Plumlovský zámek

OBRAZEM: Advent na zámku Plumlov se vydařil

Foto Petr Školař

Uplynulý víkend patřil na zámku Plumlov adventu.

A vydařil se. "Letošní Putování adventem bylo opět kouzelné. Děkujeme všem návštěvníkům a především účinkujícím," vzkazují zámečtí. (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Dobývání plumlovského zámku?

ilustrační foto

V sobotu 6. října se zámek Plumlov stane dějištěm vojenské historické akce Dobývání Plumlova. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné!

Kdo si tedy akci užije zdarma? Štěstí měl Petr Randus z Držovic a Lenka Špaltová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Dukla bude dobývat zámek! Již v sobotu!

ilustrační foto

KVH Dukla ve spolupráci se zámkem Plumlov zve na vojensko-historickou akci Dobývání Plumlova, která se bude konat v sobotu 6. října. Akce bude zahájena v deset hodin nástupem všech jednotek na plochu. 

V dalším programu se lidé mohou těšit postupně na ukázky týkající se představení Československého četnictva, bojů v československém pohraničí, představení finské armády 1939-1944, průběhu války na finské frontě 1944, představení jednotek RKKA a NKVD v letech 1940-1945, činnosti Rudé armády v červnu 1941, žen ve službách Třetí říše, představení kulometu Maxim, zadržení konfidenta jednotkou Smerš, představení jednotek Wehrmacht a Waffen, bojů na Krymu v roce 1944, představení spojařů RKKA, sabotážních akcí Werwolfů, představení jednotky Brandenburg.

Kdo vyhrál volňásky na Plumlov?

ilustrační foto

Po tři dny prodlouženého víkendu se bude na zámku Plumlov konat akce Rytíři na Plumlově. A vy jste s námi soutěžili o rodinné volňásky!

Kdopak odpověděl správně a usmálo se na něj štěstí při losování? Výherci se stávají Sofie Malá a Eliška Krátká, obě z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Zámek Plumlov zve na Rytíře na Plumlově!

ilustrační foto

Spolek Zatracený regiment společně s Klubovým zařízením Plumlov pořádá ve dnech 28. až 30. září akci Rytíři na Plumlově. Nádvoří zámku bude po všechny tři dny otevřeno od 9 do 17,30 hodin. Návštěvníkům se představí známé šermířské či divadelní skupiny. 

Vystoupí skupiny historického šermu Revertar, Lucius a Dragers. Ve 13 hodin se bude konat slavná bitva. Zámek bude otevřen pro návštěvníky již od 9:15 hodin. Součástí akce jsou i prohlídky zámku s průvodcem. (red)

Na Plumlově se nám moc líbilo, říká výherkyně Magda

Foto Magda Kohoutová

O víkendu probíhaly na zámku Plumlov další Pohádkové prohlídky. A my jsme, jako vždy, nabídli čtenářům soutěž o volňásky. Jednou z výherkyň se stala i paní Magda, která nám do redakčního e-mailu zaslala poděkování i pár fotografií.

"Velmi děkuji za výhru, moc jsem si s dětmi akci na zámku v Plumlově užila", napsala k zaslaným fotografiím.

Děkujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na pohádkový Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

O tomto víkendu se zámek Plumlov opět promění v sídlo pohádkových bytostí. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti.

Na koho se usmálo štěstí? Na výlet se vypraví Vlasta Řehořková z Prostějova a Magda Kohoutová z Ohrozimi. Gratulujeme! (red)

Zámek Plumlov bude hostit Pozdní sběr

Foto archiv Pozdní sběr

Přemýšlíte, kam v pátek? Co takhle na plumlovský zámek na koncert kapely Pozdní sběr?

Letos jede kapela šňůru koncertů po českých památkách. Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country nabídne tour s názvem „Castle tour 2018“. "Při letošní příležitosti vydání nového CD „K narozeninám“ uslyšíte staré, ale i nové písně právě z tohoto alba. Jako hosté se představí kapely ALBAND & Jaroslav Albert Kronek a Gazdina Roba,"  říká lídr kapely Pozdní sběr Jirka Pařez.

Koncert začíná v 18 hodin. (red)

Bleskovka! Soutěžte o vstupné na pohádkové prohlídky zámku Plumlov!

ilustrační foto plumlovský zámek

O tomto víkendu se zámek Plumlov opět promění v sídlo pohádkových bytostí. A vy s námi můžete soutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do 13. září včetně zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, který čert vás na Plumlově bude čekat? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

 

Kdo vyhrál volňásky na víkendový Plumlov?

ilustrační foto zámek Plumlov

Když se tento víkend projdete komnatami zámku Plumlov, podíváte se do pohádky. Potkáte se se Šípkovou Růženkou, andělem Petronelem a čertem Uriášem, skřítkem Rumplcimprcamprem i princeznou na hrášku

A protože s Plumlovským zámkem a organizátory akcí úzce spolupracujeme, i tentokrát jsme pro vás měli volné rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti. A které dvě rodiny se zítra projdou zámkem zdarma? Ilona Božková z Prostějova a Zuzana Černá z Mostkovic. Gratulujeme! (red)