besip

Otestujte, jaký jste řidič. V kampani Agresivita zabíjí

ilustrační foto plakát Agresivita zabíjí

Agresivita za volantem může mít tragické následky, varuje Česká asociace pojišťoven v nové preventivní kampani, na níž spolupracuje Policie ČR a BESIP.

Češi často jezdí rychle, nedodržují bezpečnou vzdálenost a občas ani nedávají přednost tam, kde by měli. Málokdo si ale uvědomuje, že nebezpečné jsou i reakce ostatních řidičů na tyto situace. Sedm z deseti řidičů se alespoň někdy nechá vyprovokovat k agresivní jízdě.

Na prevenci v oblasti BESIP dá Olomoucký kraj jeden milion korun

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Zajištění činností v rámci prevence bezpečnosti silničního provozu je zákonnou povinností Krajského úřadu Olomouckého kraje. Spolupracuje přitom s Policií ČR, hasiči, Celní správou, s obcemi s rozšířenou působností, městskou policií, domy dětí a mládeže i autoškolami. Aktivity, které souvisí s prevencí BESIP, letos pro Olomoucký kraj znovu zabezpečí Centrum služeb pro silniční dopravu.

„Jedná se zejména o pravidelnou dopravní výchovu dětí a mládeže na dětských dopravních hřištích – včetně pomoci při jejich zřizování, podílu na provozu i údržbě. Dále o organizaci oblastních, okresních a krajského kola dopravní soutěže mladých cyklistů, příspěvky na pořádání různých dopravních akcí pro děti i dospělé a další činnosti preventivního charakteru,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Policisté vyrazili za cyklisty. S BESIPem

Foto PČR

 

13. srpna dopoledne se policisté dopravního inspektorátu a oddělení tisku a prevence prostějovské policie společně s krajským koordinátorem BESIPu zaměřili na kontrolu a osvětu mezi prostějovskými cyklisty. Smyslem akce bylo především cyklisty upozorňovat na nutnost dodržování předepsaných pravidel i na nezbytnou opatrnost při pohybu v silničním provozu.

Oslovení cyklisté často nebezpečnost pohybu v silničním provozu bagatelizovali s argumentem, že "jezdí předpisově a pouze po Prostějově". Tyto argumenty jsou hluboce zakořeněné, ale statistika dopravních nehod cyklistů na Prostějovsku ukazuje jejich mylnost. „V období od 1. dubna 2015 do 10. srpna 2015 došlo na silnicích v okrese Prostějov celkem k 36 dopravním nehodám, kterých se účastnili cyklisté. Z toho k 21 nehodě přitom došlo na silnicích v Prostějově,“ informoval policejní preventista František Kořínek.