Anglická

Město prodává parcelu. I s projektem komunitních domů pro seniory

foto Magistrát města Prostějova

Už v polovině roku 2015 plánovalo tehdejší vedení Prostějova výstavbu dvou komunitních domů pro seniory. Měly být postaveny v lokalitě Anglické ulice za prodejnou Lidl. Začátkem oku 2021 rozhodla o prodeji pozemku i s projektem, nikdo se ale do záměru nepřihlásil. Z důvodu narůstajících investic, nutných k chodu města, teď Rada opět rozhodla o prodeji.

„K ceně pozemku, cca 1500 m2, v hodnotě 4,95 milionu je nutné převzít i zmíněný projekt v hodnotě 1,2 milionu korun," uvedl náměstek Jiří Pospíšil. Podle jeho slov bude vyhlášena tzv. obálková metoda, do které se může přihlásit kdokoli.

V paneláku chytil byt. Pravděpodobně od prskavky

Ilustrační foto pixabay.com

Minulé úterý dopoledne vyjížděly záchranné složky k požáru bytu v panelovém domě v Anglické ulici v Prostějově.  Předběžnou příčinou jeho vzniku byla zřejmě prskavka. Starší žena a nezletilý chlapec skončili v nemocnici.

„K požáru bytové jednotky jsme vyjeli v 9.42 hodin. Nejpravděpodobnější příčinou zahoření byl vánoční stromek. V domě byla zadýmená chodba a přímo na místě jsme provedli dohašení a odvětrání," konstatoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Bývalá prodejna potravin bude nabízet služby

ilustrační foto

Prodejna potravin Albert, která je už několik roků prázdná, bude brzo opět sloužit. Už na podzim v jejím areálu v Anglické ulici, lidé najdou nejen různé obchody a služby, ale také hernu pro ty nejmenší.

Soukromý investor se už před časem pustil do generální opravy bývalé prodejny potravin. Jak dnes můžeme vidět, práce tady stále běží naplno. Budova má zbrusu nové vzezření a otevření centra služeb je téměř za dveřmi. Investor má v plánu zahajovat pravděpodobně na přelomu října a listopadu.

„Postupně podepisujeme smlouvy s nájemci. Vše se směřuje na podzimní termín, kdy by se centrum mohlo otevřít,“ nastínil Michal Juráček z firmy R&G Zesta. Na co se lidé mohou těšit?

Unikát - japonský ruční papír v Kostelci!

ilustrační foto k vernisáži

PvNovinky dostaly pozvánku na komentovanou prohlídku kosteleckého fotografa, s uměleckým jménem Vladimír Brunton, do matičky Prahy. Je to trochu z ruky, tedy nás zajímalo, co nám jeho ateliér v Kostelci na Hané může nabídnout a co se na Hané dá vidět.

Fotograf Vladimír Brunton fotografuje výhradně po staru v nedalekém Kostelci velkoformátovým deskovým fotoaparátem. Následně fotografie vlastnoručně zpracovává chemickým procesem, jaký se používá v černobílé fotografii. Snahou je pokračovat v duchu Františka Drtikola svým vlastním modernějším způsobem.