Plošné testování antigenními testy v Nemocnici Prostějov pokračuje

Plošné testování antigenními testy v Nemocnici Prostějov pokračuje
ilustrační foto nemocnice Prostějov

Bezplatné dobrovolné testování občanů antigenními testy, které začalo loni 16. prosince a mělo dle původního záměru skončit 15. ledna, pokračuje na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví i nadále. Zájemci jej tak mohou stále podstoupit i na odběrovém místě Nemocnice Prostějov.

Největší zájem o vyšetření měli lidé před a v průběhu vánočních svátků, kdy zdravotníci na odběrovém místě v prostějovské nemocnici denně vyšetřili 300 až 400 lidí. V novém roce zájem veřejnosti o antigenní testování pomalu klesá a vyšetřeno je zde v průměru 150 lidí denně.

„K antigennímu testování je i nadále nutné se objednat předem, a to v on-line rezervačním systému, kde si zájemce sám zvolí den a čas vyšetření: Rezervační kalendář - AGEL Středomoravská nemocniční a.s.... | Reservatic ,“ uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská.

Vzorek pro antigenní testy se získává, stejně jako pro všeobecně známější PCR vyšetření, výtěrem z nosohltanu. Antigenní test, stejně jako test PCR, odpovídá na otázku, zda je testovaná osoba v okamžiku provedení testu infikována. Výsledek je však k dispozici zpravidla během 15 až 20 minut.

Antigenní testy jsou zdarma a bezplatně je možné je opakovat jednou za 5 dnů (antigenní testy jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění). (Zdroj Nemocnice Pv)

Poslat nový komentář