notebook

Notebook v Mercedesu přilákal o vánoční noci zloděje

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z 25. na 26. prosince se dosud nezjištěný pachatel vloupal do osobního automobilu Mercedes-Benz, zaparkovaného ve Veleslavínské ulici v Prostějově.

Po rozbití zadního levého okna měl pachatel z vozidla odcizit textilní brašnu s notebookem Sony a plastovou hokejovou sadu značky Winnwell. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 7 200 korun. "Policisté věc šetří pro podezření ze zločinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," dodal policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Je zakázka na notebooky někomu ušitá na míru?

ilustrační foto internet

 

Členové nového prostějovského zastupitelstva se měli radovat z nových notebooků. Výzvu k účasti v zadávacím řízení, vydanou ještě před volbami, město po kritice některých zastupitelů stáhlo. Byla podle nich účelově sepsána. Na webu města se ale objevila znovu v prosincových dnech. Se stejnými kritérii.

Původní výzva v hodnotě 650 tisíc korun byla vypsána před volbami a podle některých firem byla její kritéria "ušita" přímo pro určitého dodavatele. "Jde o to, že byla napsána na konkrétní model pro konkrétního dodavatele. Problém je v technických požadavcích, které zbytečně omezují výběr možných modelů a stejně tak tak v požadavcích na dodavatelské firmy a charakteristce dodavatelské firmy," popsal Blumenstein i na včerejším zastupitelstvu s tím, že mu zaměření zakázky nepřímo potvrdili i samotní pracovníci odboru IT.

Zastupitelé dostanou nové notebooky

ilustrační foto

 

Chcete být dodavatelem prostějovského magistrátu? Máte šanci. V zadávacím řízení na dodávku 35 notebooků. Budou patřit členům nového zastupitelstva.

Původní řízení počítalo s cenou 660 tisíc bez DPH. Bylo ale  zrušeno. Důvodem byly podle magistrátu podstatné změny technických parametrů předmětu zakázky, podle některých zastupitelů zejména příliš vysoká cena. Do řízení se zájemci mohou přihlásit do 16. prosince 2014 do 13 hodin. Staré notebooky z radnice zmizely. I  když opozice v čele s Tomášem Blumeinsteinem navrhovala jejich odkup za 3 tisíce korun, návrh neprošel a byl označen jako populistický. Městská kasa tak "dárkem na odchodnou" přišla o více než 100 tisíc korun. (ber)

Zastupitelé si odnesou dárek v podobě notebooku

ilustrační foto internet

 

Blíží se volby, které do zastupitelstva zřejmě vynesou i nové tváře. Těm současným chce magistrát poděkovat za čtyři roky práce. Věnuje jim notebooky.

Pamatuji se, že jsme po skončení volebního období dostávali dárky v podobě třeba per nebo aktovek. V minulém období si mohli zastupitelé výpočetní techniku za zůstatkovou cenu odkoupit, my jsme rozhodli, že si ji budou moci ponechat bezplatně,“ uvedl primátor Prostějova Miroslav Pišťák. Podle jeho slov se nejedná o nijak finančně závratnou záležitost. „Zůstatková cena počítačů je zhruba 3 tisíce korun. Blíží se ke konci své životnosti,“ dodal primátor, který tento dar nedostane. Počítač totiž nemá.