Plumlovský zámek

Jsou tu vylosovaní na noční prohlídky zámkem Plumlov zdarma!

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 13. a 14. července se na zámku Plumlov konají noční pohlídky. A vy jste s námi mohli soutěžit o dvakrát rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti!

A na koho se tedy usmálo štěstí? Michaela Střelková z Vrchoslavic a Petr Sotolář z Olomouce. Gratulujeme! (red)

Další soutěž! Soutěžte o rodinné vstupné na noční prohlídky zámku Plumlov!

ilustrační foto Jiří Trunda

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 13. a 14. července se na zámku Plumlov konají noční pohlídky. A v můžete soutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do čtvrtka 12. července do 15:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdy prohlídky začínají? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte napsat své celé jméno, adresu a telefon. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Kdo vyhrál volňásky na Pohádkové prohlídky na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

V sobotu 23. a v neděli 24. června se v době od 13 do 18 hodin na zámku Plumlov uskuteční další Pohádkové prohlídky. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupenky!

A kdo tedy z vás, soutěžících, získá rodinné vstupné čítající dvě dospělé osoby a dvě děti zdarma? Šťastlivci jsou Ivana Krátká a Michaela Holubková. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o vstupenky na pohádkové prohlídky zámku Plumlov!

ilustrační foto

V sobotu 23. a v neděli 24. června se v době od 13 do 18 hodin na zámku Plumlov uskuteční další Pohádkové prohlídky. A vy můžete soutěžit o vstupenky!

Postačí, když do zítřejšího poledne, tj. 21. 6. do 12:00 hodin, zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje zahradník, kterého na zámku uvidíte? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte připsat své jméno! Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce. (red)

Charitativní FASHIONSHOW pro zámek Plumlov se rozjede již dnes!

ilustrační foto

Zámek Plumlov bude i letos patřit módě, eleganci, šarmantním ženám i mužům. V sobotu 9. června v 16 hodin zde proběhne netradiční akce Charitativní FASHIONSHOW, pořádaná v rámci programu hodnotných kulturních aktivit v Olomouckém kraji. Záštitu převzala senátorka za Olomoucký kraj Božena Sekaninová.

Jedná se již o sedmý ročník oblíbené akce právě zde na zámku. Nově je v letošním roce spojena s druhou velkou akcí, která byla již úspěšná v Moravském městě Litovel. GFS spojuje nejen krásu žen, módu, hudbu či tanec s krásou nenapodobitelných kulis zámeckých prostor, ale také především podporuje naši regionální památku a dominantu – zámek Plumlov. Všichni účinkující a významné osobnosti tedy svou účastí podporují tuto dobrou myšlenku a pomáhají tak zvýšit finanční výtěžek pro plumlovský zámek.

Kdo vyhrál volňásky na Dějiny na zámku Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

Jak PvNovinky informovaly, 8. května se na zámku Plumlov uskuteční akce Jak vznikají dějiny. A vy jste s námi soutěžili o čtyři volné vstupenky!

Na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Radovan Pech z Čelechovic na Hané, František Grulich z Kostelce na Hané, Alena Kočí ze Sněhotic a Lenka Vysloužilová z Krumsína. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Velikonoce na zámku Plumlov! Bleskově!

ilustrační foto

Ve dnech 31. března až 2. dubna se uskuteční na zámku Plumlov u Prostějova oblíbená akce Drátenický jarmark s Komedianty na káře.

Po tři dny od 9.15 - 17.30 se o vaši zábavu postará řada řemeslníků, kejklířů, herců a šermířů. Pokud se chcete na zámek podívat zadarmo, postačí, když do zítřejší půlnoci (tj. 27.3. do 24:00 hodin) zašlete na e-mail redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje elitní  mušketýrský regiment, který bude na akci vystupovat? Odpověď označte v předmětu Plumlov. Pro čtyři vylosované máme vstupenky. (red)

 

Velikonoce na zámku Plumlov budou ve znamení komediantů a dráteníků

ilustrační foto

Ve dnech 31. března až 1. dubna 2018 se uskuteční na zámku Plumlov u Prostějova oblíbená akce Drátenický jarmark s Komedianty na káře.

Po tři dny, v době od 9.15 do 17.30 hodin, se o zábavu postará elitní mušketýrský regiment CORPORAL, který patří k nejlepším skupinám, které jsou zaměřeny na Válku Třicetiletou. Ve 13 hodin se uskuteční bitva s ukázkou střelby a bojového umění. Děti i dospělí budou mít možnost vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, nebo se podívat na ukázky drátování.

Zámek Plumlov má hotový program na letošní sezónu

ilustrační foto zámek Plumlov

Program, který nabídne zámek Plumlov na letošní sezónu, je již on-line na webu. 

Návštěvníky opět čeká celá řada tradičních akcí, ale i několik novinek. Letos se zámek například vrátí k nočním prohlídkám, které se zde dříve konaly. Těšit se můžete mimo jiné i na pohádkové a čarodějnické prohlídky, šermířský den, koncerty, výstavy, Hubertské slavnosti a vánoční prohlídky.

"Začínáme na velikonoce, o víkendu od 31. března do 2. dubna nabídneme drátenický velikonoční jarmark s potulnými komedianty Rekviem za rytíře," přidal pozvání kastelán Pavel Zástěra. (ber)

 

Plumlovský zámek fotoaparátem Zdeňka Šmídy

Foto Zdeněk Šmída

Poslední fotografie nám Zdeněk Šmída zaslal v červnu 2017, kdy zachytil úplně vyschlé koryto řeky Romže. Dnes nám zaslal fotografie Plumlovského zámku.

"Zasílám pár snímků Plumlovského zámku z dnešního rána. Zatímco ve městě byla mlha, tam pěkná inverze", napsal k zaslaným fotografiím. (red)