Vrbátky

Prostějov vykoupí pozemky na cyklostezku do Vrbátek. Používá nový postup

ilustrační foto ber

Radní se na svém jednání zabývali také výstavbou cyklostezky do Vrbátek. V roce 2021 bylo totiž zadáno zpracování projektové dokumentace na Cyklistickou stezku Vrbátky, které bylo z důvodu plánované modernizace železniční tratě mezi Olomoucí a Prostějovem pozastaveno.

„Jedná se o úsek od podjezdu v ulici Kyjevské ve Vrahovicích po nádraží Vrbátky vedené vlevo podél železniční trati ve směru na Olomouc. V minulém roce Správa železnic dokončila studii modernizace železniční tratě a upřesnila své vyjádření k možnosti vedení trasy cyklistické stezky. Vzhledem k tomu, že v minulosti se nám osvědčilo osobní jednání s vlastníky dotčených pozemků, pozveme všechny vlastníky dotčených pozemků na jednání, na kterém by jim byla trasa vedení cyklostezky představena.

Do cukrovaru Vrbátky letěl vrtulník. Pro popáleného muže!

Ilustrační foto Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

V úterý před devátou hodinou ranní došlo v cukrovaru Vrbátky k pracovnímu úrazu 33letého muže. Do nemocnice jej transportoval vrtulník.

 „Muže potřísnila při vypouštění ze zpětné klapky čerpadla horká tekutina. Utrpěl popáleniny horních končetin a části trupu,“ potvrdila PvNovinkám informace policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zraněný muž byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Brno na popáleninové centrum. (ber)

Cyklostezka do Vrbátek jen tak nebude. Komplikace kvůli železnici

ilustrační foto cyklista

Na cyklistickou stezku Prostějov – Vrbátky se začala v minulém roce zhotovovat projektová dokumentace. Její stavba je ale v nedohlednu.

„Vzhledem k tomu, že navržená trasa cyklistické stezky je v části v kolizi s plánovanou modernizaci železniční tratě Správy železnic, musíme vyčkat do doby zpracování jejich projektové dokumentace na modernizace železniční tratě,“ vyjádřila stanovisko Odboru rozvoje a investic prostějovského magistrátu mluvčí Anna Kajlíková. (ber)

V prodejně řádil zloděj. Nechal za sebou desetitisícovou škodu

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek ráno se na operační středisko prostějovských policistů ozvala poškozená s oznámením o vykradené prodejně ve Vrbátkách. Ke krádeži vloupáním mělo dojít zřejmě v průběhu nočních hodin.

„Zloděj prošel otevřenou vstupní branou na pozemek, z okna odstranil síť proti hmyzu a po jeho otevření se jím dostal dovnitř přímo do obchodu. Z pokladen odcizil finanční hotovost dál ukradl televizor, sirupy různých značek, mastné a mlékárenské výrobky, česnek, sklenice medu, mražené ryby, proutěné košíky a láhve alkoholu. Škodu, kterou noční lapka napáchal, si okradená majitelka vyčíslila na 62 300 Kč. Případ evidujeme a šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluš Zajícová. (red)

Z Vrahovic se do Vrbátek nedostanete! Kvůli opravě přejezdu

ilustrační foto ČD

Od dnešních ranních 7 hodin až do zítřka do 18 hodin bude z důvodu oprav uzavřena komunikace III/4357 Vrahovice v místě přejezdu P7590. Kvůli tomu bude neprůjezdná cesta z Vrahovic do Vrbátek.

Objížďka povede po silnicích II/150 a III/3677 přes Čechůvky, okolo Kraliček do Vrbátek.

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. Příměstská autobusová doprava nebude dotčena. (red)

Řidič Dafu na křižovatce přehlédl osobák

foto Policie ČR

V pondělí dopoledne se stala dopravní nehoda na křižovatce, která spojuje obce Prostějov – Dub nad Moravou – Kralice na Hané a Vrbátky. 

"Řidič nákladního vozidla DAF jel od obce Kralice na Hané na Vrbátky a zastavil s vozidlem na stopce. Pak se s autem znovu rozjel a přehlédl přitom zprava přijíždějící vozidlo Š Octavia, které přijíždělo od Dubu nad Moravou. Vzápětí došlo ke střetu obou vozidel a zranění řidičky osobního auta, kterou převezla sanitka na ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška nepotvrdila, že by některý z účastníků dopravní nehody požil alkoholické nápoje. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 140 000 Kč. (red)

Prostějov podpoří vznik cyklostezky do Vrbátek

Ilustrační foto ber

Statutární město Prostějov obdrželo od obce Vrbátky žádost o spolupráci na přípravě cyklostezky.

„Žádosti vyhovíme, a to formou zpracování projektové dokumentace na cyklostezku v úseku Vrahovice (železniční podjezd na ulici Kyjevské), podél železniční trati k nádraží Vrbátky, v celkové délce 4,3 kilometru,“ slíbil primátor František Jura. Obec Vrbátky již v roce 2019 zpracovala na celou trasu studii trasování včetně odhadu nákladů (34 mil. Kč, na úsek na území Prostějova pak 21,2 mil. Kč).

Nehodu tří vozidel odskákala řidička Felicie

Foto PČR

 

V pátek 21. srpna krátce po poledni došlo v obci Vrbátky, na křižovatce tras Štětovice -Prostějov a Vrahovice – Dubany, k dopravní nehodě.  Jedna z řidiček byla zraněna.

"Třicetiletá řidička osobního automobilu značky Škoda Octavia vjela do křižovatky, kde se střetla s osobním automobilem značky Škoda Felicia, které přijíždělo od obce Štěchovice. Po nárazu bylo vozidlo Škoda Felicia odhozeno do levého jízdního pruhu, kde se střetlo s protijedoucím nákladním automobilem značky Renault," popsal nehodu policejní mluvčí František Kořínek. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidičky Felicie a ke hmotné škodě na vozidlech v předběžně odhadnuté výši 145 tisíc korun.