Dotace pomohou odstartovat investiční akce

Rekonstrukce prostějovského zámku probíhá takřka nepřetržitě.
Rekonstrukce prostějovského zámku probíhá takřka nepřetržitě.

Štěstí přeje připraveným, to je slogan starý a prověřený. Řídí se jím i na prostějovském magistrátu, v letošním roce zúročili připravenou projektovou dokumentaci a podali víc než desítku žádostí o dotace. Celková výše požadovaných dotací překračuje 76 milionů korun. 

Skutečná výše dotací však bude podmíněna rozhodnutím poskytovatele dotace. Město má připraveny investiční akce v mnoha oblastech, chce například vybudovat oranžové hřiště u ZŠ Čechovice, je připravena III. etapa regenerace sídliště E. Beneše, rekonstrukce veřejného osvětlení Prostějov – Sídliště Západ, cyklistické stezky v ulici Jungmannova a Dolní - Kralická,  rozvoj infrastruktury sociálních služeb v Prostějově vybudováním domů s pečovatelskou službou, opravy a energeticky úsporná opatření v prostějovských mateřských i základních školách a mnohé další. Několik žádostí už je v řízení od konce loňského roku a čeká se na výsledek, další projekty jsou připraveny. 

V současné době už získalo město příslib dotace na výměnu oken v ulici Finská 9 od Státního fondu životního prostředí z programu Zelená úsporám. Jistá je již dotace Olomouckého kraje na restaurování jižní fasády zámku ve výši 300 tisíc korun z programu Obnova kulturních památek, tuto dotaci už krajští zastupitelé schválili.

„Na opravách zámku budeme v letošním roce intenzívně pokračovat. Rada odsouhlasila navýšení financí do položky investice v celkové výši kolem šesti milionů korun,“ potvrdil trend města primátor Miroslav Pišťák. Záměrem je obnova fasády severního a jižního křídla zámku, restaurování renesančních maleb ve 2. patře západního křídla, bezbariérový přístup k úřadu Domovní správy a oprava pavlačové stěny zámku.      

(jap)

Poslat nový komentář