Moravská vodárenská

Vodárna uzavřela zákaznická centra

ilustrační foto Moravská vodárenská

Zákaznická centra Moravské vodárenské jsou od 22.10.2020, v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a aktuálním nařízením vlády ČR, až do odvolání pro osobní kontakt se zákazníky uzavřena.

Všechny své služby společnost poskytuje i nadále, ale pouze v bezkontaktním režimu.

Moravská vodárenská opět omezila provoz zákaznických center

ilustrační foto Moravská vodárenská

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. oznamuje svým zákazníkům, že v souvislosti s vládními opatřeními, platnými od úterý 1. září 2020 budou otevřena zákaznická centra v Olomouci, Prostějově a Zlíně výhradně pro předem zaregistrované zákazníky.

Rezervaci je možné provést přes rezervační systém, nebo pokud někdo nemá přístup k PC, může se zaregistrovat také prostřednictvím zákaznických linek na telefonních číslech 840 668 668 nebo 601276 276.

Bez předchozí rezervace nebudou zákazníci do zákaznických center vpuštěni!

Vstup do budovy MOVO je možný pouze s účinnou ochranou obličeje a po použití dezinfekce u vstupu. Veškeré dokumenty k odevzdání je možné zanechat v boxech u vstupu do zákaznických center.

Pokladna v zákaznickém centru pro hotovostní i bezhotovostní platební styk je uzavřena.

Za vodu zaplatíme méně. Od května

ilustrační foto

Moravská vodárenská od 1. května sníží na Prostějovsku cenu vodného a stočného o několik korun za metr krychlový pitné vody. Rodiny za vodu měsíčně uspoří až desítky korun.

Na Prostějovsku se cena vodného a stočného za metr krychlový od 1. května sníží z nynějších 93,57 koruny na 89,51 korun. "Na Prostějovsku by průměrná čtyřčlenná rodina mohla ušetřit měsíčně 40,01 korun," uvedla mluvčí MOVO Markéta Bártová.

Květnové zlevnění je důsledkem novely zákona o DPH, která přeřazuje úpravu a rozvod vody a také odvádění a čištění odpadní vody včetně souvisejících služeb ze sazby 15 procent na deset procent. (ber)

MOVO poskytla finanční dar Infekčnímu oddělení Nemocnice Prostějov

Foto MOVO

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., která zásobuje pitnou vodou velkou část Olomouckého kraje, se také připojila k pomoci v této nelehké době a věnovala finanční dar v hodnotě 100 000 Kč Infekčnímu oddělení Nemocnice Prostějov, které jako jediné v Olomouckém kraji přijímá pacienty s těžším průběhem nákazy.

Ve středu 22. dubna předali zástupci společnosti, v čele s ředitelem regionu Prostějov Jiřím Suchánkem, darovací šek primáři Infekčního oddělení Zdeňku Prokešovi.

„Děkuji společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. za poskytnutý finanční dar, který je pro naše oddělení vítanou pomocí. Použijeme jej na dovybavení oddělení, konkrétně na nákup nových ramp s přívodem O2. Na všech pokojích nemáme bohužel O2 zaveden, takže se nám zlepší dostupnost oxygenoterapie pro naše pacienty, která je důležitá právě u onemocnění COVID 19,“ Prokeš. (Zdroj MOVO)

 

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. oznamuje otevření Zákaznických center

ilustrační foto

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. oznamuje svým zákazníkům, že od pondělí 27. dubna 2020 budou pro zákazníky otevřena Zákaznická centra v době od 8:00 – 12:00 hodin a od 13:00 – 14:30 hodin, vždy v pondělí a ve středu.

Podmínkou je rezervace návštěvy v rezervačním systému na webové stránce www.smv.cz, v sekci Kontakty (https://portal.smv.cz/kontakty).

Bez předchozí rezervace nebudou zákazníci do zákaznických center vpuštěni. (red)

 

Pozor na změnu tlakových poměrů ve vodovodní síti města

ilustrační foto

Na počátku dubna bude prostějovská vodárna manipulovat s tlakem v potrubí.

Společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s. oznamuje, že v důsledku provozních zásahů na vodovodní síti se ve čtvrtek 2. dubna 2020 od 6 do 20 hodin změní tlakové poměry ve vodovodní síti města Prostějov.

Zvýšení tlakových poměrů ve vodovodní síti bude trvalé po celý den. "Doporučujeme proto všem odběratelům pitné vody provést preventivně kontrolu pojistných ventilů, umístěných na jejich vnitřním vodovodu a také napojení pojistných ventilů na odtokové potrubí," vzkazuje MOVO. (Zdroj MOVO) 

Moravská vodárenská zastavila odečty, výměny vodoměrů i rozbory

ilustrační foto

V pondělí 16. března se poprvé sešli zástupci krizového štábu Moravské vodárenské, a.s., za účelem řízení provozu vodohospodářské sítě, kterou MOVO spravuje. Hlavní prioritou je zajištění výroby a distribuce pitné vody spotřebitelům a odkanalizování a čištění odpadních vod. Ostatní činnosti jsou postupně redukovány.

Zastaveno je například preventivní čištění kanalizace, výměny vodoměrů, či jejich odečty. Pozastaveny byly i rozbory vzorků vody ze soukromých studní a omezeny realizace vodovodních a kanalizačních přípojek. Z důvodů ochrany zaměstnanců i zákazníků již byla také dočasně uzavřena všechna zákaznická centra pro osobní kontakt a před budovy společnosti byly umístěny schránky na dokumenty k vyřízení, které jsou zaměstnanci pravidelně vybírány.

Moravská vodárenská uzavírá zákaznická centra. A ruší prohlídky

ilustrační foto

Společnost Moravská vodárenská oznamuje všem zákazníkům, že v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 preventivně uzavírá až do odvolání všechna svá ZÁKAZNICKÁ CENTRA pro osobní kontakt se zákazníky. Všechny své služby společnost poskytuje i nadále, ale pouze v bezkontaktním režimu. Ruší také Den otevřených dveří na ČOV v Kralickém háji a prohlídky zatrubněného náhonu.

Uzavřeny budou do odvolání také všechny pokladny a nebude přijímána žádná hotovost. Platby je nutné realizovat jen bezhotovostním platebním stykem.

Žádosti o vyjádření mohou být zasílány elektronickou poštou, v tištěné formě lze dokumenty vhodit do připravené schránky před budovou společnosti.

Na webových stránkách www.smv.cz jsou k dispozici ke stažení všechny potřebné formuláře a kontakty.

Prostějovsko bude mít nejdražší vodu v regionu

ilustrační foto

V letech 2017 a 2018 se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvedla a zůstala na 86,24 Kč s 15% DPH. Moravská vodárenská teď oznámila navýšení na 89,69 korun za metr kubický.

V předchozích letech jsme za kubík vody zaplatili 38,90 korun bez DPH, stočné nás vyšlo na 36,09 korun za kubík. Od 1.1.2019 bude činit vodné 39,58 korun, stočné pak 38,41 korun za kubík - vše bez DPH.

Na Olomoucku zaplatí od nového roku zákazníci 85,01 korun za metr kubický vody, na Zlínsku pak 87,69 korun za kubík. Prostějovsko je tak opět cenově nejdražší. 

OBRAZEM: Poprvé se otevřelo prostějovské podzemí

Foto ber

Když se na stránce Moravské vodárenské objevila nabídka prohlídky zatrubněného mlýnského náhonu, neváhala jsem ani okamžik. Spoustu let jsem prožila na bývalém „Dobytčím trhu“, neboli Husově náměstí v Prostějově, a z vyprávění prarodičů si odnesla vzpomínky na dobu, kdy tudy tekl potok. Nu, a pak jsem byla spuštěna do hlubin.

Odklopené víko kanálové vpusti a nad ním trojnožka signalizovaly, že sestup do čtyřmetrové hloubky nebude žádná procházka. Také nebyla. Napřed naši nepočetnou laickou výpravu odborníci nasoukali do vysokých gumáků, postrojů pro slaňování, gumové bundy a dílo završili „blembákem“ s baterkou na čele. Vyslechli jsme si krátké poučení o bezpečnosti a dozvěděli se něco z historie prostějovských podzemních tunelů a chodeb. A pak nás spustili do útrob temnoty.

Původní cihly i podpisy na stěnách