Galerie N7

Galerie N7 zve na výstavu vinylů. Můžete obdivovat i koupit

ilustrační foto

23. listopadu se v 16 hodin v Galerii N7 a kavárně odehraje další slavnostní vernisáž. Galerie tentokrát představí výrobky z vinylových desek Jana Čížka a Katky Dobisíkové.

Oba umělce pohání radost z toho, co jim vzniká pod rukama. ,,Na podzim roku 2014 jsme dostali při pohledu na zaprášené staré vinylové desky nápad, kterým jsme jim vdechli nový, doslova nadčasový účel," tvrdí shodně.

V galerii budou k vidění a ke koupi vinylové desky v podobě klasických i podsvícených hodin s různými motivy a doplňky jako například náušnice či přívěšky. (red)

Na Kočáry do N7

Foto zaslané Galerie N7

Již potřetí vystavují v Galerii N7 v Prostějově otec a syn Kočárovi. Tentokrát je výstava rozšířena o nejmladšího z rodu malířů, Kryštofa. 

Každý ze tří výtvarníků si našel svůj nezaměnitelný styl. Nejstaršímu Vladimírovi je již devadesát let a nejmladší má jedenáct. Budou zde zastoupeny kytice a zátiší Vladimíra Kočára, portréty, venkovská zákoutí a noční uličky Ondřeje Kočára a atmosféru svých děl vám zprostředkuje Kryštof Kočár. "Vernisáž této společné výstavy proběhne 5.10. 2016 v 17 hodin. Celou expozici si můžete prohlédnout v Galerii N7 a kavárně, Nám. Svat. Čecha 3, v Prostějově do 9.11. 2016. (red)

Galerie N7 a kavárna zve na večer autorského čtení a vernisáž

ilustrační foto pozvánka

Galerie N7 a kavárna zve na večer autorského čtení spojeného s vernisáží výstavy fotografií "MLUV S NÍ!" od Marie Idy Hornové. Akce se odehraje ve čtvrtek 15. září v 17 hodin a bude spojena s vystoupením hudebních hostů.

Marie Ida Hornová je umělkyní, pro kterou jsou její texty i obrazy ve formě fotografií úzce propojeny. Zhmotňují Mariin "svůj svět" tak, jak jej při své životní cestě vnímá a zároveň jsou pro ní tyto slovní i vizuální obrazy způsobem, jak nejpřijatelněji komunikovat se světem.

Výstava fotografií dále potrvá do 4. října. (red)

Umění žít v N7

ilustrační foto plakát

Galerie N7 nabídne ve středu 13. dubna od 17 hodin vernisáž výstavy olomoucké malířky Anny Pospíšilové „Umění žít“.  

"Anna Pospíšilová veřejnosti předkládá soubor děl, definujících nejen ji samotnou, tedy doslova její "umění žít", ale díla mají zároveň ambici se živě setkávat s osudy jejích diváků. Z kombinace obrazu a divákova vhledu pak vzniká společná katarze. Anna se tím stává součástí vašich životů,“ zve vedoucí galerie Jiří Žák. 

Slavnostní vernisáž výstavy proběhne v Galerii N7, Nám. Svat. Čecha 3 (za OC Zlatá brána). Výstava potrvá do 3.5.2016. (red)

V Galerii N7 vystavují otec a syn Kočárovi

Foto PvNovinky.cz

 

Úderem sedmnácté hodiny započala vernisáž otce a syna Kočárových v Galerii N7 v Netušilově ulici.

"Kočárovi mají za sebou 80 výstav, v Prostějově jde o výstavu první, dluh je tedy splacen", řekl na úvod Milivoj Žák z Galerie N7.

"Otec Vladimír je Mistrem kytic a zátiší, patří mezi nejlepší malíře na Moravě", pokračoval v představování vystavujících umělců Žák. "Renesanční člověk po mé pravici je jeho syn Ondřej. Preferuje olejomalbu a dá se říci, že jeho témata jsou trojí: romantická, snová zákoutí, dále portréty dívek, které mají nejen hezké obličeje, ale musí se v nich zračit duševno a třetím tématem je mystika. Doufám, že se vám jejich díla budou líbit", dodal Milivoj Žák.

Král květin, Ašot Arakeljan, v Galerii N7

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek byla v Galerii N7 na Netušilově ulici zahájená autorská výstava arménského malíře Ašota Arakeljana. Úvodní slovo měli PaedDr. Oldřich Páleníček a Mgr. Martin Neviyel. Samotný autor pronesl také pár slov a poděkoval Galerii N7, přátelům, manželce a návštěvníkům.

Ašot Arakeljan se narodil v Náhorním Karabachu, ale momentálně se svou manželkou a dcerou už dvacet let žije ve vesnici Horní Nemčice. Jsou pro něj typické květinové motivy, ale věnuje se také motivům města, ornamentům, krajině a figurálním obrazům. Svá díla vyhotovuje pomocí špachtlí a štětců.  Jeho obrazy také působí pozitivním a harmonickým dojmem. "Jedinečnost prací Arakeljana je v tom, že vytvořil svůj vlastní a neobyčejný styl v malířském umění. Jeho obrazy se svou unikátní technikou barvami liší od druhých malířů. Možno říci, že vytvořil své já a to se nepodaří každému.

Galerie N7 zve na vernisáž s názvem "Smysly"

ilustrační foto

 

Po Tomáši Bímovi hostí Galerie N7 Miroslava Straku.

"Díla Miroslava Straky budou v Galerii N7 vystaveny od 27.6.2013 do 25.7.2013. Zahájení výstavy bude vernisáží, která bude ve čtvrtek 27.6.2013 v 17.hodin. Jste všichni srdečně zváni", píše se na FB Galerie N7.

Těšíme se!

Krev se vaří, bojuje se tvrdě, vše skončí jen knock – outem

ilustrační foto

Prostějov – Historical Medieval Battle (HMB), novinka, kterou zná jen málo Prostějovanů. Zcela nedávno se z mistrovství světa, v tomto plně kontaktním sportovním boji, vrátil náš národní tým. Jeho kapitán Radim Doležel spolu s manažerem týmu bratrem Tomášem, vidí v tomto středověkém kontaktním boji velký potenciál. Prostějov je jeho republikovým centrem. 

Na výsluní místního sportu se dostává zajímavý boj. Užívají se v něm útočné a obranné zbraně středověku, které jsou vyrobené a upravené speciálně pro tento typ soutěže.

Kombinuje všechny formy tohoto plně kontaktního boje za užití středověkého dobového vybavení a to jak historický šerm, buhurty, duely, bitvy malých skupin, masové polní bitvy nebo třeba profesionální souboje.