okružní křižovatka

Řidiči pozor: Okružní křižovatka v Krasické je dnes uzavřena!

ilustrační foto

 

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 bude uzavřena okružní křižovatka na ulici Krasická v Prostějově z důvodu pokládky finálního povrchu.

Objížďka povede po ulicích Krasická, Západní, Plumlovská, Jungmannova, Bohumíra Šmerala. (red)

Příprava stavby okružní křižovatky na Přikrylově náměstí startuje

ilustrační foto mapa

 

Radní na své poslední schůzi projednávali přípravu realizace stavby okružní křižovatky na Přikrylově náměstí. Rada města rozhodla zadat vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení formou výzvy jednomu zájemci, společnosti ATELIER DPK Brno.

"Tato firma již vypracovala v roce 2014 projektovou dokumentaci stavby pro územní rozhodnutí, a proto disponuje všemi potřebnými vstupními daty, znalostmi a informacemi, které jsou pro realizaci předmětné projektové dokumentace nezbytné," vysvětlil náměstek primátora Zdeněk Fišer s tím, že na pořízení projektové dokumentace pro stavební povolení je vyčleněna částka 200 tisíc korun.

Okružní křižovatka v Anenské se otevře už tento pátek

ilustrační foto ber

 

V pátek 19. prosince bude dokončen rondel u svaté Anny a napojení jižní spojky na Anenskou ulici. Skončí tak uzavírka, která trvala od 24. září.

Stavební práce propojí vnější okruh od ulice V Polích po ulici Anenskou. Stavbaři by měli dokončit  i cyklostezku, chodníky i zpevněné plochy v okolí domů v Krasické ulici. Zakázku v hodnotě 17,5 milionů získala firma Skanska. (ber)