ryby

Vydali se pytlačit. Z městského rybníka vytahali kapry!

Foto Magistrát města Prostějova

V podvečer dne 14. května vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení, týkající se skupinky mužů, která loví ryby v městském rybníku v Drozdovicích. Strážníci na místě zkontaktovali tři cizince ve věku 32, 36 a 39 let.

„Muži nejprve hlídce tvrdili, že zde pouze relaxují po práci, jakoukoli protiprávní činnost popřeli. Pod tíhou důkazů, které se strážníkům podařilo na místě zajistit, se všichni tři k neoprávněnému rybolovu přiznali. Opodál hlídka nalezla i igelitový pytel, ve kterém se nacházelo 15 ks ulovených ryb," sdělila PvNovinkám komisřka Tereza Greplová s tím, že svým jednáním se pánové dopustili přestupku proti zákonu o rybářství. Na místo se dostavil zástupce hospodáře, který vyčíslil způsobenou škodu na 1000 Kč a ulovené ryby si převzal.

Čeká nás Rybí úplněk plný emocí

ilustrační foto astro.cz

S prvním podzimním měsícem připlouvá 2. září 2020 v 6,22 hodin úplněk. Tentokrát ve znamení Ryb.

 

 

Pro Ryby jsou charakteristické emoce, a tak úplněk v jejich znamení zesílí naši citlivost vůči druhým a okolí. Bude ale také zesilovat sklony k podléhání iluzím a klamům. Proto pozor na unáhlené závěry, činy i slova. Držme se raději pevně nohama na Zemi a nepodlehněme iluzím, že jsme bůhvíjak naladění na druhé či na „vyšší energie“. To bude dělat naše ego a mohlo by nám pěkně zatopit, pokud mu podlehneme. (ber)

U Svaté Anny hynou rybky! Pomozme se záchranou!

Foto David Rek

V čechovickém náhonu za kapličkou u Svaté Anny v Drozdovicích hynou ryby. Náhon zcela vyschnl a dobrovolníci zachraňují rybky, které přežily. Prosí o pomoc další lidi!

"Sbíráme je a převážíme do drozdovického rybníka. Je jich ale minimálně tisíc a my zatím jen dva," zavolal do redakce David Rek. Pokud máte chvíli, nazujte gumáky a pomozte zachránit němé tváře. PvNovinky zjišťují, co je důvodem absence vody v náhonu. (ber)

Rybáři! Je čas včas vysednout!

ilustrační foto FB

 

Tuto milou a tematicky příhodnou fotografii jsme nalezli na FB stránkách Mirka I.

Jmenuje se Ještě chvíli počkám... Vy na nic nečekejte, pořádně se oblékejte, ať jste pod stromečkem na Štědrý den fit!

Dobrou noc! (red)

Na čtyři metráky kaprů se "vypařilo"

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Nepříjemné překvapení čekalo majitele rybníka v Baldovci. Z polovypuštěné nádrže zmizely na čtyři metráky kaprů. 

V neděli přijali prostějovští policisté oznámení, že v době od 14. do 19. října ukradl neznámý pachatel 4 metráky ryb. „V současné chvíli mimo jiné zjištujeme, jakým způsobem je z částečně vypuštěného rybníka v lesním porostu Baldovec-Brody, odcizil,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Majiteli škodu vyčíslil na 15 tisíc korun.

 

Policisté případ šetří pro krádež, za kterou pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. (ber)

Příroda si hraje nejen s lidmi

ilustrační foto FB Jakuba J.

 

Tuto velmi zajímavou fotografii jsme nalezli na FB stránkách Jakuba J.

V diskusi u fotografie se mimo jiné píše, což je pro nás rybí laiky neuvěřitelné, že u žraloků zrození dvou hlav není neobvyklý jev. Jen se jedinci nedožívají dospělého věku. Rozklikněte foto!

Trocha vědomostí pro sobotní večer a přejeme dobrou noc! (red)

Ohrožené ryby a škeble jsou v bezpečí

ilustrační foto

Extrémní sucho ohrožuje vodní svět. V úseku mezi Podhradským rybníkem a přehradou rybáři i biologové museli provést záchranný transfer živočichů.

Povodí Moravy, rybáři i ochránci přírody měli v těchto dnech na pilno. Tři dny přemisťovali vodní živočichy tam, kde jim nehrozí nebezpečí. Voda mezi Podhradským rybníkem a Plumlovskou přehradou téměř zmizela. Jiné to není ani na toku řeky Hloučely.

Rybáři odlovili z plumlovské laguny další ryby

Podle sdělení tiskové mluvčí státního podniku Povodí Moravy Veroniky Slámové pokračovaly o víkendu na vodním díle Plumlov další záchranné práce. Rybáři Povodí Moravy odlovili v laguně, která zůstala ve vypuštěné plumlovské nádrži, dalších 90 kilo ryb. Definitivně tak dokončili jejich záchranný transfer. Celkem se za poslední týdny podařilo zachránit více než jednu tunu ryb. „Pro tuto chvíli jsme udělali maximum. Z technického hlediska již další odlov nelze provádět. Hladina vody je už tak nízko, že zde není možné použít loď a tím jediný způsob, jak se na zbylou vodní plochu dostat.