Milíčova

Stavbaři v Miličové finišují, ve Svatoplukově panuje pohoda

Foto ber

 

Zatímco v Milíčově ulici směřují stavbaři ke zdárnému konci rekonstrukce, ve Svatoplukově ulici pracovníkům elán chybí. 

„Máme je přímo před provozovnou. V zemi se už druhý den rýpe bagr a tři chlapi, jinak je ulice řemeslníků prostá,“ sdělil PvNovinkám majitel jednoho z obchodů ve Svatoplukově ulici. Rekonstrukce, která mimo jiné zahrnuje výměnu kanálových vpustí, by měla skončit 26. listopadu.

Špatné podloží přijde na dalších 300 tisíc

Foto PvNovinky.cz

 

Druhého září začala rekonstrukce Milíčovy ulice v Prostějově. Město na ni vyčlenilo 4 miliony, stavba ale bude dražší. Sanace špatného podloží přijde na dalších 285 tisíc korun.

„ Zátěžová zkouška prokázala, že je nutné provést sanaci spočívající v položení izolační textilie a kameniva,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer.  Zároveň dodal, že stavba se tak prodraží. Výběrové řízení vyhrála společnost SKANSKA, která podala nabídku s cenou 3,569 milionů korun, projektová dokumentace stála 70 tisíc.  Sanace podloží spojená s úpravou kanalizačních šachet a vodovodních hydrantů však vyjde na neplánovaných 637 tisíc korun, na dokončení je potřeba 285 tisíc korun.

Rekonstrukce Milíčovy ulice je v plném proudu

Foto ber

 

Konečně je to tady. Milíčovu ulici okupovali stavbaři a do prastarého povrchu silnice se zakousla těžká technika. I přes problémy s parkováním či odvozem odpadu se obyvatelé netají uspokojením.

"Dá se to vydržet, vždyť to bude jen na pár týdnů. Ale už se nebudu muset tisknout ke zdi, kdykoli pojede auto, aby mě neohodilo blátem nebo špinavou vodou z některé louže," sdělila PVNovinkám jedna z obyvatelek ulice Miluše Pospíšilová. Nadšena je i ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže, kteý má v Milíčově ulici své sídlo. "Je to jen dobře, rekonstrukci to opravdu potřebovalo jako sůl. Chyběla hlavně místa na parkování, vozy stály na něčem, co bych brala jako pokus o zelený pás," dodala Černochová.

Milíčova ulice dostane nový kabát

ilustrační foto ber

 

Oprava kanalizace, chodníků, komunikace a parkovacích ploch, výsadba nových stromů a opravy zelených ploch. To vše čeká v nejbližších dvou měsících Milíčovu ulici. Rekonstrukce, která ulici uzavře, začíná 2. září a skončit by měla 31.října.

"Konečně došlo i na nás. Jen se podívejte, jak to tady vypadá, louže, auta parkující na trávních, silnice vypadá jako tankodrom. Skoro všechny domy v ulici prošly rekonstrukcí, mají nové fasády, tak to tady konečně prokoukne celé," nechala se slyšet Alžběta Kadlečíková, která v ulici bydlí už přes dvacet let.

Podle mluvčí radnice Jany Gáborové mohou řidiči místo uzavřené komunikace využít Českobratrskou nebo ulici Aloise Krále.

Rekonstrukce by měla městskou pokladnu přijít na tři miliony korun.(ber)

 

 

Rekonstrukce Milíčovy ulice s úsporou.

ilustrační foto

Rozbité chodníky, po kterých je o zdraví chodit. Na vymleté díry v silnici si zase stěžují motoristé. Pohled na současnou Milíčovu ulici nevyvolává nadšení. Její stav by se ale už brzo měl změnit k lepšímu. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 5,58 milionů korun. Konečná suma za opravu bude nakonec o 47 procent nižší.

„Vítězná nabídka vyhověla všem podmínkám zadávacího řízení a byla podle hodnotících kritérií vybrána jako ekonomicky nejvýhodnější,“ informoval náměstek primátora Zdeněk Fišer. Firmou, která se pustí do obnovy zanedbané ulice je společnost Skanska. Její nabídka obsahovala jako jediná záruku za jakost díla v maximální požadované době, tedy 120 měsíců s cenou 2,95 milionů korun.