zvíře

Labuť budila soucit. Skončila v záchranné stanici

ilustrační foto ber

V úterý 14. listopadu během čtyř hodin přijali prostějovští strážníci na lince 156 tři oznámení o labuti ve špatném zdravotním stavu. Pták se nacházel na břehu městského rybníka. 

Po prvním telefonátu byla vyslána na místo hlídka, která nemocného ptáka nalezla a informaci předala ochráncům přírody. "Bylo zjištěno, že se v tomto období jedná o běžnou reakci přírody. Všem volajícím bylo sděleno, že jde o přirozenou selekci. Poslednímu oznamovateli se opeřence zželelo a sám zkontaktoval pracovníka ze Záchranné stanice v Němčicích na Hané, se kterým se dohodl na převozu labutě do zařízení," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

Srážka osobního vozidla s koněm

Foto HZS Olomouckého kraje

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v odpoledních hodinách v úterý 12.9.2017 u nehody osobního vozidla po střetu s koněm na komunikaci u obce Tovéř na Olomoucku. Informaci o události převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce po šestnácté hodině s upřesněním zranění osob. 

K události vyrazila profesionální jednotka požární stanice Olomouc a také nedaleká jednotka hasičů Dolany. "Bohužel po střetu s osobním vozidlem kůň zahynul. Nehoda si vyžádala zranění řidiče osobního vozidla, ale také jezdkyně. Dle získaných informací došlo k poplašení koně, které vedlo k této nepříjemné události", popsal smutnou událost mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Mýval špacíroval po městě. Nechytili ho

ilustrační foto

14. srpna odpoledne přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o mývalovi, který se pohybuje v zahradě jedné kancelářské budovy.  

"Mýval byl v koruně vzrostlého stromu a nebylo možné ho odchytit. Žádné nebezpečí nehrozilo, proto byl medvídek na místě ponechán," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

Tříletou dívenku pokousal vlk. Policii se ozvali svědci

ilustrační foto ZOO Olomouc

V neděli 16. července v ZOO na Svatém Kopečku pokousal tříletou dívku vlk. Policistům se na základě výzvy ozvali svědci události. 

"Za dosud přesně nezjištěných okolností zde došlo k pokousání malé dívenky (2014) vlkem, který se nacházel za oplocením ve svém výběhu. Dívenka utrpěla zranění," popsala před časem incident policejní mluvčí Irena Urbánková. Na výzvu o pomoc při objasnění celého incidentu zareagovalo několik svědků. „Jednalo se o několik svědků a jejich informace analyzujeme a prověřujeme.

Tříletou dívenku pokousal vlk. Policie hledá svědky!

ilustrační foto ZOO Olomouc

Policisté územního odboru Olomouc, obvodního oddělení Velká Bystřice, se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění události, k níž došlo v neděli 16. července kolem čtrnácté hodiny v zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Tříletou dívku pokousal vlk.

"Za dosud přesně nezjištěných okolností zde došlo k pokousání malé dívenky (2014) vlkem, který se nacházel za oplocením ve svém výběhu. Dívenka utrpěla zranění," popsala incident policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté se událostí zabývají a veškeré okolnosti a souvislosti zjišťují.

Labuť v nesnázích. Přistála v cizí zahradě

Foto MPP

12. března před polednem prostějovští strážníci vyjížděli k labuti, která přistála poblíž krasického rybníka v zahradě a nedařilo se jí dostat ven.

Toho si povšiml pětatřicetiletý muž, který událost nahlásil na linku 156. "Z katastru nemovitostí byl zjištěn spolumajitel pozemku, kterého hlídka přivezla z domova. Osmdesátiletý muž poté bezradného opeřence z oplocené zahrady vypustil na svobodu," popsala situaci strážník Tereza Greplová. (red)

 

 

OBRAZEM: Květina nebo zvíře

ilustrační foto

Také jste v první chvíli přemýšleli, co je na fotografii? Květina to není, i když se jí hodně podobá. Je to orchideová kudlanka.

"Získali jsme ji v minulých dnech ze Slovenska, teď sháníme samce, abychom je mohli začít rozmnožovat," uvedla Eva Šlosarčíková ze ZOO Olomouc. Už dnes je o kudlanky z rodu Hymenophus coronatus velký zájem. Jsou totiž opravdu krásné. (ber)

Lekl se psa a rozbil rozvaděč i auto

Foto PČR

V úterý  odpoledne jel děvětačtyřicetiletý řidič v Prostějově po ulici Krasická. Před křižovatkou s ulicí Dr. Uhra se lekl běžícího psa, strhl řízení a najel na travnatou plochu, kde narazil do elektrického rozvaděče.

Dechová zkouška na možné požití alkoholu byla negativní a nehoda se naštěstí obešla bez zranění. "Celková škoda na vozidle i rozvaděči byla vyčíslena na 75 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že nehoda byla policisty vyřízena uložením blokové pokuty ve výši 1 000 Kč. (red)

Labrador vběhl přímo pod Avii. Střet nepřežil

ilustrační foto ber

V pondělí 12. prosince odpoledne se pes plemene labrador vysmekl svému majiteli a vběhl do silnice, kde zrovna projížděla nákladní  Avia. Řidič již nemohl zabránit střetu, po kterém pes uhynul. 

"V okamžiku příjezdu hlídky si majitel odnášel psa z komunikace. Dle zákona na ochranu zvířat proti týrání má majitel povinnost zvíře zajistit. Případnou způsobenou škodu musí poškozenému uhradit. Na voze ale škoda nevznikla, " konstatovala strážník Jana Adámková. (red)

 

Vlak u Němčic zastavily ovce

Foto PČR

V pondělí v 10:55 hodin přijali prostějovští policisté na lince tísňového volání  oznámení, že na vjezdu do nádraží v obci Němčice nad Hanou od železniční zastávky Nezamyslice došlo ke střetu osobního vlaku s několika ovcemi. V důsledku rozpojení hadic na vlaku došlo k úniku vzduchu a zastavení soupravy.

"Policisté na místě zjistili, že stádo ovcí se na železniční trať a do její blízkosti dostalo poté, co uteklo z oploceného výběhu nedaleko trati. Dalším šetřením policisté zjistili, že ovce utekly dírou v plotě, kterou si samy udělaly. Při střetu s vlakem tři ovce uhynuly. Zbytek stáda se jeho majiteli podařilo zahnat zpět do ohrady a díru v plotě zabezpečit. Rozpojené hadice na vlaku se podařilo zapojit. Škoda na vlakové soupravě tedy nevznikla a vlak mohl pokračovat v jízdě s jedenáctiminutovým zpožděním," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.