krádež

Nakupoval za cizí peníze, nalezená karta mu štěstí nepřinesla

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Na konci července nalezl na přesně nezjištěném místě v Prostějově 29letý muž bezkontaktní platební kartu, která byla vedena na jméno 56leté poškozené ženy. Místo, aby kartu vrátil, tak ji použil a zašel si na soukromý nákup.

"Nejprve navštívil obchodní dům na ulici Okružní, kde si zakoupil potraviny např. sladkosti, pečivo, uzeninu, maso a další věci určené ke spotřebě a v trafice utratil peníze za cigarety a zapalovač. Jeho další cesta vedla do dvou drogerií na Žižkově náměstí, kde si za cizí peníze pořídil prášek na praní, voňavky, věci sloužící k ústní hygieně a další drogistické zboží. Kartou zaplatil i v lékárně za léky. Jako poslední zavítal do elektroprodejny a pořídil si zde MP3 přehrávač a paměťovou kartu. Celková škoda byla vyčíslena na 3 591 Kč," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Smutná pravda. Z kluziště před muzeem zmizely brusle

ilustrační foto

Ledová plocha před prostějovským muzeem se stala vítanou a navštěvovanou atrakcí. Nejenže si zájemci zabruslí zadarmo, ještě si mohou půjčit i brusle. Bohužel, někteří si je půjčí navždycky. Na kluziště se už nevrátí minimálně osm párů těch největších velikostí.

Půjčovné je čtyřicet korun, záloha na brusle pak dvě stě. Cena natolik lákavá, že někteří sportumilovní „chytráci“se rozhodli odnést si výstroj rovnou domů. Proč také ne, když cena kvalitních pánských bruslí začíná hrubo nad tisícem korun.
Informaci potvrdila i mluvčí magistrátu Jana Gáborová. „Pravdou je, že bylo ukradeno několik párů bruslí,“ sdělila redakci. Město má ale podle jejích slov smlouvu s bezpečnostní agenturou, která má brusle ve správě. „Tyto záležitosti řeší bezpečnostní agentura s dodavatelem kluziště,“ dodala Gáborová. (ber)

Zloději mají hody. Krade se všude a všechno

ilustrační foto PČR

Policisté hledají zloděje peněženky, vykradače chat a darebáka, který vykradl auto.

O mobil a peněženku s doklady a platební kartou přišel v pátek v časných ranních hodinách v jednom z prostějovských barů 39letý muž. Zatím někdo neznámý využil zřejmě jeho chvilkové nepozornosti a z barového pultu mu odcizil odložený mobilní telefon zn. Huawei a z kapsy bundy, zavěšené na židli, peněženku s osobními doklady a platební kartou. Způsobil mu škodu za 3 500 korun. V případě zjištění pachatele mu za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Lidé kradou. A hledají výmluvy

ilustrační foto MP

Ženě chyběly čtyři koruny, tak špatně vážila, muž chtěl pomáhat švagrovi a ukradl metr. Toto jsou výpovědi zákazníků, kteří byli 13. prosince v prostějovských obchodech přistiženi při nezaplacení zboží.

V prvním případě šlo o chlapíka, který si vzal z regálu svinovací metr a zavěsil si ho na kapsu kalhot. Poté prošel pokladní zónou bez zaplacení a tvrdil, že zapomněl. "Ve stejném čase přímo v centru města se odehrála druhá událost. Mladá žena úmyslně zeleninu nepoložila zcela na váhu, čímž došlo k nepřesnému zvážení. Nato si otevřela krabičku s malinami a část přímo v prodejně snědla. Scházelo ji několik drobných k úhradě," popsala incidenty strážník Jana Adámková. Oba čeká jednání u správního orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. (red)

Motoristé pozor, u hřbitova vykrádají Škodovky!

Foto PČR

Prostějovští policisté šetří dva případy vloupání do vozidel značky Škoda Octavia combi zaparkovaných na komunikaci podél zadní zdi Městského hřbitova v Brněnské ulici v Prostějově. Ke vloupáním došlo včera v době od 10:50 do 11:40 hodin.

"Do prvního vozidla se dosud neznámý pachatel vloupal po rozbití skleněné výplně pátých dveří vozidla. Z jeho zavazadlového prostoru následně odcizil vysavač značky Elektrolux a vysokotlaký čistič značky Kärcher. Do druhého vozidla pachatel vnikl nezjištěným způsobem. Po vypáčení zamčené přihrádky u spolujezdce z ní odcizil pánskou peněženku s finanční hotovostí 2 tisíce korun, stravovací poukázky v hodnotě

Nejprve spal v cizí posteli a poté kradl v šatně

ilustrační foto ber

Z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež podezírají prostějovští policisté třiadvacetiletého muže z Prostějovska.

Uvedených přečinů se měl muž dopustit tím, že dne 29. listopadu 2015 vnikl do neuzamčeného zahradního domku v zahrádkářské lokalitě v okrajové části města Prostějov. V zahradním domku následně přespával až do 6. prosince 2015. "Krátce před půlnocí dne 10. prosince 2015 měl tentýž muž vniknout do šatny jedné prostějovské firmy, kde násilně vnikl do dvou šatních skříněk. Ze skříněk muž následně odcizil finanční hotovost 5 734 korun. Na dalších 1 500 korun byla vyčíslena škoda na poškozených skříňkách," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

Ze šuplíku ukradl prodavačce šestnáct tisíc

ilustrační foto

Ve čtvrtek 10. prosince došlo v katastru Prostějova k dalším krádežím. Zloději vykradli auto a prodejnu.

„V době od 12:26 do 13 hodin se dosud neznámý pachatel nezjištěným způsobem vloupal do kabiny nákladního automobilu značky Mercedes, zaparkovaného na parkovišti v Okružní ulici. Z kabiny následně odcizil finanční hotovost 16 800 korun, která byla uložena v ledvince uschované pod palubní deskou,“komentoval první případ policejní mluvčí František Kořínek. Pachatel tohoto skutku je podezřelý z přečinu krádež, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Žena byla okradena. V supermarketu

ilustrační foto

O svoji peněženku přišla 72letá žena z Prostějova. V pátek 11. prosince žena navštívila jeden prostějovský supermarket.

"Při nákupu si svou kabelku odložila na nákupní košík. Neznámý pachatel využil nestřežené chvilky a z kabelky odcizil peněženku i s finanční hotovostí 7.300 Kč a osobními doklady. Dvaasedmdesátileté ženě tak krádeží vznikla škoda za 7.500 Kč", sdělila k případu Tereza Neubauerová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Policisté nabádají všechny občany k větší opatrnosti. Zloději využívají vánočního shonu a toho, že lidé u sebe nosí větší finanční obnosy. (red)

Strážníci lapají "sháněče" dárků. Nezaplacených

ilustrační foto

V průběhu posledních dní se zvýšil počet žádostí na linku 156 o výjezd hlídky do obchodů, kde někteří nakupující prochází přes pokladní zónu, aniž by zboží zaplatili.

Například dvacetiletý mladý muž si vložil do batohu lego, lahev Jim Beam a kosmetiku v hodnotě přes 1600 Kč. Prozradil ho až bezpečnostní rám. Zcela stejně se zachoval devatenáctiletý mladík. Ten měl u sebe lyžařskou kuklu, pánskou kosmetiku v částce 1445 Kč. "A do třetice, žena si uschovala zboží do tašky za 1400 Kč. Svůj čin ospravedlňovala tím, že nemá peníze na dárky pro děti," informovala strážník Jana Adámková. V uvedených případech byly věci vráceny zpět do prodeje, přistižení skončí u správního orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. Hrozí jim pokuta do 15 000 Kč. (red)

Při nakupování přišla o peněženku

ilustrační foto policie.cz

O peněženku s celým obsahem přišla včera v pozdních odpoledních hodinách v jednom z prostějovských supermarketů šestadvacetiletá žena. Tu ji zatím někdo neznámý v nestřeženém okamžiku odcizil z kabelky.

"Měla v ní nejen osobní doklady, ale také 850 korun a platební kartu. Neznámý pachatel jí způsobil škodu za téměř 1 400 korun," upřesnila policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které pachateli, v případě jeho zjištění, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Rady policie, jak se vyhnout okradení: