VÍME PRVNÍ: Lešany vyhlásily boj proti alkoholu!

VÍME PRVNÍ: Lešany vyhlásily boj proti alkoholu!

Problémy s opilými spoluobčany před místním obchodem přivedly lešanské zastupitele k k vydání vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu ve čtyřech lokalitách obce. Konzumovat alkoholické nápoje se nesmí na návsi, před obecním úřadem, v parčíku u kostelíku a na dětském hřišti.
I když podobná vyhláška v tak malé obci je raritou, podle slov starostky Vladislavy Bábkové byla nutností. Klid malebné vísky totiž narušovali "bratři z mokré čtvrti" pokřikující na zdejší obyvatele, kteří už měli strach vyjít nakupovat do zdejší prodejny smíšeného zboží. "Lidé si chodili stěžovat na obecní úřad, že nechtějí chodit do místního obchodu, protože je obtěžují opilci popíjející přímo před ním. Dali jsme pryč lavičku, ale nepomohlo to," uvedla starostka. Problémy se naopak prohlubovaly, začali se sem sjíždět i kumpáni z jiných obcí, kteří naprosto bez servítek dokonce močili přímo před obchodem. Nájemce obchodu si stěžoval na snížení tržeb.
Pití alkoholu je podle vyhlášky činnost, která je v rozporu dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku. "Pokud někdo vyhlášku poruší, zavoláme Policii ČR, která je podle zákona povinna přestupek zaznamenat a předat k řešení na přestupkové oddělení prostějovského Městského úřadu," dodala starostka Bábková. Vyhlášku schválilo na svém zářijovém jednání zastupitelstvo, účinnosti nabývá 5. října 2011.
Zákaz konzumace na veřejnosti se nevztahuje na silvestrovské oslavy - 31. prosince a 1. ledna se smí v Lešanech pít, kde je libo.
-red-

Poslat nový komentář