ASA

Společnost .A.S.A. už sbírá stromky

Foto ber

Vánoce jsou za námi, a tak naše domácnosti pomalu opouštějí vánoční stromky. Ze sběrných míst, většinou u kontejnerů na odpad, je v těchto dnech začali svážet pracovníci .A.S.A.

"Projdou štěpkováním. Štěpka bude následně využita na záhonech a u stromů ve městě," uvedla již před časem náměstkyně primátorky města Ivana Hemerková.

„Naše rodina si krásy vánočního stromečku bude užívat ještě do konce tohoto víkendu. Přijede syn se snachou, kteří byli o Vánocích mimo republiku, tak ať si našeho stromečku také užijí. V pondělí půjde úmělý do sklepa a obrovská kytice chvojí ke kontejneru,“ sdělila nám paní Alena. (ber)

Vítěz zakázek na komunální služby se mění. Z .A.S.A. bude FCC

ilustrační foto ASA

Firma .A.S.A. v Prostějově před časem získala čtyři veřejné zakázky na komunální služby. Realizovat je ale bude španělská firma FCC.

"Společnost .A.S.A. koupila španělská firmy FCC. Ta převezme všechny závazky, včetně prostějovských," uvedl náměstek primátorky Prostějova Jiří Pospíšil. Podle jeho slov zřejmě nebude nutné sepisovat nové smlouvy mezi městem a FCC. "Bude stačit dodatek k těm stávajícím, " dodal Pospíšil s tím, že bližší informace se město dozví na valné hromadě společnosti, která se koná 19. prosince. 

V brzké době tak zřejmě modrobílé stroje .A.S.A budeme vídat v novém kabátě. Firemní barvy FCC jsou totiž bílá a zelená. 

Řidiči pozor, klouže to!

Foto ber

I když se teplota ve čtvrtek ráno pohybovala kolem nuly, mrznoucí déšť udělal na komunikacích svoje. Dávejte proto pozor!

"Chodník je jako sklínka, do obchodu jsem radši poslala sousedku, netroufnu si sama ven," posteskla si paní Alena, jedna z obyvatelek sídliště Tylova. S námrazou bojují i technické služby, jejich sypací vozy a traktory křižovaly město od časných ranních hodin. (ber)

Pozor, popeláři mají poruchu!

ilustrační foto ASA.cz

Vzhledem k poruše na svozovém vozidle bude dnešní svoz komunálního odpadu realizován v některých lokalitách Prostějova až v sobotu.  

„Maximum svozu se budou pracovníci .A.S.A. TS Prostějov snažit zvládnout během pátku 12. 2. 2016, nicméně, pokud občanům nebude v některých ulicích vyvezena popelnice, zcela určitě se o její vyvezení postarají příslušní pracovníci v sobotu 13. 2. 2016,“ uvedla Ilona Kovaříková z Odboru správy a údržby majetku města Prostějova. (red)

A.S.A. je prý na zimu připravena

Foto MMP

Společnost .A.S.A. TS Prostějov, s.r.o., která se v Prostějově stará o zimní údržbu, je prý na příchod zimy připravena. Plán údržby komunikací na zimní období 2015 - 2016, který přesně definuje, co, kde, v jakém časovém limitu a jakým způsobem má být uklizeno, byl schválen dne 20. října 2015.

„Na svých skladech má nyní .A.S.A. TS Prostějov připraveno 300 tun soli, 200 tun písku a 100 tun drti. Další posypový materiál bude dle potřeby operativně doplňován. Zároveň je připraven vozový park, který zahrnuje celkem 16 mechanizačních prostředků pro zimní úklid komunikací, parkovišť a chodníků,“ uvedl ředitel firmy .A.S.A. TS Prostějov Martin Grepl. Podle jeho slov se o zimní údržbu bude starat také dostatečné množství ručních pracovníků.

Plán údržby komunikací na zimní období 2015 – 2016 naleznete zde:

Sněží, všechna posypová auta v terénu!

Foto čtenář

Jelikož jsme se konečně dočkali sněhové nadílky, zajímalo nás, jak je to s posypovými vozy a jejich aktivitou.

Všechna vozidla z Prostějova vyjela naložená solí v půl jedenácté. Poslední auto, zachycené na fotografii, vyrazilo naplněné drtí a pískem úderem jedenácté. Stejně tak zamířila do terénu auta ze střediska Protivanov, Konice i Vrchoslavice, a to v devět ráno. Je zřejmé, že první sněhový poprašek naše silničáře nezaskočil!
Doufejme tedy, že všechny silnici na Prostějovsku budou v co nejlepším stavu a sjízdné. (red)

Komunální služby pro město Prostějov 2017-2024 mají zadávací řízení

ilustrační foto

Rada města Prostějova na základě svého posledního jednání vzala na vědomí souhrnný předběžný harmonogram zadávacích řízení významných nadlimitních veřejných zakázek na komunální služby pro město Prostějov.

Zakázky jsou připravované v režimu užšího řízení a rada doporučila zastupitelům schválit Odůvodnění významných nadlimitních veřejných zakázek s názvy „Správa, opravy a údržba místních komunikací města Prostějova 2017-2024“, „Sběr, svoz a odstranění komunálního odpadu, bioodpadu, využití vytříděných složek komunálního odpadu a správa sběrných dvorů města Prostějova 2017–2024“, „Správa a údržba veřejného osvětlení města Prostějova 2017-2024“ a „Správa a údržba veřejné zeleně, dětských hřišť, sportovišť, mobiliáře a botanické zahrady města Prostějova 2017–2024“.

OBRAZEM: Parkoviště za Kubusem zná svého pronajímatele

Foto MMP

Na seznam míst, kde je v Prostějově možné zaparkovat, přibude nové veřejné parkoviště. Lidé ho najdou za obchodním domem Kubus.

Rada města Prostějova proto vyhlašuje záměr pronájmu tohoto veřejného parkoviště za účelem jeho provozování za nájemné ve výši 233.333 Kč včetně DPH, a to formou rozšíření Smlouvy o nájmu č. 2011/50/175 ze dne 30.06.2011 uzavřené mezi městem Prostějovem jako pronajímatelem a společností .A.S.A. TS Prostějov, jako nájemcem na pronájem veřejných parkovišť na území města Prostějova.

Podzimní mobilní sběr se blíží

ilustrační foto iprostejov.cz

Pneumatiky, léky, baterie, barvy a jiný odpad, který překáží v domácnostech, si už lidé mohou připravovat k odvozu. Statutární město Prostějov, prostřednictvím společnosti .A.S.A.TS Prostějov, připravilo na 3. října 2015 mobilní sběr odpadu.

Časový harmonogram pro předání odpadů:

Stanoviště ( obec )
Čas předání odpadu a elektrozařízení
1. Vrahovice M. Pujmanové u mostu
10:45 - 10:55
2. Vrahovice ul. J. Suka
11:00 - 11:10
3. Vrahovice ul. M. Alše
11:15 - 11:25
4. Vrahovice ul. K. Světlé
11:30 - 11:40
5. Čechůvky točna
11:45 - 11:55
6. Domamyslice u samoobsluhy
12:15 - 12:30
7. Čechovice u pošty
12:35 - 12:50
8. Žešov u pomníku
13:15 - 13:30

Nebezpečný odpad – jedná se o odpad jedovatý, výbušný nebo jinak nebezpečný např. oleje, tuky, barvy, fotochemikálie, léky, agrochemický odpad včetně obalů.

Dividendy přinesly městu přes dva a půl milionu korun

ilustrační foto

 

Statutární město Prostějov do své pokladny získalo značnou částku za svůj podíl v obchodních společnostech FTL – First Transport Lines a. s. Prostějov a .A.S.A. TS Prostějov, s. r. o.. Vyplacené dividendy za rok 2014 činí 2,56 milionu korun.

Valná hromada obchodní společnosti FTL – First Transport Lines a. s., ze dne 22. května 2015, odsouhlasila usnesení o vyplacení dividendy statutárnímu městu Prostějov ve výši 25,50 korun na jednu akcii, celkem 171.640,50 korun. „Finanční prostředky byly připsány na účet města dne 20. srpna 2015. V této obchodní společnosti máme deseti procentní obchodní podíl,“ uvedl primátor města Miroslav Pišťák. Mnohem vyšší částku k vyplacení odsouhlasila valná hromada obchodní společnosti .A.S.A. TS Prostějov, s. r. o., která se konala ze dne 2. června 2015.