Čtyři řidiči pod vlivem drog a senior po čtyřech rumech

Čtyři řidiči pod vlivem drog a senior po čtyřech rumech
ilustrační foto Policie ČR

Na jednoho řidiče pod vlivem alkoholu a čtyři řidiče s pozitivními testy na drogy ve čtvrtek 2. prosince narazili policisté na Prostějovsku.

Prvního 21letého řidiče vozidla Audi A3 policisté zastavili po půl osmé ráno na ulici Olomoucká v Prostějově. Policisté jej při dopravní kontrole podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin – metamfetamin a THC.

Před devátou hodinou dopoledne policisté zastavili 21letého řidiče vozidla Škoda Octavia na Janáčkově ulici v Prostějově. Provedený test na přítomnost jiných návykových látek odhalil u řidiče přítomnost THC, amfetamin – metamfetamin a opium.

Dalšího řidiče pod vlivem drog policisté přistihli před polednem na ulici Okružní v Prostějově. U 33letého řidiče vozidla Mercedes provedli test na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na THC.

Po půl čtvrté odpoledne policisté kontrolovali 45letého řidiče vozidla Citroen na ulici Plumlovská v Prostějově. Řidiče podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na THC.

Všichni řidiči se po poučení podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. V danou chvíli jsou řidiči podezřelí z přestupku jízdy po užití jiné návykové látky, za které jim hrozí ve správním řízení pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě výsledků hodnot biologického materiálu může dojít i k změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

„Policisté ve čtvrtek před šestnáctou hodinou zastavili vozidlo Škoda Favorit v obci Seč. Při dopravní kontrole zjistili, že 72letý řidič není držitelem řidičského oprávnění skupiny B. Senior se podrobil dechovým zkouškám na alkohol, které byly pozitivní. Přístroj zaznamenal hodnoty 1,50 ‰ a 1,46 ‰ alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že před jízdou vypil tři piva a 4 skleničky rumu. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Poslat nový komentář