Plumlovský zámek

Kdo vyhrál volňásky na Šermířský víkend?

ilustrační foto

Spolek Dědictví a zámek Plumlov pořádá ve dnech 3. a 4. srpna 2018 Šermířský víkend aneb velkolepý rytířský turnaj. Po oba dva dny bude nádvoří zámku otevřeno od 9:30 do 18 hodin a návštěvníkům se zde představí známé šermířské či divadelní skupiny. Uvidí i velkolepý průvod, příjezd panstva či bitvu o panovníkovu čest. A vy jste si s PvNovinkami mohlli zasoutěžit o rodinné vstupné!

Soutěž Prostějovské novinky ve spolupráci s organizátory vyhlásili o dva rodinné vstupy, které čítají dva dospěláky a dvě děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Tereza Gambová z Plumlova a Miroslav Polák z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na noční prohlídky zámku Plumlov?!

ilustrační foto MS

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 12. a 13. července se na zámku Plumlov konají noční prohlídky. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné!

Soutěžili jsme o třikrát rodinné vstupné čítající dva dospělé a dvě děti. A na koho se usmálo štěstí z celé řady soutěžících? Rodinné vstupné získávají Markéta Benešová z Prostějova, Radovan Pech z Čelechovic na Hané a Pavel Bednář z Prostějova. Gratulujeme! (red)

OBRAZEM: Plumlovský zámek a přehrada z výšky

Foto: Jana Gáborová, MMPv, Jaroslav Ircing, pilot Miloš Sklenk

Plumlovský zámek známe všichni. My vám ale dnes nabídneme poněkud netradiční pohled na tuto architektonicky výjimečnou památku a její okolí.

Tedy se kochejte, zámkem, přehradou i okolím. (ber)

OBRAZEM: Advent na zámku Plumlov se vydařil

Foto Petr Školař

Uplynulý víkend patřil na zámku Plumlov adventu.

A vydařil se. "Letošní Putování adventem bylo opět kouzelné. Děkujeme všem návštěvníkům a především účinkujícím," vzkazují zámečtí. (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Dobývání plumlovského zámku?

ilustrační foto

V sobotu 6. října se zámek Plumlov stane dějištěm vojenské historické akce Dobývání Plumlova. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné!

Kdo si tedy akci užije zdarma? Štěstí měl Petr Randus z Držovic a Lenka Špaltová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Dukla bude dobývat zámek! Již v sobotu!

ilustrační foto

KVH Dukla ve spolupráci se zámkem Plumlov zve na vojensko-historickou akci Dobývání Plumlova, která se bude konat v sobotu 6. října. Akce bude zahájena v deset hodin nástupem všech jednotek na plochu. 

V dalším programu se lidé mohou těšit postupně na ukázky týkající se představení Československého četnictva, bojů v československém pohraničí, představení finské armády 1939-1944, průběhu války na finské frontě 1944, představení jednotek RKKA a NKVD v letech 1940-1945, činnosti Rudé armády v červnu 1941, žen ve službách Třetí říše, představení kulometu Maxim, zadržení konfidenta jednotkou Smerš, představení jednotek Wehrmacht a Waffen, bojů na Krymu v roce 1944, představení spojařů RKKA, sabotážních akcí Werwolfů, představení jednotky Brandenburg.

Kdo vyhrál volňásky na Plumlov?

ilustrační foto

Po tři dny prodlouženého víkendu se bude na zámku Plumlov konat akce Rytíři na Plumlově. A vy jste s námi soutěžili o rodinné volňásky!

Kdopak odpověděl správně a usmálo se na něj štěstí při losování? Výherci se stávají Sofie Malá a Eliška Krátká, obě z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Zámek Plumlov zve na Rytíře na Plumlově!

ilustrační foto

Spolek Zatracený regiment společně s Klubovým zařízením Plumlov pořádá ve dnech 28. až 30. září akci Rytíři na Plumlově. Nádvoří zámku bude po všechny tři dny otevřeno od 9 do 17,30 hodin. Návštěvníkům se představí známé šermířské či divadelní skupiny. 

Vystoupí skupiny historického šermu Revertar, Lucius a Dragers. Ve 13 hodin se bude konat slavná bitva. Zámek bude otevřen pro návštěvníky již od 9:15 hodin. Součástí akce jsou i prohlídky zámku s průvodcem. (red)

Na Plumlově se nám moc líbilo, říká výherkyně Magda

Foto Magda Kohoutová

O víkendu probíhaly na zámku Plumlov další Pohádkové prohlídky. A my jsme, jako vždy, nabídli čtenářům soutěž o volňásky. Jednou z výherkyň se stala i paní Magda, která nám do redakčního e-mailu zaslala poděkování i pár fotografií.

"Velmi děkuji za výhru, moc jsem si s dětmi akci na zámku v Plumlově užila", napsala k zaslaným fotografiím.

Děkujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na pohádkový Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

O tomto víkendu se zámek Plumlov opět promění v sídlo pohádkových bytostí. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti.

Na koho se usmálo štěstí? Na výlet se vypraví Vlasta Řehořková z Prostějova a Magda Kohoutová z Ohrozimi. Gratulujeme! (red)