jezdecká kasárna

O budoucnosti areálu kasáren můžete rozhodnout v anketě

ilustrační foto MMP

Magistrát města Prostějova se rozhodl pro město zajistit nejlepší možný návrh řešení území po bývalých jezdeckých kasárnách formou veřejné architektonické soutěže. Rámcovým zadáním je urbanisticko-krajinářské řešení se založením nového centrálního parku obklopeného bytovou výstavbou.

„Připravili jsme krátký on-line dotazník, který je dostupný na adrese bit.ly/…cka. Výsledky ankety předáme jako součást podkladů účastníkům soutěže. Váš názor je pro nás důležitý, dotazník bude k dispozici k vyplnění do 30. 4. 2021,“ doplnil Jiří Rozehnal, náměstek primátora, s tím, že o dalším postupu bude Magistrát informovat. (red)

 

Co byste rádi místo Jezdeckých kasáren?, ptá se v anketě město

ilustrační foto

Prostějovští radní se rozhodli pro město zajistit nejlepší možný návrh řešení území formou veřejné  architektonické soutěže. Rámcovým zadáním je urbanisticko-krajinářské řešení se založením nového centrálního parku obklopeného bytovou výstavbou.

„Připravili jsme krátký on-line dotazník, který je dostupný na adrese bit.ly/…cka. Výsledky ankety předáme jako součást podkladů účastníkům soutěže. Váš názor je pro nás důležitý, dotazník bude k dispozici k vyplnění do 30. 4. 2021,“ uvedl náměstek Jiří Rozehnal s tím, že o dalším postupu bude radnice informovat. „Za odpovědi a další podněty velice děkujeme,“ dodal Rozehnal. (red)

Místo kasáren tropický ostrov. Co vy na to?!

ilustrační foto tropical islands

S nápadem na využití prostoru po jezdeckých kasárnách se na Magistrát města Prostějova obrátil jeden z obyvatel.

„Napadlo mě, že by bylo fajn kdyby se tam postavil mega aquapark, jako mají v Německu Tropical Islands. Tropický ostrov, celoroční skleník s písečnými plážemi, dále by se to mohlo rozšířit o nějaké záhadné až tajuplné podzemní prostory (bazény, bary atd.). Co si o tom myslíte?,“ ptá se pan Martin.

„Myslíme si o tom jen to nejlepší a děkujeme za Váš nápad,“ odpověděla s úsměvem mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber)

V areálu jezdeckých kasáren se pracuje

Foto Jakub Bureš

Budoucnost areálu bývalých jezdeckých kasáren zatím není zcela jasná. V minulých dnech zde ale začaly intenzivní práce. Nikoli stavební.

"Momentálně probíhá odstraňování náletu a vzrostlého plevele, dále jsou prováděny terénní úpravy v areálu," sdělila PvNovinkám zprávu Odboru rozvoje a investic mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (ber)

Po jezdeckých kasárnách se slehla zem

Foto MMP

Bourání hlavní budovy bývalých jezdeckých kasáren v Prostějově začalo 18. ledna tohoto roku.

Po pár týdnech už byste siluetu starého domu hledali marně. Na místě již zůstala jen suť, která postupně mizí. (red)

OBRAZEM: Kasárna jsou minulost

Foto MMP

Bourání hlavní budovy bývalých jezdeckých kasáren v Prostějově začalo 18. ledna 2016. Demoliční firma má termín provedení prací do září letošního roku, areál se ale už teď změnil k nepoznání.

"I přes daný termín firma provedla demolici ani ne za měsíc. Nyní musí uvést do patřičného stavu pozemky, což bude trvat přibližně měsíc," konstatoval první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Magistrát na demolici pospíchal mimo jiné proto, aby obyvatele okolních domů co nejméně obtěžoval prach. "Čím bude tepleji, tím víc budou otevírat okna a stavební práce tohoto druhu s sebou zvýšenou prašnost nesou," dodal Fišer. O využití areálu dosud rozhodnuto není, město má prý k dispozici hned několik vypracovaných projektů. (ber)

OBRAZEM: Jezdecká kasárna

Foto Jakub Bureš

Bourání jezdeckých kasáren se blíží do finále.

Fotografie nám zaslal Jakub Bureš, zachycují bourání ve včerejším odpoledni. Zhlédněte. (red)

OBRAZEM: Pár dní, rozdíl zřejmý

Foto Jakub Bureš

Bourání kasáren, konkrétně jejich centrální budovy, bylo zahájeno v týdnu od 18. ledna 2016. Fotografie současného stavu (dnešní odpoledne) zaslal do redakce Jakub Bureš.

Jediná budova jízdárny zůstane zachována. (red)

Videodokument Romana Štarhy: Jezdecká kasárna mizí

Foto Jakub Bureš

Fotografie z průběhu demolice jezdeckých kasáren již PvNovinky přinesly. Dnes vám nabízíme trochu jiný pohled, a to z ptačí perspektivy.

Video je z dílny Romana Šarhy a naleznete ho v odkaze. (red)

OBRAZEM: Bourání jezdeckých kasáren pokračuje

Foto MMP

Bourání centrální budovy prostějovských jezdeckých kasáren bylo zahájeno 18. ledna 2016.

Zhlédněte, jak práce na bourání pokračují. (red)