odvoz odpadu

Za odpady zaplatíme víc. Odklepli to zastupitelé

Ilustrační foto ber

Důvodem je rostoucí objem odpadů v Prostějově a vzrůstající náklady na jeho svoz a likvidaci. Změnu výše poplatků na komunální odpad odsouhlasili na svém úterním jednání prostějovští zastupitelé.

„Poplatky jsme doposud občanům nezvedali, což je bohužel nutné změnit,“ potvrdil náměstek primátora pro resort komunálních služeb Jiří Pospíšil.   Podle schválené novely obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství s účinností od 1. ledna 2023, se poplatky navýší. „Sazba je stanovena ve výši 792 korun. Poplatníci, kteří v příslušném roce dovrší 65 let věku, budou nově platit částku 600 korun, tj. s úlevou ve výši 192 Kč.

Odpady se o svátcích vyvážejí!

ilustrační foto sběrný dvůr

Čekají nás dva svátky, které mnozí využijeme k úklidu domů, zahrad či sklepů. Nepořádek můžeme vyvézt do sběrných dvorů.

Ten v Anenské ulici má ve čtvrtek 5. července otevřeno, v pátek 6. července zavřeno. To je pro změnu otevřen sběrný dvůr v Průmyslové ulici, který je uzavřen ve čtvrtek.

Po oba dny je zajištěn svoz domovního odpadu. (red)

 

Svoz odpadu prvního i osmého května zajištěn

ilustrační foto FCC group - eu

V úterý 1. května je svoz odpadu zajištěn, stejně tak jako v úterý 8. května. 

"Prvního i osmého května bude otevřen sběrný dvůr v Anenské ulici, sběrný dvůr v Průmyslové ulici bude mít zavřeno," uvádí Magistrát města Prostějova. (red)

Mobilní sběr odpadu již v sobotu!

ilustrační foto FCC group

Statutární město Prostějov, prostřednictvím společnosti FCC Prostějov, s.r.o., zajistí  v sobotu 7. dubna v níže uvedených okrajových částech města mobilní sběr odpadu. 

Časový harmonogram pro předání odpadů:

Stanoviště ( obec )

Čas předání odpadu a elektrozařízení

1. Vrahovice M. Pujmanové u mostu

10:45 - 10:55

2. Vrahovice ul. J. Suka

11:00 - 11:10

3. Vrahovice ul. M. Alše

11:15 - 11:25

4. Vrahovice ul. K. Světlé

11:30 - 11:40

5. Čechůvky točna

Svoz odpadu je na Velký pátek zajištěn

ilustrační foto FCC group - eu

V pátek 30.3.2018 bude otevřen sběrný dvůr v Anenské ulici, sběrný dvůr v Průmyslové ulici bude mít zavřeno. 

"Svoz odpadu bude zajištěn," uvádí Magistrát města Prostějova. (red)

Pozor! Ve svátcích bude svoz jinak, než na Velikonoce!

ilustrační foto

Provoz prostějovských sběrných dvorů omezí v květnu hned dva státní svátky. Podívejte se, jak bude otevřeno.

Po obě pondělí, 1. a 8. května, bude dvůr v Anenské uzavřen, Průmyslová ale bude otevřena. Svoz odpadu bude bez omezení! V praxi to znamená, že svozové dny budou stejné, jako by státní svátky nebyly. (red)

 

Popelnice čeká nadílka, někde ale už přetékají

Foto PvNovinky.cz

 

Vánoce jsou také dny spojenými s vysokým množstvím odpadu. Podívali jsme se proto na to, jak se připravili ti, kteří odpad odváží.

Na řadě míst ASA vyvezla třídící nádoby na odpad včera, ale už dnes byly zase v ranních hodinách plné. Týkalo se to zejména těch určených na papír, očividně se totiž řada dárků přebalavola již dnes. Uvidíme, jaká bude situace dnes večer a jak se s tím popeláři popasují během svátků. Samozřemě i oni musí mít své svátky. (red)