Plumlovský zámek

Kdo vyhrál volňásky na Dějiny na zámku Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 8. května se na zámku Plumlov uskuteční akce Jak vznikají dějiny. A vy jste s námi soutěžili o čtyři volné vstupenky!

Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Radovan Pech z Čelechovic na Hané, František Grulich z Kostelce na Hané, Alena Kočí ze Sněhotic a Lenka Vysloužilová z Krumsína. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Velikonoce na zámku Plumlov! Bleskově!

ilustrační foto

Ve dnech 31. března až 2. dubna se uskuteční na zámku Plumlov u Prostějova oblíbená akce Drátenický jarmark s Komedianty na káře.

Po tři dny od 9.15 - 17.30 se o vaši zábavu postará řada řemeslníků, kejklířů, herců a šermířů. Pokud se chcete na zámek podívat zadarmo, postačí, když do zítřejší půlnoci (tj. 27.3. do 24:00 hodin) zašlete na e-mail redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje elitní  mušketýrský regiment, který bude na akci vystupovat? Odpověď označte v předmětu Plumlov. Pro čtyři vylosované máme vstupenky. (red)

 

Velikonoce na zámku Plumlov budou ve znamení komediantů a dráteníků

ilustrační foto

Ve dnech 31. března až 1. dubna 2018 se uskuteční na zámku Plumlov u Prostějova oblíbená akce Drátenický jarmark s Komedianty na káře.

Po tři dny, v době od 9.15 do 17.30 hodin, se o zábavu postará elitní mušketýrský regiment CORPORAL, který patří k nejlepším skupinám, které jsou zaměřeny na Válku Třicetiletou. Ve 13 hodin se uskuteční bitva s ukázkou střelby a bojového umění. Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, nebo se podívat na ukázky drátování.

Zámek Plumlov má hotový program na letošní sezónu

ilustrační foto zámek Plumlov

Program, který nabídne zámek Plumlov na letošní sezónu, je již on-line na webu. 

Návštěvníky opět čeká celá řada tradičních akcí, ale i několik novinek. Letos se zámek například vrátí k nočním prohlídkám, které se zde dříve konaly. Těšit se můžete mimo jiné i na pohádkové a čarodějnické prohlídky, šermířský den, koncerty, výstavy, Hubertské slavnosti a vánoční prohlídky.

"Začínáme na velikonoce, o víkendu od 31. března do 2. dubna nabídneme drátenický velikonoční jarmark s potulnými komedianty Rekviem za rytíře," přidal pozvání kastelán Pavel Zástěra. (ber)

 

Plumlovský zámek fotoaparátem Zdeňka Šmídy

Foto Zdeněk Šmída

Poslední fotografie nám Zdeněk Šmída zaslal v červnu 2017, kdy zachytil úplně vyschlé koryto řeky Romže. Dnes nám zaslal fotografie Plumlovského zámku.

"Zasílám pár snímků Plumlovského zámku z dnešního rána. Zatímco ve městě byla mlha, tam pěkná inverze", napsal k zaslaným fotografiím. (red)

Kdo vyhrál volňásky na Putování adventem na zámku Plumlov?

ilustrační foto FB zámek Plumlov

Jak PvNovinky infomovaly, zámek Plumlov bude o víkendu věnován adventu. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o čtyři volňásky. Dva z výherců obdrží po dvou vstupech zdarma.

A kdo patří mezi šťastlivce? Petra Handlová a Pavlína Portešová. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Advent na zámku Plumlov! Bleskově!

ilustrační foto FB zámek Plumlov

Jak PvNovinky infomovaly, zámek Plumlov bude o víkendu věnován adventu. Soutěžte s námi o vstupenky! 

Pokud se na zámek chcete podívat zadarmo, postačí, když do čtvrtka 30. listopadu odpovíte na otázku, po kolikáté se v Plumlově bude putovat adventem? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte uvést své celé jméno. Po dva vylosované máme vstupenky po dvě osoby. (ber)

 

Máte chuť na zabijačku? Tak šup do Plumlova

ilustrační foto plakát

Vepřové hody pořádá 4. listopadu Řeznictví Plumlov a zámek Plumlov. Začínají se v deset hodin. 

Budete si moci pochutnat na jedinečných specialitách řeznických mágů, od zabijačkové polévky přes tlačenky a jitrnice po zapečenou bránici. Od 10,30 hodin bude hrát Náhodná sešlost. Dobrou chuť. (ber)

 

Tip na sobotu: Zámek Plumlov a oslava Halloweenu

ilustrační foto plakát

Plumlovský zámek chystá 28. října od 14 hodin Halloween na zámku.

"Součástí akce, určené pro děti, jsou prohlídky sklepení a diskotéka s čarodějnicí. Těšit se můžete i na šaška Vikiho," zvou organizátoři. (red)

 

 

Prohlídka sklepení a diskotéka s čarodějnicí? Oslavy Halloweenu na Plumlovském zámku

ilustrační foto plakát

Plumlovský zámek chystá 28.10. od 14 hodin Haloween na zámku.

"Součástí akce, určené pro děti, jsou prohlídky sklepení a diskotéka s čarodějnicí. Těšit se můžete i na šaška Vikiho," zvou organizátoři. (red)