odpadkový koš

Poškodili odpadkový koš. Mladíci vinu popírají

ilustrační foto MPP

Dvacátého dubna v nočních hodinách nahlásil oznamovatel na linku 156 prostějovských stráníků dva mladíky, kteří kopáním poškodili odpadkový koš ve Smetanových sadech. 

Na místo vyslaná hlídka na lavičce u rozbitého koše zjistila dvojici mužů ve věku dvacet a dvaadvacet let. Starší z nich si stěžoval na bolest nohy. Poškození sběrné nádoby na odpad popírali. "Oba pánové jsou důvodně podezřelí ze spáchání přestupku proti majetku. O tom byli hlídkou poučeni," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá věc byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ve správním řízení lze uložit pokutu do 50. 000 Kč, při opakovaném jednání až 70.000 Kč. (red)

 

Fotopostřeh: Odpadkový koš není popelnice

Foto čtenář

"Každý den chodím do práce Brněnskou ulicí v Prostějově. Poslední dobou se u zdejších odpadkových košů hromadí věci, které patří do sběrného dvora nebo popelnice," poslala do redakce fotografii paní Alena.

Jak dodala, FCC naštěstí v ulicích udržuje pořádek, takže odpad od košů mizí nejpozději druhý den. Nicméně, je to moc "pěkná" vizitka. A může za ni lenost. (red)

Vysypané odpadky přišly dvacetiletého mladíka draho!

ilustrační foto MMP

Na základě  telefonického oznámení na linku 156 vyjížděla hlídka prostějovských strážníků 28.  ledna 2017 v nočních hodinách k trojici mladíků, kteří v ulici Kostelecká rušili noční klid. 

"Při příjezdu strážníků byl jeden z nich spatřen, jak shodil odpadkový koš ze stojanu. Tím došlo k vysypání odpadků, tudíž k znečištění veřejného prostranství. Dvacetiletému mladíkovi byla udělena za jeho "vandalství" nemalá bloková pokuta," uvedla strážník Jana Adámková. Nejvyšší sazba za tento přestupek proti veřejnému pořádku je v blokovém řízení až 5000 Kč. (red)

Už jste si vyzvedli pytlíky? Na radnici je jich dost

ilustrační foto ber

 

Prostějovští radní se už před časem zabývali stížnostmi majitelů psů ohledně neustále chybějících mikrotenových sáčků na psí exkrementy, které jsou umísťovány na speciálních odpadkových koších. Od září letošního roku jsou sáčky vydávány přímo chovatelům při placení poplatku.

V Prostějově je k dnešnímu dni přihlášeno 2 964 psů, kteří patří 2 789 poplatníkům. „Na pokladně finančního odboru si sáčky dodnes vyzvedlo 1021 poplatníků,“ sdělila redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová s tím, že zaplatit za psa je povinnost dle vyhlášky. „Sáčky si poplatníci vyzvednout nemusí, ale mají na ně po zaplacení poplatku nárok,“ dodala mluvčí.

Podle magistrátu každému psovi stačí 5 balíčků po 50 sáčcích na rok. Zbývající dny v roce už bude pejsek kálet za chovatelovy peníze. (ber)

Odpadkové koše blokují silnici. Z Olomoucké byly odstraněny

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Na Magistrát města Prostějova dorazil dotaz jedné z obyvatelek města. Žádá umístění košů na odpadky do Olomoucké a Říční ulice. Odbor správy a údržby majetku tvrdí, že to rozhodně nebude snadné.

„Většina odpadkových košů a stanoviště na tříděný odpad byla z ul. Olomoucká odstraněna dle rozhodnutí Odboru dopravy. Jde o rušnou komunikaci I. třídy a povoleno zde bylo jen vysypávání komunálního odpadu, kdy ji blokuje při práci popelářský vůz,“ sděluje vedoucí odboru Libor Vojtek. Zároveň slibuje, že se pokusí situaci opět s Odborem dopravy řešit a několik košů na tuto ulici přidat.

Ještě můžeš!

Foto Petr S.

 

"Ještě můžeš, ještě můžeš...tak a teď se pojď podívat, cos udělal," poslal nám fotografii se známým textem čtenář Petr.

Snímek pořídil u Domu služeb ve Vrahovické ulici, kde nepozorný řidič nabral při parkování odpadkový koš. Je ovšem otázkou, koho napadlo instalovat koš přímo na hranici chodníku. (red)