dětské hřiště

Děti mají v areálu TJ Sokol Čechovice nový herní plácek

Foto MMP

Stavba nového dětského hřiště byla dokončena v listopadu 2020.

Na hřišti jsou instalovány tři herní prvky. Jednás e o sestavu, jejíž součástí jsou dvě věže s jednou skluzavkou a dvěma řetězovými houpačkami, dále pružinové houpadlo a nechybí ani prolézací tunel. Součástí stavby je i dřevěné oplocení a lavička. Zhotovitelem byla firma FLORA SERVIS s.r.o. Celkové náklady činily 0,4 mil. Kč. (red)

 

Dětské hřiště ve Studentské ulici bude nově oploceno

Foto nákres MMP

Rada města Prostějova na své schůzi výstavbu již odsouhlasila. Stávajícímu dětskému hřišti ve vnitrobloku za bytovými domy ve Studentské ulici č. 8 a č. 10 chybí oplocení, což by se brzo mělo změnit.

„Hřiště přiléhá k silnici a je třeba zajistit bezpečnost dětí, které si zde hrají. Proto pochopitelně vyhovíme požadavku tamních obyvatel a oplocení zde necháme vybudovat,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil k situaci hřiště, které je situováno u silnice mezi bytovými domy.

Oddělení prostoru hřiště od komunikace bude stát necelých sedmašedesát tisíc korun. (red)

 

S vybudováním hřiště na Šárce nesouhlasí hygienici

ilustrační foto MMP, setkání s občany

V listopadu roku 2017 se zástupci vedení města sešli s občany lokality Tylova, Libušinka a Šárka, kde se mimo jiné lidé dotazovali na možnost zřízení dalšího dětského hřiště na sídlišti Šárka. Záměr zařadit další herní plácek do projektu regenerace sídliště Šárka je podle odborníků neprůchozí.

Pracovníci Odboru rozvoje a investic prověřili stávající stav sídliště Šárka včetně plánované rekonstrukce.

„V lokalitě sídliště Šárka se nachází trojice dětských hřišť. Prostor pro nové hřiště je pouze mezi ulicí Dolní a stávajícími panelovými domy sídliště Šárka. V tomto prostoru ovšem s vybudováním hřiště nesouhlasí Krajská hygienická stanice Olomouc,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Podle jeho slov je důvodem zamítavého stanoviska hygieniků hlukové zatížení obytné oblasti. Místo je navíc v nebezpečné blízkosti frekventované kruhové křižovatky „U Rodenů“.

OBRAZEM: Rákosníčkovo hřiště už slouží dětem!

Foto MMP

 

Slavnostní otevření nového dětského hřiště v Prostějově, které vyrostlo na Husově náměstí, přilákalo stovky rodin s dětmi. Místní obyvatelé si ho vybojovali v hlasování od společnosti Lidl. Na děti čekala nejen zbrusu nová hrací plocha, ale i den plný her. Program zpestřilo vystoupení Michala z Kouzelné školy.

Prostějov bojoval o hřiště v hodnotě 1,5 milionu v kategorii měst od 25 do 100 tisíc obyvatel a s celkovým počtem hlasů 2548 obsadil první místo. V této kategorii přitom hřiště získala první dvě města s nejvyšším počtem hlasů.

Program na sobotu: Nenechte si ujít otevření Rákosníčkova hřiště!

Foto lidl.cz

 

Slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště v Prostějově proběhne 1. srpna 2015. Odstartuje v 10 hodin, kdy bude společností Lidl oficiálně předán symbolický klíč od dětského hřiště do rukou vedení města. Pro děti bude od 10 do 18 hodin připraven celodenní zábavný program.

"V 11 hodin začne vystoupení oblíbeného Michala z Kouzelné školky a poté se bude v každou celou hodinu konat divadelní představení o Rákosníčkovi," sdělila už před časem PvNovinkám mluvčí společnosti Lidl Jitka Vrbová.

Děti mají k dispozici dvě nová hřiště

Foto MMP

 

Téměř jeden milion korun bez DPH investovalo město Prostějov do vzniku dvou dětských hřišť.

Herní prvky jako housenka, houpačka hnízdo, herní věž, vahadlová houpačka, kreslící dvojtabule se stříškou, kolotoč na stání nebo houpadlo na pružině od 9. července letošního roku slouží drobotině na sídlišti E. Beneše – Jih. „Město tady vybudovalo hřiště veliké 161 metrů čtverečných. Na dopadové plochy bylo použito 65 metrů krychlových písku a celý areál je oplocen v délce 71 metrů,“ uvedl náměstek Zdeněk Fišer s tím, že práce probíhaly v době od letošního června do 9. července. Finanční náklady na realizaci stavby se vyšplhaly na 458.000 Kč bez DPH ( 554 180,- Kč vč. DPH).

Víme první: Rákosníčkovo hřiště se otevře 1. srpna!

ilustrační foto lidl.cz

 

Slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště v Prostějově proběhne 1. srpna 2015. Odstartuje v 10 hodin, kdy bude společností Lidl oficiálně předán symbolický klíč od dětského hřiště do rukou vedení města. Pro děti bude od 10 do 18 hodin připraven celodenní zábavný program.

"V 11 hodin začne vystoupení oblíbeného Michala z Kouzelné školky a poté se bude v každou celou hodinu konat divadelní představení o Rákosníčkovi," sdělila PvNovinkám mluvčí společnosti Lidl Jitka Vrbová. 

OBRAZEM: Rákosníčkovo hřiště už roste

Foto ber

 

Město Prostějov získalo v soutěži „Rákosníčkova hřiště“ společnosti Lidl moderní dětské hřiště včetně realizace v hodnotě 1,5 mil. Kč. Otevřeno bude v Husově náměstí začátkem srpna. 

Hřiště je navrženo o rozměrech 14 x 17 m a skládá se z osmi herních prvků. Součástí dodávky je oplocení a mobiliář, tvořený pěti lavičkami, odpadkovým košem a tabulí s provozním řádem. (ber)

 

Rákosníčkovo hřiště vyroste naproti staré polikliniky

Foto ber

 

Město Prostějov získalo v soutěži „Rákosníčkova hřiště“ společnosti Lidl moderní dětské hřiště včetně realizace v hodnotě 1,5 mil. Kč. Otevřeno by mělo být na Husově náměstí v srpnu letošního roku. S jeho budováním se ještě nezačalo.

Hřiště bude umístěno v parku naproti staré polikliniky v Husově náměstí. „Náměstí nyní prochází revitalizací, proto nebude problém hřiště začlenit,“ vysvětlil již před časem náměstek primátora Zdeněk Fišer. Společnost Lidl se zabývá pouze realizací stavby hřiště, Prostějov zajistil projektovou dokumentaci pro vydání územního souhlasu na umístění hřiště a realizaci cestní sítě.  

Víte již, jak bude vypadat Rákosníčkovo hřiště?

plánek MMP

 

Rada města Prostějova schválila uzavření smlouvy o obstarání díla – Rákosníčkova hřiště na Husově náměstí. Účastníky smlouvy jsou společnost Lidl Česká republika v.o.s., a Statutární město Prostějov.

„Rákosníčkovo hřiště“ získalo město v soutěži vyhlášené společností Lidl. „Jedná se o moderní dětské hřiště v hodnotě přibližně jeden a půl milionu korun včetně realizace, kterou společnost zajišťuje. Město poskytne plochu a vybudování cestní sítě. Zastupitelstvo města Prostějova na svém dubnovém zasedání odsouhlasilo umístění a finanční prostředky potřebné na výstavbu cest zajišťující přístup na hřiště,“ připomněl Jiří Pospíšil, náměstek primátora.