zámek Plumlov

Tip nejen na víkend. Šemířské dostaveníčko na zámku Plumlov

ilustrační foto ZZ

Ve dnech 28.  září a 2. a 3. října se na zámek opět vrátí historie. Jak vznikají dějiny se můžete po všechny tři dny podívat v době od  9:30 do 18 hodin. A pozor, opět soutěžíme o rodinné vstupné!

„Účinkovat budou Skupina historického šermu Berendal a divadelní a šermířská společnost D.B.S,“ prozradil redakci hofmistr Zdenek Zedek. Součástí programu budou sokolnické ukázky výcviku a příletů dravých ptáků, loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět a kovářské řemeslo, které představí mistr Jakób.

Čekají vás také speciální kostýmované prohlídky Vysokým zámkem a netradiční prohlídky hradních sklepů. (ber) 

Tip na víkend. Šermířský víkend na zámku Plumlov

ilustrační foto

Ve dnech  7. a 8. srpna se na zámku Plumlov koná šermířský víkend.

Těšit se můžete na rytířské turnaje a středověké bubeníky GRÁL, šermířské pohádky FUENTE OVEJUNA, vojenskou historii bojového umění od gotiky do rokoka CORPORAL, dobové tance v podání skupiny ROSETA, loutkové pohádky KAŠPÁRKŮV SVĚT, sokolnické ukázky příletu dravých ptáků a komentované prohlídky vysokým zámkem.

K vidění bude dobový tábor, lukostřelnice Kirri, zvířátka a řemesla, na děti čeká možnost svézt se na koni. K dispozici bude hlídací koutek s dílničkou a baby centrum pro maminky s dětmi.

Po oba dny bude otevřeno od 9.30 do 18 hodin. (red)

Zámek Plumlov zve na Rockový víkend. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Ve dnech 16. a 17. července se na nádvoří zámku Plumlov uskuteční Rockový víkend. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Areál bude pro akci otevřen od šestnácti hodin, koncerty začnou v 18 hodin. Těšit se můžete na kapely UDG, Calibos, Ivana Mládka a Banjo band, České srdce a Tomáše Kočka  & Orchester Dilated.

Na akci se můžete podívat zdarma, pokud do čtvrtka do 18 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, odkud pochází skupina UDG? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte připojit své telefonní číslo. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Zámek Plumlov zve o víkendu na vojsko i pohádky

ilustrační foto zámek Plumlov

Zámek Plumlov si na víkend 5. a 6. června připravil bohatý program.

V sobotu 5. června pořádá spolu s Klubem vojenské historie Litava dětský den. Koná se od 9 o 17 hodin a vstup je volný.

Po oba dny, 5. a 6. června, pořádá Jarní pohádkové prohlídky. „Podaří se princi Velenovi vybojovat krásnou Večernici? Koho očaruje svými kouzly lstivá čarodějnice Magi? Nezalekne se pocestný Jindřich ve mlýně nástrah zdejšího čertíka? To vše a mnohem více uvidíte na našich pohádkových prohlídkách. Přijďte si společně s námi užít tyto kouzelné příběhy,“ zvou zámečtí.

Zámek Plumlov bude střežit drak

Foto FB zámek Plumlov

Několik novinek chystá na letošní sezonu zámek Plumlov. Jednou z nich je drak z dílny prostějovského všeumělce Jaroslava Trnečky.

To ale není vše. „Opět nabídneme výstavu restaurovaných historických zbraní a nábytek z období biedermeieru,“ říká kastelán Pavel Zástěra.

K vidění bude rovněž sbírka mysliveckých trofejí, které zámek získal darem. (ber)

Zámek Plumlov se chytá na Velikonoce. Můžeme přispět k výzdobě!

ilustrační foto ber

Velikonoce klepou na dveře, a proto si nachystejte vajíčka. Bude jich potřeba moc, vzkazuje kastelán plumlovského zámku Pavel Zástěra.

I na plumlovském zámku zavane sváteční atmosféra a po úspěšné vánoční akci přichází s novou velikonoční tradicí. Pojďme pomoci nazdobit velikonoční kraslicový strom a zasoutěžit si o nejkrásnější ozdobené vajíčko.

„Prosíme také školy a školky, kluky i holky, ale i všechny ostatní, kdo rádi tvoří. Tento nádherný svátek jara si nenecháme ničím pokazit,“ zve za kolektiv designérka Yvona Leitner.

O přesném datu konání budeme informovat. (ber)

Tip na víkend. Pohádkové prohlídky na zámku Plumlov

ilustrační foto zámek Plumlov

Chcete se dozvědět, jak se léčí solimánská princezna? A víte, že tam, kde nepomohou ani kouzla králů, stačí nehynoucí láska? Nebo že vyhádat se dá nejen princezna, ale i pořádný výprask? Tohle všechno uvidíte v nových pohádkách, které si na víkend 11- a 12. července přichystal zámek Plumlov.

Nenechte si ujít tento kouzelný zážitek. Prohlídk se konají v každou celou hodinu po oba dny v době od 10 do 18 hodin. Poslední vstup do zámku je v 17 hodin. Vstupné pro děti do čtyř let je zdarma, děti do patnácti let zaplatí 60 Kč, ostatní 120 Kč. Občerstvení na nádvoří v Kamenném sále a Kavárně. A čtěte dobře, soutěžíme o rodinné vstupné! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Dobývání hradu Plumlov?

ilustrační foto

O svátečním víkendu 5., 6., a 7. července máte možnost zavítat na plumlovský zámek. Odehraje se tam akce nazvaná Dobývání hradu Plumlov. A vy jste s námi mohli soutěžit o čtyřikrát rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti.

Soutěžících byla jako vždy spousta, štěstí se usmálo jen na některé. Výherci se stávají Lenka Střelcová z Konice, Kamil Filo z Prostějova, Jan Moravec z Prostějova a Petr Kaleta z Valašského Meziříčí. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál rodinné volňásky na Šermířské dostaveníčko?

ilustrační foto

Historická akce s bohatým celodenním programem se v zámku Plumlov uskuteční po tři dny od 9:30 do 17:30 hodin. Návštěvníci byli vítání 8. května ve sváteční den a též se na ně organizátoři těší tento víkend, 10. a 11. května. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné na sobotu!

A kdo zhlédne zítřejší představení, a to v počtu dva dospěláci a dvě děti, zdarma? Štěstí se usmálo na Věru Duchkovou z Mostkovic, Hanu Pavlišovou z Přerova a Daniela Mikolášová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na čarodějnický Plumlov?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, zámek Plumlov bude 30. dubna patřit čarodějnicím. A vy jste si s námi mohli bleskově zasoutěžit o rodinné vstupné.

Na koho se usmálo štěstí? Výherkyněmi se stávají Eva Kotrysová z Brodku u Prostějova a Magda Ibrmajerová z Prostějova, které získávají rodinné vstupné čítající dva dospělé a dvě děti. Gratulujeme! (red)