Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět

Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět
Ilustrační foto čtenář Ladislav
Další fotky: 
Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět

Do redakce PvN přišla v srpnu fotografie od jednoho z čtenářů, který upozorňuje na cyklisty a chodce v Blahoslavově ulici. Velmi často jezdí a chodí přes přechod na červenou. Fotografii jsme i s dotazem zaslali řediteli MP Prostějov. Ten přislíbil nápravu. O měsíc později je ale situace stejná. Jan Nagy se ale brání, že podobný dozor je doménou Policie ČR. 

"Cyklisté bohužel velmi často porušují dopravní předpisy. V uplynulých dvou měsících jsme prováděli opakovaně preventivní akce na obdobných exponovaných místech se zaměřením na upozornění, že přechod pro chodce slouží pro chodce a na přejezdech pro chodce si nelze vynucovat přednost, na červený signál stůj již vůbec nelze. Bylo zkontrolováno více jak 300 cyklistů. Následně byly prováděny kontroly hlídkami na různých místech - Vápenice, Újezd, Školní, i Blahoslavova. Je skutečností, že přítomnost uniformy přispívá k dodržování předpisů, takže těch přestupků byly "jen" čtyři desítky. Z fotografií je zřejmé, že se jedná o pozdní odpolední hodiny a den, kdy je minimální provoz. To samozřejmě nikoho neopravňuje porušovat předpisy. V kontrolách i v této lokalitě bude pokračováno. Nutno však dodat, že doprava je doménou PČR, není hlavním úkolem MP. Požádám o dohled i PČR," sdělil redakci Nagy. (ber)

Komentáře

Zelena na tomto prechodu, pokud vim, netrva vic jak pet vterin. Zkus si za tu dobu stihnout prejit pres silnici. Radsi zajistete, aby tam ta zelena byla dele.

Ať si tam někdy stoupne i hlídka PČR, alespoň se zase chvíli bude nadávat jí a né pořád jen městapu.

Poslat nový komentář