nehoda

Tři poškozená vozidla, tři různá místa. Ze všech řidiči ujeli

Foto PČR

Třemi dopravními nehodami, při kterých došlo k poškození zaparkovaného vozidla, se včera zabývali policisté dopravního inspektorátu v Prostějově.

Jedna z nich se stala někdy v době od 23. do 24. března 2022 na ulici Nerudova v Prostějově. Nezjištěný řidič a vozidlo poškodil Alfu Romeo, kterou si zde zaparkovala jeho majitelka, a způsobil škodu v předběžné výši 10 000 Kč. Z místa dopravní nehody ujel.

Opilý řidič vrazil do auta dopravního značení. Ve Vrahovické

Foto PČR

Ve středu 23. března dopoledne vyjížděli policisté k dopravní nehodě osobního vozidla Peugeot na ulici Vrahovická v Prostějově. Dvaašedesátiletý řidič při jízdě do centra vjel mezi přenosné dopravní značení a narazil do odstaveného vozidla dopravního značení.

"Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivní hodnotou 2,87 ‰ alkoholu v dechu. Viník nehody přiznal, že před jízdou požil alkohol," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman s tím, že nehoda se obešla bez zranění. Policisté odhadli škodu na vozidlech na 30 000 korun. Řidiči hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Havárie kamionu zablokovala dálnici. Na dlouhé hodiny

Foto PČR

V pondělí o půl jedné odpoledne přijali policisté oznámení o havárii nákladního vozidla na 29. km dálnice D46 mezi Olomoucí a Prostějovem, a to ve směru na Prostějov. Odstraňování následků havárie trvalo do nočních hodin.

„Pětatřicetiletý řidič nákladní soupravy nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze pozemní komunikaci, vyjel s vozidlem nejprve vpravo mimo dálnici a následně zpět na vozovku, kde převrátil návěs na středová svodidla. Řidič nebyl při nehodě zraněn a dechovou zkoušku měl negativní,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté muži na místě udělili pokutu příkazem na místě.

Na křižovatce Olomoucká-E. Beneše přehlédla auto. A byla z toho nehoda

ilustrační foto PČR

V sobotu odpoledne jela starší žena ve vozidle Citroen po ulici E. Beneše v Prostějově a chtěla odbočit doleva na ulici Olomoucká. Na křižovatce ovšem přehlédla a nedala přednost vozidlu VW Golf, jehož řidič jel po ulici Olomoucká.

"Následoval střet, při kterém došlo k lehkému zranění řidiče golfu. Dechovými zkouškami se vyloučilo, že by řidička nebo mladý řidič před jízdou požívali alkoholické nápoje," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda byla předběžně stanovena na 100 000 Kč. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

 

U Olšan se srazila škodovka s Fordem. Škoda je 300 tisíc

Foto PČR

V pátek v ranních hodinách se stala v Olšanech u Prostějova ve směru na Hablov dopravní nehoda.

"Řidič vozidla Š Yeti projížděl mírnou levotočivou zatáčkou a v mírném stoupání na most ho oslnilo slunce a vlivem toho přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozidlem Ford Focus, za jehož volantem seděla žena. Po nárazu byl ford odhozen na svodidla. Při kolizi byli řidič i řidička lehce zraněni a skončili v nemocnici," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že dechové zkoušky vyloučily požití alkoholu před jízdou. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

U Olomouce zemřel muž. Po pádu ultralehkého vrtulníku

Foto HZS Olomouckého kraje

V pátek dopoledne se na pole poblíž obchvatu Olomouce zřítil ultralehký vrtulník a začal hořet. Plameny uhasili hasiči, pilot havárii nepřežil. Případ si převzala policie.

„Zasahovali jsme u letecké nehody ultralehkého vrtulníku, který havaroval nedaleko Olomouce. Po pádu začal hořet, hasili jsme jedním C proudem. Uvnitř se nacházela jedna osoba, která utrpěla zranění neslučitelná se životem. Na místě probíhá vyšetřování v režii policie," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová s tím, že stroj byl zcela zničený, trosky se rozlétly po okolí.

Mluvčí policie Petra Vaňharová uvedla, že okolnosti pádu budou policisté zjišťovat v součinnosti s leteckou inspekcí a s leteckou službou policie ČR. (ber)

Řidič nedal přednost chodkyni na Brněnské. Seniorka skončila v nemocnici

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek krátce před třetí hodinou odpolední jel řidič ve vozidle VW Passat po ulici Brněnská v Prostějově. Na zelený signál pokračoval dál v cestě a odbočil vlevo směrem na ulici Poděbradovo náměstí. 

"Přitom ovšem nedal přednost 83leté chodkyni, která přecházela po přechodu pro chodce taktéž na zelenou. Došlo ke kontaktu a pádu ženy na komunikaci, kde se zranila. Z místa byla převezena do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ani u jednoho z účastníků se nepotvrdilo, že by byli pod vlivem alkoholu. Nehoda je nadále v šetření policistů z dopravního inspektorátu. (red)

Jela příliš rychle. A pod vlivem sektu

Foto PČR

Nedobře skončila podvečerní jízda autem pro 40letou řidičku, která sedla do vozidla značky Mazda pod vlivem alkoholu.

Při jízdě od obce Tvorovice směrem na obec Hruška jízdu nezvládla a dostala smyk, po kterém vyjela vpravo mimo komunikaci a narazila do břehu, kde zůstalo auto stát. Hlídka u řidičky provedla dechovou zkoušku a hned bylo zřejmé, co přispělo k nehodě. "Po naměřených hodnotách 1,05 a 0,99 promile se řidička podrobila odběru bio materiálu v nemocnici. Hlídce uvedla, že před necelými dvěma hodinami požila dvě deci sektu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Kočárek sjel do potoka. O podchlazeného kojence se postarali policisté

ilustrační foto pixabay

Drama se šťastným koncem se odehrálo v úterý v poledne v Olomouci. Tři minuty po dvanácté hodině přijali policisté oznámení o sjetí kočárku s dítětem do Mlýnského potoka na ulici 17. listopadu v Olomouci. Do dvou minut od oznámení přijela na místo policejní hlídka pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství.

V době příjezdu byl kočárek s osmiměsíčním kojencem již vytažen rodinnými příslušníky z vody, kteří se snažili dítě zahřát v suchém kočárku, který jim poskytla kolemjdoucí paní. „Dítě bylo při vědomí, bledé, podchlazené a policisté se ihned zapojili do poskytnutí první pomoci a zahřátí kojence zabalením do služebních bund. Na místo přijela i druhá policejní hlídka a její členové přenesli dítě do vyhřátého služebního vozidla, kde jej příbuzní vysvlékli z mokrého oblečení a společně s policisty kojence zabalili do suchých služebních bund, kulicha a izolační termo fólie.

Není divu, že mu to s šajtrpákou nevyšlo. Byl na mol

foto Policie ČR

V neděli před polednem sedl za volant 36letý muž, který nebyl ve stavu střízlivosti a chtěl s vozidlem značky Volvo opustit parkovací místo na ulici Kostelecká v Prostějově. Ke zdárnému dokončení zamýšleného manévru naštěstí nedošlo, protože mohl na silnici způsobit, vzhledem ke své opilosti, závažné následky. Při couvání špatně zařadil rychlostní stupeň, rozjel se dopředu, kde přejel chodník a přední částí vozidla naboural do obkladu restaurace.

„V daný moment jela okolo místa události hlídka, která zastavila a začala zjišťovat, co se stalo. U řidiče provedla dechovou zkoušku a hned bylo jasné, co bylo zřejmě hlavní příčinnou nezvládnutí jízdy. Provedené dechové zkoušky vykázaly hodnoty 3, 68; 3, 19 a 3, 76 promile. Hlídka podezřelého vyzvala k vyšetření v nemocnici s odběrem biologického materiálu a řidič se mu dobrovolně podrobil. Policistům se přiznal, že od rána popíjel a než se vydal k autu s úmyslem odjet, tak vypil 5 piv a 5 velkých panáků," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.