novoroční výšlap

Tip na Nový rok. Výšlap na Kosíř

Foto SDH Slatinky

Tak jako každý rok i letos se bude konat novoroční výstup na Velký Kosíř, který pořádá Oddíl turistiky TJ Sigma Lutín ve spolupráci se SDH Slatinky.

 I letos, v rámci 35. ročníku výstupu, na návštěvníky čeká v době od 8,30 do 15 hodin vládce hory Kosířan, stejně jako občerstvení.

V loňském roce na vrchol zavítalo a medaili si vyzvedlo 1854 návštěvníků. (ber)

Na Kosíř se vypravilo více než 3500 výletníků!

Foto PvNovinky.cz

Tradiční akce u rozhledny Velkého Kosíře, kde se setkávají obyvatelé okolních obcí a přejí si všechno nejlepší do nového roku. Letos se zde 1. ledna sešli již po dvaatřicáté a opět i s Kosířanem.

"Na rozhlednu jsme dorazili po třetí hodině a obdržel jsem číslo 3548. Bylo znát, že ačkoliv měli hasiči připraveno veliké občerstvení, nápor výletníků byl obrovský a krátce po poledni už zbyla jídla málo", uvedl jeden z návštěvníků, pan Jiří.

Hasiči ze Slatinek připravili zvěřinový guláš, klobásky, špekáčky i výborný punč a pivo.

Také jste si udělali výlet? (red)

Nezapomněli jste? Je tu tradiční výšlap na Kosíř!

Foto D. Karásková

I když je rohledna dlouhodobě uzavřena, ostatní aktivity na Kosíři žijí. Konal se zde tradiční Mikulášský výstup a na na vrchol hanáckého Mont Blancu se můžete vydat i tradičně na Nový rok. 

1. ledna 2018 se totiž koná už 31. ročník novoročního výstupu na Velký Kosíř. Z vrcholu si můžetei odnést památeční medaili, čeká na vás vynikající hasičská kuchyně a také možnost setkání s legendárním patronem hory, Kosířanem. K výstupu zvou hasiči ze Slatinek a turisté z TJ Sigma Lutín. (ber)

 

OBRAZEM: Na Kosíři svítilo slunce a bylo úžasně, říká Mojmír Mucha

Foto Mojmír Mucha

Dnes se, stejně jako v minulých letech, koná Novoroční výšlap na hanáckou horu Kosíř. Ze zaslaných fotografií je znát, že nepěkné počasí neodradilo davy návštěvníků, kteří si své automobily nechávaly pod kopcem, a že výstup si nenechali ujít i lidé ze vzdálenějších míst.

"Dorazili jsme nahoru v deset hodin, naše pořadové číslo bylo 311 a výše. Byl připraven vynikající guláš, svařák a návštěvníky přivítal Kosířan. Jsme rádi, že jsme si dnešní výstup nenechali ujít, nahoře krásně svítilo sluníčko", napsal k zaslaným fotografiím Mojmír Mucha. (red)

OBRAZEM: Novoroční výstup na Kosíř 2016

Foto Josef Franc

I přes zataženou oblohu a lehké sněžení se v prvním dni roku 2016 vydaly na tradiční Novoroční výstup na Kosíř stovky lidí. Díky bílému poprašku tak získal alespoň dnešní den konečně trochu zimní atmosféry.

Od rána se zástupy lidí, rodin s dětmi, psy i první letošní cyklisté vydávají ze všech směrů k jednomu společnému cíli - hanáckému Mont Blancu, vrcholu Velkého Kosíře v nadmořské výšce 4200 dm.n.m. Vrcholek s rozhlednou, která je u příležitosti dnešního dne otevřena, je doslova obležen lidmi, pro něž připravili hasiči ze Slatinek kromě uzeniny vynikající jelení guláš. Svůj regionální výrobek tu vedle vchodu do rozhledny nabízí turistům i Minipivovar Kosíř, takže někteří dnes zvládají Kosíře dva - horu i zlatavý mok.

Josef Franc

Kam na Nový rok? Na Kosíř!

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Tradiční, již 28. ročník novoročního výstupu na Velký Kosíř, se blíží. Pomůžete překonat loňský rekord?

1. ledna 2015 dobylo vrchol hanáckého "Mont Blancu" 3 706 lidí, kteří si odnesli památeční medaili. I letos na vrcholu bude čekat vynikající hasičská kuchyně. K výstupu zvou hasiči ze Slatinek a turisté z TJ Sigma Lutín. (red)

OBRAZEM: Kosíř zaplavily tisícovky novoročních turistů

Foto PvNovinky.cz

 

I letos připravil turistický oddíl klubu TJ Sigma Lutín a hasiči ze Slatinek novoroční výstup na Kosíř.

Mrazivé počasí dnes očividně láká více poutníků než loni. Zatímco na 1. ledna 2014 po rozbahněných cestách na hanácký vrchol vyšplhalo 2529 turistů, letos už krátce po 12 hodině náš redaktor obdržel pamětní fialovou medaili s číslem 1923 a fronta na medaile zdaleka nekončila. V některých momentech se muselo čekat i déle než 15 minut. V hasičské kuchyni se podával čaj, pivo i jelenní guláš a opékali se také uzeniny. (red)