pád z okna

Ve Velké Bystřici vypadl žák z okna školy

ilustrační foto LZS

Z okna budovy Masarykovy základní a mateřské školy ve Velké Bystřici na vypadl v pátek před polednem jeden z žáků. Podle záchranářů utrpěl středně těžké až těžké poranění a byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„Dosavadním šetřením jsme nezjistili zavinění ze strany cizí osoby. Vzhledem k věku chlapce nebudeme k události poskytovat bližší informace,“ sdělil v pondělí PvNovinkám policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle informací Novinek.cz nezletilého nalezli kolemjdoucí, kteří přivolali záchranáře.

V Prostějově zemřel třináctiletý chlapec. Po pádu z okna

ilustrační foto Policie ČR

V úterý v podvečer došlo na jednom z prostějovských sídlišť k tragické události. Po pádu z okna panelového domu zemřel 13letý chlapec.

"Šetříme okolnosti smrti nezletilé osoby po pádu z výšky. V současnosti nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Víc informací k případu však s ohledem na jeho citlivost poskytovat nebudeme," sdělil PvNovinkám policejní mluvčí František Kořínek. (ber)

Muž zemřel po pádu z okna

Foto ZZS OL.k.

Posádky v setkávacím systému (RV + RZP) z výjezdové základny Hněvotínská ve čtvrtek 17. listopadu zasahovaly na ulici Foerstrova v Olomouci. Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijala devatenáct minut po sedmé hodině večerní tísňovou výzvu pro pád staršího muže z výšky.

"Do příjezdu prováděl operátor ve spolupráci se svědky události telefonickou asistovanou neodkladnou resuscitaci. Na místě zdravotníky nalezen muž po pádu z okna ve věku pětasedmdesáti let. Muž utrpěl velmi vážná zranění postihující více části těla a následkům svých zranění na místě podlehl", popsal tragickou událost Zdeněk Hošák, mluvčí ZZS Olomouckého kraje.

Video ze zásahu záchranářů níže. (red)

 

Po pádu z okna dnes zemřela žena

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

Dnes odpoledne došlo na sídlišti Jana Zrzavého k tragické události. Po pádu z okna zde zemřela žena.

Na místě zasahoval vrtulník záchranky, ženě ale už zdravotníci nedokázali pomoci. Informaci potvrdil PvNovinkám mluvčí policie František Kořínek. "Jednalo se o pád z výšky. Případ šetříme, bližší informace ale nebudeme s ohledem na rodinu sdělovat," konstatoval mluvčí, podle kterého se jednalo o plnoletou osobu. (ber)

V Mozartově ulici nalezena zraněná žena. Pád z okna či jiné zranění?

ilustrační foto

Ve středu byla v Mozartově ulici v Prostějově nalezena zraněná mladá žena. Co bylo příčinou jejího zranění, zatím není jasné.

"Mohu potvrdit, že jsme byli přivoláni k 34leté ženě, ležící před jedním z domů v Mozartově ulici," potvrdil redakci informaci mluvčí záchranky Pavel Vysloužil. Podle jeho slov byla do nemocnice převezena se zlomeninou nohy. "Zda byl příčinou jejího zranění pád z okna, střet s vozidlem či něco jiného, nejsem schopen potvrdit," dodal. Policejní mluvčí Josef Bednařík pouze uvedl, že se případ šetří. "Vzhledem ke stádiu vyšetřování nebudeme sdělkovat další informace," konstatoval mluvčí. (ber)

Aktualizujeme: Pád z okna v Krokově ulici!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, včera v podvečer došlo v Krokově ulici v Prostějově k tragické události. Po pádu z okna skončil v olomoucké fakultní nemocnici 42letý muž.

Podle mluvčího ZZS Olomouckého kraje Pavla Vyloužila byl se zlomenou hrudní páteří  transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Podle posledních zpráv je jeho stav vážný. Pád prověřuje prostějovská policie. "Případ prověřujeme s podezřením na trestný čin účast na sebevraždě. Vzhledem k probíhajícímu prověřování k případu v současnosti nebudeme sdělovat další podrobnosti," sdělil redakci policejní mluvčí František Kořínek.

Pád v Krokově ulici! Muž transportován do fakultní nemocnice

ilustrační foto

Do redakčního e-mailu přišla informace, že v Krokově ulici kolem sedmé hodiny večerní vypadl či vyskočil muž z okna na ulici. U případu prý zasahovaly dva sanitní vozy. Podařilo se nám získat vyjádření mluvčího ZZS Olomouckého kraje.

"42letý muž má zlomenou hrudní páteř, byl při životě a byl transportován do Fakultní nemocnice Olomouc", uvedl na dotaz Prostějovských novinek Pavel Vysloužil, mluvčí ZZS Olomouckého kraje. Bližší informace zjišťujeme. (red)

Pád ze sedmého patra. Muž přežil

ilustrační foto ZZS

Ve čtvrtek odpoledne vyjížděli záchranáři a policisté do Lutína. Ze sedmého patra výškového domu tam spadl muž. Pád přežil.

"Pětačtyřicetiletý muž utrpěl těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice na ošetření," uvedla policejní mluvčí Irena Štrbáková. Zda šlo o plánovaný čin, nebo nešťastnou náhodu, policisté šetří. (ber)

 

Aktualizujeme: Muž, který vypadl na Újezdu z okna, zemřel

Foto čtenář

Jak PvNovinky informovaly, dnes ráno vyjížděli policisté a záchranka k muži ležícímu před jedním z domů na Újezdu. Mladý muž pravděpodobně vypadl z okna. I přes snahu záchranářů zraněním podlehl v olomoucké fakultní nemocnici.

Dnes v sedm hodin ráno se na operační středisko Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje obrátila žena, která v ulici Újezd v Prostějově našla ležet zraněného muže. Muž v pyžamu ležel na zemi, byl v bezvědomí a nereagoval, ačkoli dýchal. "Posádka záchranky zjistila, že muž ve věku 25 až 30 let je v bezvědomí a má vážné zranění hlavy. Měl také zlomenou pravou ruku a záchranáři měli i podezření na poranění hrudníku. Záchranáři muže na místě ošetřili, zajistili umělou plicní ventilaci a okamžitě ho transportovali na oddělení urgentního příjmu olomoucké fakultní nemocnice.

Jeden pád z okna na Norské, druhý na Družstevní. Oba skončily smrtí

ilustrační foto

 

Hned ke dvěma smutným událostem vyjížděli včera prostějovští záchranáři. V nočních hodinách to byla mladší žena, o pár hodin později starší muž. Oba zemřeli pravděpodobně na následky pádu z okna.

„V nočních hodinách jsme vyjížděli do Norské ulice, kde byla nalezena žena. Bohužel již nebylo koho resuscitovat,“ sdělil redakci ředitel prostějovské záchranky Radomír Gurka. O pár hodin později byli zdravotníci povoláni ke staršímu muži, který byl nalezen v Družstevní ulici. „Po příjezdu sanity muž ještě žil, zemřel ale bohužel po několika minutách,“ dodal Gurka.