vrah

Vrah z Chválkovic půjde k soudu. Hrozí mu až dvacet let vězení

ilustrační foto PČR

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v těchto dnech předali na Krajské státní zastupitelství Ostrava, pobočka Olomouc spis s návrhem na podání obžaloby sedmačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy jednapadesátileté ženy z Olomoucka. K činu došlo dne 15. dubna 2020 odpoledne u polní cesty v Olomouci – Chválkovice.

„Obviněný muž zůstává nadále ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ve středu 15. dubna 2020 po dvacáté hodině přijali policisté oznámení o pohřešování jednapadesátileté ženy z Olomoucka, která se nevrátila v domluveném čase domů a rodina o ni má obavy. Žena byla nalezena zanedlouho po oznámení, bohužel bez známek života, u polní cesty v Olomouci – Chválkovice. Z prvotního ohledání na místě činu bylo zřejmé, že se na její smrti podílela cizí osoba.

Vrah z Bedihoště dostal třináct let. Odvolal se

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, 66letý Antonín P., který 16. března 2016 zastřelil v Bedihoští dvěma ranami z podomácku vyrobené pistole svého tchána, byl propuštěn z vazby. Před brněnským soudem stanul opět dnes, 16. listopadu.

Soudkyně Jaroslava Bartošová vynesla rozsudek za vraždu a nedovolené ozbrojování. Antonína P. poslala na třináct let do vězení. Muž, za kterého se v petici zaručilo přes čtyři sta lidí, se na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou. (ber)

 

Vrah z Bedihoště bude mít soud. Ve středu

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, 66letý Antonín P., který 16. března 2016 zastřelil v Bedihoští dvěma ranami z podomácku vyrobené pistole svého tchána, byl propuštěn z vazby. Před soudem stane ve středu.

Podle jedné z blízkých známých rodiny je Antonín P. v silném stresu. "O jeho osudu bude rozhodovat soudkyně, která mu, dle jeho slov, zrovna nefandí. Právě ona ho nechtěla pustit z vazby," sdělila PvNovinkám žena. Před brněnský soud se muž, za kterého se v petici zaručilo přes 400 lidí, dostaví ve středu 2. listopadu. Za vraždu tchána si může odsedět až 18 let. (ber)

 

Dvojnásobného vraha z Tovačova udala expřítelkyně

ilustrační foto

Olomoucký krajský soud dnes otevřel kauzu dvojnásobné vraždy. Čtyřiadvacetiletý Tomáš Francl z Prostějovska loni v červnu napadl a zabil své prarodiče, z bytu ukradl peníze a utekl. Policistům, kteří ho hledali i na Prostějovsku, jeho otřesný čin oznámila expřítelkyně. Rozsudek padne pravděpodobně v pondělí.

O celé tragedii PvNovinky několikrát informovaly - http://pvnovinky.cz/krimi/26970-vrahovicke-vecerni-patrani-ma-nejspis-so....
Při včerejším jednání vyšly najevo hrůzné skutečnosti. Oba důchodce mladý vrah zabil ve spánku, babičku nejprve rdousil a pak ji ubodal, dědečkovi zasadil ránu do krku. Oba vykrváceli a podle odborníků jim nebylo pomoci. Francl jim pak ukradl peníze a odjel do nočního klubu do Prostějova. Na jeho stopu policisty přivedla jeho expřítelkyně, které se hrůzným činem pochlubil.

Vrahovi z Vrahovic hrozí dvacet let

ilustrační foto policejnidenik.cz

Začátkem května skončil spor mezi dvěma muži vraždou. Sedmadvacetiletý David Janečka v domě ve Vrahovicích umlátil dřevěným hranolem o jedenáct let staršího známého. Vrahovi, který včera stanul u Krajského soudu v Brně, hrozí až dvacet let vězení.

Podle státní žalobkyně byl Janečka v době činu pod vlivem pervitinu a druhého muže enormní silou několikrát udeřil dřevěným hranolem do hlavy. Napadený utrpěl množství tříštivých zlomenin lebečních kostí. Podle znalců mu nebylo pomoci.
Janečka se se svou obětí, vařičem pervitinu, seznámil asi tři týdny před vraždou. Muž z Vrahovic mu navařil drogy, chtěl za ně ale stále víc peněz. Nakonec měl Janečku donutit, aby s ním jel k němu domů a chtěl, aby mu plel zahradu. Janečka údajně nemohl utéct, a tak zvolil snazší cestu, vraždu. Senát by mohl vynést verdikt v listopadu. (ber)

Vrah z Konice chce na svobodu!

ilustrační foto PČR

 

V červnu 2013 našli v Konici na nádraží pobodaného muže. Martina Svozila málem zabil kvůli jídlu jeho čtyřiačtyřicetiletý známý Dalibor Beneš. Krajský soud v Brně útočníkovi „napařil“ dvanáctiletý trest, ten se ale odvolal. Vrchní soud v Olomouci bude případ řešit 18. dubna.

Oba muži popíjeli víno u Beneše v bytě. "Byl jsem opilý už odpoledne, vypil jsem litr a půl vína. Další přinesl Svozil. Když odešel, tak jsem zjistil, že mně chybí jídlo v lednici. Dal jsem si dva nože za kanady a šel jsem ho hledat. Věděl jsem, že přespává v železniční stanici," vypověděl Beneš u březnového soudu v Brně. Svozila chtěl prý jen zastrašit. "Když jsem ho našel, začali jsme se hádat a rvát. Vytáhl jsem jeden nůž, druhý spadl na podlahu,“ uvedl Svozil s tím, že samotné pobodání si nepamatuje.