občanské průkazy

Pozor! Oddělení občanek a pasů bude zítra zavřeno!

ilustrační foto

Dne 27. 6. 2017 od 7 do 12 hodin bude uzavřeno oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů odboru občanských záležitostí v budově Školní 4, Prostějov.  

"V tuto dobu nebude možné žádat o změnu trvalého pobytu, podávat žádosti o vydání nových dokladů a hotové doklady přebírat," upozorňuje magistrát. (red)

Cestovatelé pozor! Doklady si nevyzvednete!

ilustrační foto

27. června 2017 od 7 do 12 hodin bude uzavřeno oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů odboru občanských záležitostí v budově Školní 4, Prostějov.

"V tuto dobu nebude možné žádat o změnu trvalého pobytu, podávat žádosti o vydání nových dokladů a hotové doklady přebírat," upozorňuje Magistrát města Prostějova. (red)

 

Pozor! Odstávka nabírání žádostí a předávání občanských průkazů a pasů se blíží

ilustrační foto

V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince 2015 až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému.

Podávat žádosti o vydání cestovního pasu a předávat vyrobené doklady bude možné nejpozději do 23. 12. 2015 včetně.
„V době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc, za jehož vydání nebude vybírán správní poplatek,“ upozorňuje magistrát. (red)

Pozor, mezi svátky občanku ani pas nevyřídíte!

ilustrační foto

V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince 2015 až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému.

Podávat žádosti o vydání a předávat bude možné na obecních úřadech obcí vyrobené doklady s rozšířenou působností, v hlavním městě Praze na úřadech městských částí nejpozději do 23. 12. 2015 včetně. „V době odstávky bude možné požádat o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti 1 měsíc, za jehož vydání nebude vybírán správní poplatek,“ upozorňuje ministerstvo vnitra. (red)

Pozor! Magistrát upozorňuje na zrušení odpolední rozšířené provozní doby oddělení registru obyvatel!

ilustrační foto Jakub Bureš

Pozor! Upozorňujeme na zrušení odpolední, rozšířené provozní doby oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů.

Vzhledem k očekávanému náporu žadatelů o občanské průkazy, kterým v letošním roce končí platnost, přistoupil Magistrát města Prostějova, s účinností od 1. 9. 2015 a to až do odvolání, k rozšíření počtu pracovišť a ke zvýšení počtu zaměstnanců. Provozní doba pro občany byla: pondělí a středa od 7.00 hod. do 17.30 hod., úterý a čtvrtek od 7.00 hod. do 17.30 hod. a v pátek od 7.00 hod. do 15.30 hod.

Provozní doba oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů je prodoužena!

ilustrační foto

 

Vzhledem k náporu žadatelů o občanské průkazy, kterým v letošním roce končí platnost tohoto dokladu, přistoupil Magistrát města Prostějova k rozšíření provozní doby na jednom z pracovišť odboru občanských záležitostí.

Už od 13. července, a to až do odvolání, bylo oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů ve Školní ulici č. 4 otevřeno již od 7:00 hodin. Od 1. září 2015 se provozní doba ještě více prodlužuje.

Dočasná změna:

pondělí až čtvrtek 7:00 – 17:30

pátek 7:00 – 15:30

Občanky posilují, klientů jsou ale desetitisíce

ilustrační foto

 

O prodloužení provozu na odboru odboru občanských záležitostí magistrátu města Prostějova PvNovinky již informovaly. Oříšek je ale podle tajemníka magistrátu Lubomíra Baláše jinde. A jen tak rozlousknout nepůjde.

„Letos končí platnost občanských průkazů  24 tisícům lidí ze 75 obcí, které spadají pod náš správní obvod. Když k tomu přidáme ještě výměnu nebo vystavení cestovních dokladů, což je dalších 11 tisíc, celkem musí přijít na magistrát 35 tisíc lidí, které musíme zvládnout. Do toho jezdíme za lidmi, kteří jsou nepohybliví a nemají se k nám jak dostat," spočítal tajemník magistrátu Lubomír Baláš. V roce 2016 to podle jeho slov bude o něco méně, stejně jako v roce 2017. V roce 2018 si ale doklady přijde nechat vystavit 21 tisíc lidí.

Občanky budou otevřeny od 7 hodin

ilustrační foto: MVČR

 

Kvůli stálým stížnostem žadatelů o občanský průkaz či pas prodlužuje oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů pracovní dobu.

Už od 13. července tohoto roku bude oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů vzhledem k velkému náporu klientů otevřeno již od 7 hodin. Od září by oddělení mělo fungovat denně do 17,30 hodin. (ber)

Na vydání pasu jsem čekal čtyři hodiny, stěžuje si obyvatel města

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Na webu města se objevilo několik stížností, týkajících se nefunkčnosti odboru občanských záležitostí, oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů na úseku výdeje vyhotovených dokladů. Jeden ze stěžovatelů připomíná, že na vydání pasu čekal dlouhé čtyři hodiny. Primátor Miroslav Pišťák slibuje nápravu.

„Situace na oddělení registru obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů je v současné době náročná a těžko zvladatelná jak pro občany, kteří potřebují služby tohoto oddělení, tak i pro zaměstnance v oddělení. Tato situace není způsobena naším úřadem nebo městem Prostějovem.

Potřebujete novou občanku či pas? Udělejte si čas

ilustrační foto

 

Pokud potřebujete nový občanský průkaz či pas, obalte si nervy. Čeká vás totiž čekání. Na problém upozorňuje i prostějovský magistrát.

„Včera jsem stála na občankách tři hodiny. Potřebuji novou kvůli stěhování, situaci mi komplikuje fakt, že dělám na směny a ještě v Olomouci, takže jsem musela vydržet,“ popsala redakci Milena N.

Pokud si myslíte, že systém časovek čekání omezí, netěšte se.

„V důsledku omezené kapacity pracovišť může dojít při velkém počtu žadatelů k ukončení vydávání pořadových lístků před koncem provozních hodin,“ upozorňuje magistrát. (ber)