Vydejte se do pravěku po stopách Zdeňka Buriana. V muzeu

Vydejte se do pravěku po stopách Zdeňka Buriana. V muzeu
Foto Muzeum Prostějovska

Nakreslit dinosaura, mamuta nebo jiného pravěkého tvora, budou mít příležitost malí i velcí návštěvníci Muzea a galerie v Prostějově. U příležitosti výstavy Cesty do pravěku aneb ve stopách Zdeňka Buriana, se tam 19. ledna chystá kreativní odpoledne.

Výstavou následovníků Zdeňka Buriana provede Petr Modlitba, jeden z autorů vystavených děl a zakladatel Volného sdružení výtvarníků PAS (Paleoart – Art and Science), který je velkým obdivovatelem tohoto Mistra paleorekonstrukce. Řeč bude nejen o jeho díle, kterým nesmazatelně vtiskl několika generacím svoje představy o zmizelých světech, ale účastníci kreativního odpoledne společně nahlédnou i za oponu tohoto nevšedního oboru a zjistí, co vše je potřeba znát k tomu, aby člověk mohl vytvořit věrohodný obraz dávno zaniklého světa.

Nejmenší návštěvníci pak mohou získané informace využít a pod vedením Petra Modlitby nakreslit pravěkého tvora podle svých představ.

 Pracovníci muzea však upozorňují, že na kreativní odpoledne je nutné se předem objednat na info@muzeumpv.cz, kapacita je omezená.

Cena je 50,-Kč na osobu, doprovod dítěte zdarma. Akce začne v 15:30 hodin (red)

Poslat nový komentář