přejezd

Na opravě přejezdu u myší díry se již pracuje

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, přejezd u tzv. "myší díry" ve Vrahovicích je od 15. února bez signalizace. Na její opraě se již pracuje.

Patnáctého února na přejezdu došlo ke střetu osobního auta s vlakem. Škoda nevznikla jen na vozidle a lokomotivě, ale také na zabezpečovacím zařízení atd. Je odhadnuta na pět milionů korun. 

"Na opravu poškozené technologie zabezpečovacího zařízení muselo být realizováno výběrové řízení. Zhotovitel na dokončení prací dostal lhůtu 30 dnů," sdělil 1. března PvNovinkám tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Na opravách se pracuje. 

Přejezd je stále vybaven pouze výstražným značením a značkami STOP. (ber)

Přejezd u myší díry bude opraven do měsíce

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, přejezd u tzv. "myší díry" ve Vrahovicích je od 15. února bez signalizace. Ta bude opravena do 30 dnů, takže v přilehlé části Prostějova ještě nějakou dobu uslyšíme nezvyklé časté houkání lokomotiv.

15. února na přejezdu došlo ke střetu osobního auta s vlakem.  Škoda nevznikla jen na vozidle a lokomotivě, ale také na zabezpečovacím zařízení a je odhadnuta na 5 milionů korun. 

Přejezd u myší díry dosud není opraven

Foto ber

Pokud se chystáte zkrátit si cestu z Vrahovic do nákupního centra v Olomoucké ulici přes myší díru, dávejte pozor. Železniční přejezd je stále bez signalizace.

Ta je mimo provoz od 15. února, kdy na přejezdu došlo ke střetu osobního auta s vlakem. "Došlo ke střetu zadní části vozu s přední částí lokomotivy,“ popsal nehodu PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. Škoda na zdemolovaném vozidle, lokomotivě, zabezpečovacím zařízení atd. je odhadnuta na 5 milionů korun.

Čtyřiatřicetiletý řidič cestoval ve vozidle sám. S lehkým zraněním byl transportován do nemocnice.

Přejezd je od té doby vybaven pouze výstražným značením a značkami STOP.

Podnět čtenáře bude řešit městská policie. Opět

Ilustrační foto čtenář Ladislav

Do redakce PvN přišla v srpnu fotografie od jednoho z čtenářů, který upozorňuje na cyklisty a chodce v Blahoslavově ulici. Velmi často jezdí a chodí přes přechod na červenou. Fotografii jsme i s dotazem zaslali řediteli MP Prostějov. Ten přislíbil nápravu. O měsíc později je ale situace stejná. Jan Nagy se ale brání, že podobný dozor je doménou Policie ČR. 

"Cyklisté bohužel velmi často porušují dopravní předpisy. V uplynulých dvou měsících jsme prováděli opakovaně preventivní akce na obdobných exponovaných místech se zaměřením na upozornění, že přechod pro chodce slouží pro chodce a na přejezdech pro chodce si nelze vynucovat přednost, na červený signál stůj již vůbec nelze. Bylo zkontrolováno více jak 300 cyklistů. Následně byly prováděny kontroly hlídkami na různých místech - Vápenice, Újezd, Školní, i Blahoslavova. Je skutečností, že přítomnost uniformy přispívá k dodržování předpisů, takže těch přestupků byly "jen" čtyři desítky.

Nebezpečná vlečka ve Vrahovické bude opravena ještě letos, slíbila slévárna

Foto archiv PvNovinky.cz

 

Železniční vlečka, vedoucí do slévárny Anah, je již delší dobu terčem stížností projíždějících motoristů. Zatímco přejez byl opraven, vlečka stále připomíná tankodrom. Letos se ale situace změní, majitel ji zrekonstruuje.

Na havarijní stav již několik let upozorňují magistrát řidiči i cyklisté. Majitel ji chce zrekonstruovat, potřebuje k tomu ale souhlas drah. Ten ale získal až nedávno. "S jednatelem společnosti Anah Tomášem Pourem jsme o tom několikrát vedli jednání, pro nápravu špatného stavu dělal maximum. Brzdou v tom byly skutečně dráhy," sdělila redakci náměstkyně primátora Alena Rašková. Podle jejích slov bude vlečka opravena do konce letošního roku. (ber)

Semafory se zbláznily! Více než dvacet minut stála Olomoucká

Foto PvNovinky.cz

 

"Vypravila jsem se s maminkou s nákupem z Tesca a čekala více než dvacet minut na Olomoucké. Neustále svítilo červené světlo na přejezdu, že jede vlak. Vzdala jsem to, z kolony vyjela a jela přes Českobratrskou. Tam to bylo v pořádku. Vzápětí jsem volala na vlakové nádraží. I to je kapitola sama o sobě, volá se přes spojovatelku, nikde zmínka o přímém čísle", volala nám čtenářka Markéta.

"Paní z informací na hlavním nádraží mi sdělila, že neví, o co jde a že volá na místní nádraží výpravčímu, který to reguluje. Snad to tedy pustí", dodala.

Po intervenci čtenářky Markéty tedy Olomouckou pustili, jak jsme se sami přesvědčili jízdou na místo. (red)

Přejezd ve Vrahovické aneb pomsta železničářů

Foto Marta P.

 

"Dnes dopoledne jsem u přejezdu ve Vrahovické ulici stála skoro patnáct minut. Závory dole, kus od přejezdu zaparkovaná lokomotiva a na kolejích klid. Nakonec jsem to nevydržela, otočila auto a do průmyslové zóny se dostala jinou cestou. Auta tam ale stála pořád," poslala nám fotografie rozzlobená paní Marta.

Nedalo jí to, a pokusila se zjistit, co bylo příčinou "železničního" problému. "Po složitách peripetiích jsem se nakonec z ústředí Českých drah provolala až do Prostějova, kde mi bylo sděleno, že přejezd bude průjezdný v okamžiku, kdy bude odstraněn technický problém. Víc jsem se prostě nedozvěděla," dodala nazlobeně.

Až na doraz!

ilustrační foto

 

V nedělní odpoledne se podařilo naší čtenářce Lídě zachytit projíždějící vlak směrem na Konici.

O to by nebylo... "Stála jsem u přejezdu, když se rozsvítila světla a začaly padat závory. Pobavil mě ale řidič, který najel "až na doraz" pod závory, že dál už jet nešlo. Honem jsem jej vyfotila, abych vám fotografii zaslala", napsala nám Lída.

Ještě že automobil měl krátký "čumák". Vlak by mu jej mohl s takovou urazit, že?