Tip na víkend. Vinaři na Šantovce v Olomouci

Tip na víkend. Vinaři na Šantovce v Olomouci
Ilustrační foto pixabay.com

Milovníky vína čeká i dnes v Šantovce skutečně pořádně našlapaný a atraktivní vinařský program, který nemůže propásnout žádný fanoušek folklóru jižní Moravy. Festival Vinaři na Šantovce totiž přináší do Olomouce kouzlo vinařského světa. Pro hosty, kteří chtějí vyzkoušet párování vína s jídly, bude připravena degustační večeře s Romanem Paulusem, v sobotu festival vyvrcholí koncertem legendárního hudebníka Davida Kollera.

Návštěvníkům se představí špičková vinařství, která dovezou to nejlepší ze své produkce. Akce nabídne hostům jako doprovodný program edukační sommeliérské workshopy, jejichž smyslem je návštěvníkům přiblížit základy degustace vín a vinařskou kulturu. Po celou dobu trvání akce si budou návštěvníci moci poslechnout cimbálovou hudbu.

Návštěvníci budou moci vybírat z pestré nabídky kvalitních vín, která budou reprezentovat rozdílné vinařské styly, oblasti a různorodý terroir – tedy odraz půdních a přírodních specifik, ve kterých jednotlivá vína vznikala. Hosté na akci ochutnají nejen skvělá moravská bílá vína, ale také červená vína od vinařů, kteří se specializují na modré odrůdy. Na akci se představí vinařství Sonberk, Vinselekt Michlovský, Stávek, Orisek, Kadrnka, Reisten, Kolby, Salay, Obelisk, Jedlička, Václav, Soška.

"Výběr vinařství je skutečně unikátní. Některá z těchto vinařství se mohou pyšnit tituly vinař roku. Pro hosty budou připraveny také zahraniční vína, neboť na akci bude přítomno vinařství Escot, které pochází z francouzského Bordeaux. Jejich vína zaručeně potěší milovníky hutných červených vín. Pro osvěžení bude přítomen také stánek s italským proseccem, který je oblíbeným italským šumivým nápojem," říká mluvčí galerie a organizátor akce Petr Hlávka.

Pokud některý z návštěvníků preferuje pro konzumaci spíše pivo, bude mít příležitost navštívit speciální pivní zónu, kde nalezne mikulovské pivovary Mamut a Wild creautures. Poslední zmíněný produkuje spontánně kvašená piva typu lambic, který se vyrábí s příměsí hroznů. Z lokálních pivovarů bude přítomen Sternbeer, který získal oblibu během Festivalu minipivovarů.

V rámci akce bude možné přihlásit se do speciálních vinných workshopů. První typ kurzu bude věnován sommeliérství, tedy správnému skladování, teplotě servírování, výběru sklenic a celkově základům degustování. Druhý typ kurzu bude probíhat pod taktovkou kuchaře Romana Pauluse, který připravil degustační menu párované na míru k vybraným vínům. "Hosté se mohou těšit na šesti chodové menu, které nabídne zajímavé propojení chutí kvalitního vína a jídla. Ochutnáme například daňka s pohankou a červenou řepou párované s nazrálou frankovkou, uzeného pstruha s korpulentním ryzlinkem vlašským či melounovou polévku se spontánně kvašeným pivem," říká Roman Paulus.

K dobrému vínu bude možné ve FunParku ochutnat také dobroty ze stánku Maso v housce, který nabízí grilované speciality připravované metodou low&slow. K mání budou také burgery v baru Jack Daniel´s, slané a sladké palačinky, paštiky, tyrolské klobásky a sýry.

Součástí akce bude doprovodný hudební program. Po celou dobu akce uslyší hosté v areálu FunParku cimbálovou hudbu, která ještě více umocní atmosféru jižní Moravy. Vrcholem akce bude koncert legendárního hudebníka Davida Kollera, který proběhne v sobotu 10. července ve 20:00. (red)

Poslat nový komentář