Plumlovský zámek

Zámek Plumlov má hotový program na letošní sezónu

ilustrační foto zámek Plumlov

Program, který nabídne zámek Plumlov na letošní sezónu, je již on-line na webu. 

Návštěvníky opět čeká celá řada tradičních akcí, ale i několik novinek. Letos se zámek například vrátí k nočním prohlídkám, které se zde dříve konaly. Těšit se můžete mimo jiné i na pohádkové a čarodějnické prohlídky, šermířský den, koncerty, výstavy, Hubertské slavnosti a vánoční prohlídky.

"Začínáme na velikonoce, o víkendu od 31. března do 2. dubna nabídneme drátenický velikonoční jarmark s potulnými komedianty Rekviem za rytíře," přidal pozvání kastelán Pavel Zástěra. (ber)

 

Plumlovský zámek fotoaparátem Zdeňka Šmídy

Foto Zdeněk Šmída

Poslední fotografie nám Zdeněk Šmída zaslal v červnu 2017, kdy zachytil úplně vyschlé koryto řeky Romže. Dnes nám zaslal fotografie Plumlovského zámku.

"Zasílám pár snímků Plumlovského zámku z dnešního rána. Zatímco ve městě byla mlha, tam pěkná inverze", napsal k zaslaným fotografiím. (red)

Kdo vyhrál volňásky na Putování adventem na zámku Plumlov?

ilustrační foto FB zámek Plumlov

Jak PvNovinky infomovaly, zámek Plumlov bude o víkendu věnován adventu. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o čtyři volňásky. Dva z výherců obdrží po dvou vstupech zdarma.

A kdo patří mezi šťastlivce? Petra Handlová a Pavlína Portešová. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Advent na zámku Plumlov! Bleskově!

ilustrační foto FB zámek Plumlov

Jak PvNovinky infomovaly, zámek Plumlov bude o víkendu věnován adventu. Soutěžte s námi o vstupenky! 

Pokud se na zámek chcete podívat zadarmo, postačí, když do čtvrtka 30. listopadu odpovíte na otázku, po kolikáté se v Plumlově bude putovat adventem? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte uvést své celé jméno. Po dva vylosované máme vstupenky po dvě osoby. (ber)

 

Máte chuť na zabijačku? Tak šup do Plumlova

ilustrační foto plakát

Vepřové hody pořádá 4. listopadu Řeznictví Plumlov a zámek Plumlov. Začínají se v deset hodin. 

Budete si moci pochutnat na jedinečných specialitách řeznických mágů, od zabijačkové polévky přes tlačenky a jitrnice po zapečenou bránici. Od 10,30 hodin bude hrát Náhodná sešlost. Dobrou chuť. (ber)

 

Tip na sobotu: Zámek Plumlov a oslava Halloweenu

ilustrační foto plakát

Plumlovský zámek chystá 28. října od 14 hodin Halloween na zámku.

"Součástí akce, určené pro děti, jsou prohlídky sklepení a diskotéka s čarodějnicí. Těšit se můžete i na šaška Vikiho," zvou organizátoři. (red)

 

 

Prohlídka sklepení a diskotéka s čarodějnicí? Oslavy Halloweenu na Plumlovském zámku

ilustrační foto plakát

Plumlovský zámek chystá 28.10. od 14 hodin Haloween na zámku.

"Součástí akce, určené pro děti, jsou prohlídky sklepení a diskotéka s čarodějnicí. Těšit se můžete i na šaška Vikiho," zvou organizátoři. (red)

 

Zámek Plumlov zve na Hubertské slavnosti

ilustrační foto ber

V sobotu 14. října se v prostorách zámku Plumlov uskuteční tradiční Hubertské slavnosti. Začínají ve 14 hodin.

K vidění budou mimo ukázky dravců a loveckých plemen a vábení zvěře. Trubači VLS předvedou lovecké signály, k poslechu bude hrát kapela Hubertus. O zábavu budou mít postaráno i děti. Pořadatelé pro ně přichystali soutěže, laserovou střelnici či přehlídku oveček. 

Připravena je výstava ochránců přírody, k dispozici bude skákací hrad. „Nebude chybět ani skvělé občerstvení – svařák, pivo, lovecký guláš, pečený divočák či  tánky s loveckou tematikou,“ zvou organizátoři.

Soutěžte o rodinné vstupné na pohádkové prohlídky!

Foto zámek Plumlov

Sedmého a osmého října se na zámku Plumlov budou konat opět pohádkové prohlídky. Máme pro vás rodinné vstupné!

Chcete-li se do zámku podívat zdarma, postačí, když do 5. října odešlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak zní jméno slečny vodnice, která bude na akci k vidění? Odpověď označte v předmětu PLUMLOV. Pro dva vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti. (red)

 

Kdo vyhrál rodinné volňásky na pohádkový Plumlov?

ilustrační foto plakát

O víkendu 29. a 30. září nabídne zámek Plumlov další pohádkové prohlídky.

„Po oba dny, v době od deseti do sedmnácti hodin, můžete v každou celou hodinu vyrazit na prohlídku, při které na vás čeká spousta princezen, hastrman Puškvorec a hastrmanka Leknička,“ lákají organizátoři.

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o dva rodinné vstupy, které čítá dva dospělé a dvě děti. Vstup pro vylosované je připraven na dvanáctou hodinu. A kdo jsou ti šťastlivci? Regina Večerková z Prostějova a Lenka Vysloužilová z Krumsína. Gratulujeme! (red)