oprava kratičké Veleslavínské ulice započala 24.8.2016, hotova měla být do 30.10.2016. I přes další a další posouvání termínu předání je dokončení stále v nedohlednu. 

Náměstek Zdeněk Fišer je ze stavby nešťastný, stejně jako majitel firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín, která výběrové řízení na rekonstrukci Veleslavínské ulice nabídkou nejnižší ceny vyhrála. "Měli jsme několik jednání, každý týden kolem toho něco řešíme. Majitel firmy je stejně nešťastný jako my, na určité práce si najal subdodavatele, kteří nesplnili, co měli a on se teď dostal do situace, že je považován za nespolehlivého," konstatoval na nedávné tiskové konferenci Fišer. Firma prozatím dostala proplacenu jen malou část vysoutěžené sumy.

Finiš Veleslavínské doprovázejí drobné dopravní komplikace

foto PvNovinky.cz
Stavba století by měla být ukončena do poloviny příštího týdne. To aspoň náměstku Zdeňku Fišerovi na středečním jednání slíbili zástupci firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín. Firma, která vyhrála výběrové řízení na rekonstrukci Veleslavínské ulice v Prostějově nabídkou nejnižší ceny, měla práce započaté 24.8. ukonči 30.10.2016. Do dnešního dne to nestihla a místo výdělku ji čeká placení.

Město firmě již po třetí prodloužilo termín dokončení. Práce měla dokončit do 15. a následně 25. listopadu. Už dnes je ale jasné, že silnice bude zprůjezdněna nejdříve v úterý 29. listopadu.

Z nákladního vozu po šestnácté hodině sjížděl asfaltovací stroj, což komplikovalo cestu vozům po Olomoucké ulici. Doufejme ovšem, že k dokončení již skutečně dojde a tyto manévry stavebních vozidel budou mít své opodstatnění. (red)

Konec oprav Veleslavínské se blíží!

Foto PvNovinky.cz

Stavba století by měla být ukončena do poloviny příštího týdne. To alespoň náměstku Zdeňku Fišerovi na včerejším jednání slíbili zástupci firmy Stanix Projekt s.r.o., Zlín. Firma, která vyhrála výběrové řízení na rekonstrukci Veleslavínské ulice v Prostějově nabídkou nejnižší ceny, měla práce započaté 24.8. ukončit 30.10.2016. Do dnešního dne to nestihla a místo výdělku ji čeká placení.

Město firmě už po třetí prodloužilo termín dokončení. Práce měla dokončit do 15. a následně 25. listopadu. Už dnes je ale jasné, že silnice bude zprůjezdněna nejdříve v úterý 29. listopadu. "Včera jsme se domluvili s firmou na tom, že do konce týdne položí asfaltový povrch. Pak už budou následovat dodělávky v podobě chodníků, zeleně a podobně," sdělil dnes redakci Fišer. Firma na zakázce od města rozhodně nevydělá. "Dostali malou zálohu na počátku, teď uhradíme pokládku asfaltu. Jinak nedostanou nic do chvíle, kdy bude stavba převzata," dodal Fišer s tím, že firmě navíc běží od 30.

Veleslavínská stále nedokončena. Nemáme páku, říká Pavel Smetana

Foto archiv PvNovinky.cz

Veleslavínská ulice v Prostějově prochází rekonstrukcí již od května letošního roku. Ani ne dvě stě metrů dlouhá ulice je stále uzavřena. Magistrát totiž na firmu, která provádí rekonstrukci, nemá páku.

Koncem května se do Veleslavínské zakousla firma Strabag, která prváděla rekonstrukci vodovodu. Práce proběhly v termínu a v naprostém pořádku. Na ně mela navázat rekonstrukce komunikace, chodníku, osvětlení, tentokrát v režii Stanix Projekt s.r.o., Zlín. Tato firma vyhrála výběrové řízení, vyhlášené magistrátem, nabídkou nejnižší ceny. Veleslavínská ulice měla být uzavřena v době od 24.8. do 30.10.2016, firma ale práce nestihla.

Rekonstrukci Veleslavínské firma nezvládla

Foto ber

Jak PvNovinky několikrát informovaly, 31. října měla být ukončena rekonstrukce Veleslavínské ulice. Nestalo se tak a magistrát se rozhodl vyvodit důsledky!

Veleslavínská ulice měla být uzavřena v době od 24.8. do 31.10.2016 kvůli rekonstrukci komunikace po výkopových pracích. Firma Stanix Projekt s.r.o., Zlín, kterou Magistrát vybral v konkurzu, ale termín nestihla. Rozčiluje to zejména zdejší obyvatele. "Máme dvě malé děti a naši situaci tahle rekonstrukce velmi ztěžuje. Zkuste jezdit s kočárem po něčem, co prostě neexistuje. Aspoň, kdyby pracovali, ale často zde nebyla celé dny ani noha," sdělila redakci jedna z obyvatelek ulice. Podle náměstka primátorky Zdeňka Fišera musí firma práce dokončit do 15. listopadu.