pytláctví

Vydali se pytlačit. Z městského rybníka vytahali kapry!

Foto Magistrát města Prostějova

V podvečer dne 14. května vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení, týkající se skupinky mužů, která loví ryby v městském rybníku v Drozdovicích. Strážníci na místě zkontaktovali tři cizince ve věku 32, 36 a 39 let.

„Muži nejprve hlídce tvrdili, že zde pouze relaxují po práci, jakoukoli protiprávní činnost popřeli. Pod tíhou důkazů, které se strážníkům podařilo na místě zajistit, se všichni tři k neoprávněnému rybolovu přiznali. Opodál hlídka nalezla i igelitový pytel, ve kterém se nacházelo 15 ks ulovených ryb," sdělila PvNovinkám komisřka Tereza Greplová s tím, že svým jednáním se pánové dopustili přestupku proti zákonu o rybářství. Na místo se dostavil zástupce hospodáře, který vyčíslil způsobenou škodu na 1000 Kč a ulovené ryby si převzal.

Usmrcení srnci vynesou trest

ilustrační foto PČR

Trestným činem pytláctví se od středy šestého dubna zabývají prostějovští policisté. Neznámý pachatel zastřelil u Dětkovic dva srnce. Byli hájení.

Čin se stal v době od 3. do 6. dubna, na poli v místech zvaných „Přední a zadní díly“ v katastrálním území obce Dětkovice. "Usmrcenou zvěř zanechal na místě a honebnímu společenstvu Určice – Myslejovice tím způsobil škodu nejméně 10 000 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zvěř byla zajištěna a předána Státnímu veterinárnímu ústavu v Olomouci. (red)

Nedovolené ozbrojování a pytláctví vynese až dva roky

Foto PČR

Z trestných činů nedovolené ozbrojování a pytláctví podezírají policisté z obvodního oddělení v Plumlově dva muže ve věku 44 a 47 let.

Muži byli v pátek 8. ledna, krátce před půlnocí, policisty kontrolováni při jízdě automobilem na křižovatce komunikací k obcím Prostějovičky x Krumsín x Křenůvky x Alojzov. "Policisté u mužů ve vozidle zjistili pro pytláctví upravenou a ke střelbě připravenou střelnou zbraň – malorážku značky Zbrojovka Brno, se střelivem. Podezřelí se policistům přiznali k tomu, že měli v úmyslu lovit zvěř. Policisté dále zjistili, že ani jeden z mužů není držitelem příslušných oprávnění k této zbrani, loveckého lístku ani platné povolenky k lovu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Jelena evropského zastřelil pytlák. Hrozí mu dva roky vězení

ilustrační foto PČR

 

Podezřelý z trestného činu pytláctví je neznámý pachatel, který mezi obcemi Myslejovice a Alojzov v noci z 18. na 19. srpna 2015 střelnou zbraní usmrtil 3 – 4 roky starého jelena evropského. 

Honebnímu společenství Určice – Myslejovice tím způsobil škodu ve výši 25 tisíc korun. Okolnosti případu policie dále prověřuje. "Pokud se podezření z trestného činu prokáže a pachatel bude vypátrán a odsouzen, hrozí mu za tento čin trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

V Olomouckém kraji se pytlačí

ilustrační foto

 

Během úterý přijali policisté z Uničova oznámení od předsedy Mysliveckého sdružení Újezd oznámení o neoprávněném lovu zvěře. Tentokrát byl terčem pytláků daněk.

"U remízku na poli ve vzdálenosti cca 500 metrů od železniční stanice v obci Újezd byl v dopoledních hodinách nalezen postřelen tříletý daněk, jehož hodnotu myslivecký hospodář stanovil na 16 tisíc korun. Oznamovatel uvedl, že se s největší pravděpodobností jedná o pytláctví," konstatovala policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté podle jejích slov zahájili úkony trestního řízení pro přečiny Poškození cizí věci a Pytláctví. V případě dopadení pachatele a odsouzení mu hrozí až dva roky ve vězení.

Upytlačení zajíci můžou stát až dva roky za katrem

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Ze spáchání přečinu pytláctví je podezřelý 45letý muž z Prostějovska, který v pátek 1. listopadu zastřelil na Němčicku dva zajíce. Měl smůlu, chytili ho svědci, kteří ho předali spravedlnosti. Za upytlačení ušáků si může odsedět až dva roky.

„Muž se činu měl dopustit v jedné z lokalit honebního spolku na Němčicku nad Hanou. Ačkoli neměl oprávnění, zastřelil dva zajíce. Byl viděn náhodnými svědky, kteří na základě místní a osobní znalosti u muže oba zajíce zajistili a předali oprávněnému honebnímu spolku,“ popsala události policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že škoda byla vyčíslena na 7 800 korun.