IT

Magistrát hledá správce informačních technologií

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení po pozici Správce informačních technologií na Odboru informačních technologií.

Zájemce musí mít vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání, výhodou je obor vzdělání informatika. Uchazeč musí mít znalost správy serverů na operačním systému MS Windows Server 2012, 2016 (Active directory, DNS, DHCP atd., znalost samostatné systémové činnosti v oblasti výpočetní techniky, znalost operačního systému Windows 7, Windows 10 a kancelářského SW MS Office a také znalost problematiky síťového provozu a správy zařízení – firewall, router, switch atd. 

Aktualizujeme: Horké křeslo? Magistrát hledá nového vedoucího odboru IT

ilustrační foto

 

Jak PvNovinky informovaly, prostějovský magistrát vyhlásil výběrové řízení na obsazení pracovní funkce vedoucího odboru informačních technologií. Místo je volné od 5. března. 

Současnou vedoucí je Vladimíra Kresanová, která se funkce ujala 15. července 2014, když zvítězila ve výběrovém řízení ze šesti kandidátů. "Podle všech kritérií jde o nesmírně schopnou odbornici, která má za sebou práci ve státní správě, stejně jako vedení rozsáhlého týmu. Ve Fakultní nemocnici Brno pracovala ve funkci náměstka pro IT a vedla tým 60 pracovníků," sdělil tehdy na tiskové konferenci náměstek primátora Jiří Pospíšil.  Po necelém půlroce Kresanová z magistrátu odchází. Důvod, proč se tak rozhodla, radnice neví.

Horké křeslo? Magistrát hledá nového vedoucího OIT

ilustrační foto

 

Tajemník Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní funkce vedoucího odboru informačních technologií. Přihlášky magistrát přijímá do 31.1.2015, místo je volné od 5. března.

 

Je zakázka na notebooky někomu ušitá na míru?

ilustrační foto internet

 

Členové nového prostějovského zastupitelstva se měli radovat z nových notebooků. Výzvu k účasti v zadávacím řízení, vydanou ještě před volbami, město po kritice některých zastupitelů stáhlo. Byla podle nich účelově sepsána. Na webu města se ale objevila znovu v prosincových dnech. Se stejnými kritérii.

Původní výzva v hodnotě 650 tisíc korun byla vypsána před volbami a podle některých firem byla její kritéria "ušita" přímo pro určitého dodavatele. "Jde o to, že byla napsána na konkrétní model pro konkrétního dodavatele. Problém je v technických požadavcích, které zbytečně omezují výběr možných modelů a stejně tak tak v požadavcích na dodavatelské firmy a charakteristce dodavatelské firmy," popsal Blumenstein i na včerejším zastupitelstvu s tím, že mu zaměření zakázky nepřímo potvrdili i samotní pracovníci odboru IT.

Zastupitelé dostanou nové notebooky

ilustrační foto

 

Chcete být dodavatelem prostějovského magistrátu? Máte šanci. V zadávacím řízení na dodávku 35 notebooků. Budou patřit členům nového zastupitelstva.

Původní řízení počítalo s cenou 660 tisíc bez DPH. Bylo ale  zrušeno. Důvodem byly podle magistrátu podstatné změny technických parametrů předmětu zakázky, podle některých zastupitelů zejména příliš vysoká cena. Do řízení se zájemci mohou přihlásit do 16. prosince 2014 do 13 hodin. Staré notebooky z radnice zmizely. I  když opozice v čele s Tomášem Blumeinsteinem navrhovala jejich odkup za 3 tisíce korun, návrh neprošel a byl označen jako populistický. Městská kasa tak "dárkem na odchodnou" přišla o více než 100 tisíc korun. (ber)

Kauza IT: radnice podala trestní oznámení

ilustrační foto

Nad otázkou informačních technologií (IT) konečně spadla opona mlčení. Víc než týden po mimořádném jednání vedení města k této problematice zveřejnil magistrát prohlášení, jak dopadlo místní šetření. Magistrát podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání podvodu, při němž město přišlo o víc než 400 tisíc korun.

Mimořádné jednání se zabývalo posouzením dvou rozdílných měření určité části informační sítě magistrátu, které se ve výsledku rozcházely. Jednalo se o rozpor komise IT a odboru IT na řešení problematiky. Na tomto mimořádném jednání rady města, členů komise pro IT pracovníků odboru IT bylo konstatováno, že městu byla v souvislosti s realizací zakázky v oblasti informačních technologií a dodávky prvků a záložních zdrojů způsobena škoda kolem 400 tisíc korun. Proto magistrát podal trestní oznámení na dodavatele zakázky.