Mikulášský Den otevřených dveří

Mikulášský Den otevřených dveří
Prezentace na burze středních škol

V úterý 6. prosince pořádá Střední odborné učiliště obchodní na nám E. Husserla v Prostějově Den otevřených dveří. A protože je to na svátek sv. Mikuláše, pojmou pořadatelé celou akci skutečně mikulášsky včetně nadílky.

Prostějovské SOU obchodní se prezentuje v průběhu celého roku řadou zajímavých a veřejností navštěvovaných akcí. Je to například mezinárodní barmanská soutěž Hanácký pohár, Gastroden, burza škol Scholaris a mnohé další. Zručnost a nápaditost žáků pravidelně oceňuje veřejnost  při pořádání rautů, prezentačních akcích a soutěžích odborných dovedností V neposlední řadě je škola známá svým kosmetickým studiem a galerií S, kde dostávají příležitost mimo jiné i žáci s výtvarnými vlohami.

Den otevřených dveří je již mnohaletou školní tradicí a všichni žáci i učitelé se snaží ukázat školu v tom nejlepším, co přináší obory číšník-servírka, kosmetička, řezník, výrobce kožedělného zboží, kuchař, cukrář, obchodník a příprava mladých na podnikatelskou činnost. Žáci se blýsknou v prezentaci svého oboru při ukázce pletení vánočky, zdobení perníků či balení vánočních dárků a výrobě vizitek.  

Návštěvníky přivítáme adventní výzdobou a nabídneme vánoční punč, míchané nápoje, zabíjačkové speciality, štrúdl a sladkosti od cukrářů i kuchařů a drobné kožedělné výrobky. Dobrou kávu nabídne Poetická kavárna a nebude chybět ani školní kabaret pro dobrou zábavu.

Den otevřených dveří využívají především rodiče se svými dorůstajícími školáky, obzvlášť těmi, kteří končí základní školní docházku a hledají své budoucí uplatnění a životní povolání. Spektrum nabídky SOU obchodního je široké a absolventi mají s výučním listem v kapse, popř. maturitním vysvědčením,  možnost dalšího vzdělávání nebo vstupují dobře vybavení na trh práce.     

(jap) 

Poslat nový komentář